Test obudowy Zalman Z3 Plus

Kolejnym modelem obudowy firmy Zalman, którą otrzymaliśmy do testów jest Zalman Z3 Plus. Postaram się Państwu przedstawić produkt i opisać jego wady i zalety.

Otrzymaliśmy produkt jak zwykle bardzo dobrze zapakowany oraz zabezpieczony przed ewentualnym upuszczeniem obudowy w czasie transportu. Po wyjęciu z opakowania Zalman Z3 plus prezentuje się znakomicie. Materiały użyte do produkcji obudowy są najwyższej jakości. Obudowa wygląda bardzo solidnie i bardzo dobrze wygląda. Do obudowy zostało dołączone pudełko, w którym znajdują się plastikowe szyny służące do montażu dysków typu 3,5 cala, zestaw śrubek, dystansów oraz mini głośniczek (PC speaker ). W opakowaniu znalazła się również książeczka użytkownika, w której brakuje języka polskiego.

zalman_z3_plus_1

Specyfikacja techniczna

Model: Z3 Plus
Kolor: czarny
Wymiary: 205 x 460 x 490 mm
Format płyty głównej: ATX MIDI TOWER

Miejsca na napędy:
– zewnętrzne: 3x 5,25″, 1x 3,5″/2,5″ (SSD)
– wewnętrzne: 3x 3,5″

Chłodzenie:
– 3x wentylator 120mm (dwa na górze i jeden z tyłu)
– 1x wentylator 120mm Blue LED (przód obudowy)

Sloty kart rozszerzeń: 7

Zasilacz: standard ATX, brak w zestawie

Złącza:
– 2x USB 2.0
– 1x USB 3.0
– 1x audio in/out

Okno z plexi: tak
Maksymalna długość GPU: 360 mm

Dodatkowo: szyna powalająca podczepić dodatkowe chłodzenie jak i pozwalająca sztywniej zamontować kartę graficzną
Gwarancja: 24 miesiące

 zalman_z3_plus_8

Opis

W górnej części obudowy firma Zalman umieściła panel zawierający dwa wejścia UBS 2.0, jedno USB 3.0, wyjście słuchawkowe oraz gniazdo mikrofonu. Oprócz przycisku zasilającego oraz twardego resetu znalazło się również miejsce na przycisk regulujący tryb pracy wiatraków.

zalman_z3_plus_4

W pobliżu gniazd USB została umiejscowiona półeczka, na której możemy położyć i podładować np. nasz telefon. Dodatkowo górna część obudowy została wyposażona w dwa wiatraczki chłodzące 120mm zabezpieczone filtrem przeciwkurzowym.

zalman_z3_plus_2

We frontowej części obudowy widzimy trzy zaślepki (5,25 cala), po wyjęciu których możemy zamontować nasze napędy DVD. W jednej z nich zostało umieszczone mniejsze okienko, w którym możemy zamontować czytnik kart. Poniżej widzimy metalową siatkę, na której jest umieszczony napis producenta. Pod nim znajduje się wentylator chłodzący 120 mm Blue LED. Podświetla nam wnętrze obudowy i pozwala na stworzenie bardzo miłego klimatu.

zalman_z3_plus_7

Boczne ściany obudowy zostały symetrycznie uwypuklone. W jednym panelu zostało zamontowane okienko z pleksy, przez które możemy obejrzeć pracę naszego komputera. W czasie montażu podzespołów do tej obudowy przekonałem się, że takie okienko jest bardzo przydatne. Przez złe samopoczucie wywołane chorobą, nie podpiąłem do zasilania chłodzenia na procesorze. Kto wie co by mogło się stać, gdybym nie dojrzał przez szybkę, że wiatrak się nie kręci.

Przyglądając się tylnej części obudowy, widzimy dwie zaślepki do podpięcia chłodzenia cieczą, wiatrak 120 mm, zaślepki po których wyłamaniu możemy podpiąć maksymalnie 7 kart rozszerzeń,  oraz miejsce na zasilacz.

W dolnej części obudowy zostały  zamontowane gumowe nóżki które bardzo dobrze tłumią drgania, w ściance zaś został umiejscowiony filtr przeciwkurzowy.

 zalman_z3_plus_5

zalman_z3_plus_6

Zaglądając do środka obudowy naszą uwagę przykuwa szyna mocująca. Możemy do niej podczepić dodatkowe chłodzenie.  We wnętrzu obudowy widzimy trzy zatoki 5.25 cala z możliwością zamontowania w jednej z nich np. czytnika kart pamięci (wspominałem o tym wyżej) oraz 4 zatoki 3,5 cala, nad którymi możemy zamontować dysk SSD. Przyglądając się kabelkom, które podpinamy do płyty głównej, dużym plusem jest wyprowadzony dodatkowo kabel pod złącze USB 2.0 . To naprawdę cieszy, że firma nie zapomina o „starych” użytkownikach komputerów, którzy zmieniają jedynie obudowę, a nie wszystkie podzespoły. Dodatkowym plusem jest pusta przestrzeń w płycie montażowej do której przykręcamy płytę główną. Umożliwia to nam wymianę chłodzenia procesora bez potrzeby wyjmowania wszystkich części w jednostce centralnej.

zalman_z3_plus_3

Podsumowanie

Polecamy obudowę zarówno do domu jak i biura, zmieścimy w niej wszystkie potrzebne podzespoły i z pewnością będziemy zadowoleni z jej nowoczesnego i przyjemnego wyglądu. Patrząc na cenę oraz szeroki wachlarz możliwości podpięcia podzespołów, każdy kupujący powinien być zadowolony z obudowy Zalman Z3 Plus.

Cena
Od 147 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpoleca