Recenzja futurystycznej obudowy Mechatron Black-Steel Edition

Mam przyjemność przedstawić wam obudowę Mechatron Black-Steel Edition firmy AeroCool znanej także z produkcji bardzo dobrej jakości zasilaczy i systemów chłodzenia. Zapraszam do recenzji obudowy przygotowanej dla graczy i wymagających użytkowników.

Zawartość opakowania

Standardowo otrzymaliśmy obudowę bardzo dobrze zapakowaną, zabezpieczoną styropianem.

mechatron1

Po wyjęciu obudowy naszą uwagę przykuwa jej kształt, inny niż typowa obudowa którą możemy zobaczyć u siebie w biurze czy nawet w domu. Jej futurystyczny wygląd bardzo przypadł nam do gustu. Cieszy również widok obudowy wykonanej z bardzo dobrych materiałów. Po otwarciu obudowy w zatoczce 3,5 cala dostrzegamy idealnie wykonane i umiejscowione pudełko na akcesoria, w którym znajdują się elementy potrzebne do montażu wszystkich części w obudowie. Znajdziemy w nim wkręty do wentylatora, jednostki zasilania, twardego dysku 2,5 cala oraz naszym zdaniem zbyt mała liczbę dystansów płyty głównej wraz z plastikową nakładką do ich przykręcenia. Oprócz tego zestaw wsporników i adapterów do dysków 3,5 cala, a także osłonę wnęki 5,25 cala. Do zestawu dołączony jest podręcznik użytkownika między innymi w języku polskim – pokazujący jak krok po kroku zamontować kolejne części w obudowie oraz filtr przeciw-kurzowy, który można w bardzo łatwy sposób odczepić i wyczyścić.

Specyfikacja techniczna

Model: AeroCool Mechatron Black-Steel Edition
Kolor: czarny
Wymiary: 502mm x 534mm x 226mm

Obudowa ze stali japońskiej 0,6 mm SECC
Format płyty głównej: ATX, Micro ATX

Miejsca na napędy:
– 3x 5,25″, 3 x 2,5″, 4 x 3,5″

Chłodzenie:
– 1 x wentylator 200mm RED LED (w zestawie)
– 1 x wentylator 120mm (w zestawie)

Sloty kart rozszerzeń: 7

Zasilacz: standard ATX, brak w zestawie

Złącza:
– 2x USB 2.0
– 1x USB 3.0
– 1x audio in/out

Obsługuje:

– karty graficzne do 330 mm,

– wentylatory procesora do 175 mm

 mechatron3

Opis

Przednia część obudowy prezentuje nam przyjemny, a zarazem trochę agresywny charakter. Od góry widzimy pasek podświetlony czerwoną diodą wyglądający prawie jak ten w samochodzie Davida Hasselhoffa z serialu „Nieustraszony”. Następnie miejsca na 3 urządzenia 5,25 cala, a od połowy obudowy filtr anty-kurzowy, pod którym znajduje się wentylator 20 cm podświetlony czerwonymi diodami.

Boczna pokrywa, z której możemy częściej korzystać podczas wymiany pamięci RAM, czy karty graficznej jest lekko uwypuklona. Posiada także otwory tworzące kształt prostokąta, do których możemy przykręcić maksymalnie dwa wentylatory. Druga strona pokrywy jest gładka bez otworów, nie różni się niczym od standardowych obudów.

W górnej części obudowy widzimy panel, na którym znajdują się przyciski zasilania i twardego resetu z diodami sygnalizującymi prace komputera. Oprócz tego wejście na dwa porty USB 2.0 lub 3.0 oraz wyjście słuchawkowe i gniazdo mikrofonu. Następnie naszym oczom ukazuje się zbyt duża ilość „dziur” w górnej części panelu, co może wystraszyć osobę posiadającą gromadkę dzieci – ponieważ nie trudno w tym wypadku o przypadkowe „schłodzenie” wnętrza komputera sokiem, a w konsekwencji trwałego uszkodzenia podzespołów komputera. W celu jeszcze lepszego schłodzenia wnętrza mamy możliwość zamontowania tu jeszcze dwóch dodatkowych wentylatorów.

W tylnej części obudowy widzimy wentylator chłodzący, trzy otwory na węże do chłodzenia cieczą, a także odkręcane zaślepki na maksymalnie 7 kart rozszerzeń oraz miejsce na zasilacz.

 mechatron2

Wnętrze obudowy prezentuje się bardzo ciekawie. Ergonomia wykonania i duża ilość miejsca pozwalają nam na dowolną konfigurację naszej jednostki centralnej. Wręcz idealnie umiejscowione gumowe zaślepki pozwolą nam zakamuflować choć część podpiętych kabli. Do dyspozycji mamy 4 zatoki na dyski 3,5 cala, 3 zatoki na dyski 2.5 cala oraz trzy zatoki 5.25 cala.

Podsumowanie

Śmiało mogę zgodzić się ze stwierdzeniem producenta że AeroCool Mechatron Black-Steel Edition można polecić fanom gier i entuzjastom PC. Duże plusy należą się jej za nowoczesny i stylowy design oraz funkcjonalne i ergonomiczne wnętrze.

Cena
Od 300 zł
Nasza ocena

ocena8

wujekpolecagra