Plantronics Voyager FOCUS UC – test słuchawek dla osób pracujących w biurze

Bardzo wiele osób w pracy korzysta ze słuchawek z mikrofonem. Mowa tutaj nie o takich pracownikach, którzy nawet w pracy nie mogą obyć się bez ulubionej muzyki, ale o tych, którzy dużo rozmawiają przez telefon czy skype. Do tego niewątpliwie potrzebne są dobre słuchawki wyposażone w wysokiej klasy mikrofon. Producenci na rynek wypuszczają całe mnóstwo tego rodzaju sprzętu. Ceny są zróżnicowane, a  jakość słuchawek bardzo różna. Sięgnęliśmy dzisiaj po produkt firmy Plantronics model Voyager Focus UC (B825). Czy warto zainwestować w słuchawki z wysokiej półki? Zapraszamy do recenzji.

Plantronics_Voyager_Focus_UC_2

Słuchawki dotarły do nas w oryginalnym opakowaniu bardzo dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem podczas transportu. Poza samymi słuchawkami wewnątrz pudełka znajdziemy  bazę/podstawę ładującą na kablu USB, etui ochronne, USB Bluetooth mini-adapter oraz instrukcję obsługi.

Plantronics_Voyager_Focus_UC_4

Specyfikacja:

Audio
Digital Signal Processing* tak
SoundGuard * tak
Podłączenie do
Telefon stacjonarny
(z Bluetooth)
tak
PC tak
Bluetooth tak v4.1
Ładowanie
Rodzaj ładowania adapter USB i kabel ładujący
Zasięg
Zasięg Bluetooth do 45m
Audio
Mikrofon 3 mikrofony z dynamiczną redukcją hałasu otoczenia
Redukcja szumów technologia aktywnej redukcji szumów, wideband (szerokie pasmo przenoszenia głosu), hi-fi stereo, A2DP, DSP*
Waga 155 g
Czas rozmowy do 12 godzin,
Czas słuchania muzyki do 15 godzin
Tak
Gwarancja 2 lata

* technologia DSP  zapewnia naturalnie brzmiący głos
* technologia SoundGuard – zapewnia ochronę użytkownika przed nagłymi skokami dźwięku

Plantronics przyłożył się do wykonania swojego produktu. Słuchawki w kolorze czarno-czerwonym prezentują się bardzo dobrze. Wykonane zostały w większości z plastiku wysokiej jakości. Pałąk jest aluminiowy, a nauszniki i element przylegający bezpośrednio do głowy z miękkiej skóry. Są bardzo lekkie i wygodne. Nawet po kilku godzinach pracy z nimi głowa nie jest zmęczona i nie czujemy jej ścisku. Dzięki 10-stopniowej regulacji pałąka słuchawki dopasują się niemal do każdej głowy. Wszystkie elementy zostały świetnie spasowane, a słuchawki wyglądają solidnie.

Plantronics_Voyager_Focus_UC_6

Voyager FOCUS UC nie ma sztywno wyznaczonej lewej i prawej strony. Regulujemy to odchyleniem mikrofonu. Po stronie, gdzie umieszczony jest mikrofon na stałe znajduje się przycisk power/Bluetooth.

Plantronics_Voyager_Focus_UC_11

Na obudowie słuchawki znajdziemy przycisk, dzięki któremu sparujemy się z urządzeniem.

Plantronics_Voyager_Focus_UC_8

Po uruchomieniu  damski głos poinformuje nas w języku angielskim o czasie jaki pozostał do rozładowania słuchawek, ilości podłączonych urządzeń oraz czy samo połączenie się powiodło.

Plantronics_Voyager_Focus_UC_7

Po drugiej stronie mamy możliwość regulacji głośności. O maksymalnym poziomie głośności jak i wyciszeniu również poinformuje nas kobiecy głos dobiegający ze słuchawki. Na obudowie producent umieścił także przyciski sterujące – dalej, start/stop, wstecz. Poniżej znajdziemy przełącznik ANC, który uruchamia tryb automatycznej redukcji hałasu.

Plantronics_Voyager_Focus_UC_9

Sam mikrofon idealnie zbiera dźwięk. Moi rozmówcy słyszeli mnie bardzo dobrze, podobnie jak ja ich. Dźwięki z zewnątrz zostały wytłumione na tyle, że osoba, z którą rozmawiałam nie słyszała odgłosu krojenia przeze mnie warzyw na desce. Na mikrofonie dodatkowo zamieszczono przycisk wyłączający. Dynamiczny alarm wyciszenia mikrofonu (Dynamic Mute Alert) rozpozna i powiadomi nas, gdy spróbujemy rozmawiać mając wyciszony mikrofon.

Plantronics_Voyager_Focus_UC_10

Stacja dokująca wykonana została z tworzywa sztucznego bardzo wysokiej jakości. Może nie wygląda stabilnie, ale bez najmniejszego problemu utrzyma słuchawki na miejscu. Do zasilania podłączymy ją za pomocą kabla USB dołączonego do zestawu.

Plantronics_Voyager_Focus_UC_5

Na podstawie umieszczono pas świetlny informujący nas o stanie naładowania urządzenia. Podobnie jak stacja dokująca moduł Bluetooth również posiada diodę informującą o stanie słuchawek.

Plantronics_Voyager_Focus_UC_3

Producent dołączył do zestawu również pokrowiec. Jest to bardzo przydatny element, jeśli często zabieramy słuchawki ze sobą. Wykonany z miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału. Wewnątrz dodatkowo wyposażony w wyściółkę, która zapobiega przed uszkodzeniem naszego urządzenia. Dodatkowo w środku futerału znajdziemy kieszonkę, w której możemy umieścić dołączone do zestawu akcesoria (kabel i adapter Bluetooth).

System ANC, w który zostały wyposażone słuchawki znacząco wytłumi odgłosy z zewnątrz. Za redukcję dźwięków odpowiadają trzy mikrofony, w które wyposażone są słuchawki oraz algorytm, który wycisza dźwięk klawiatury, odgłos toczącej się blisko nas rozmowy oraz odgłos generowany przez ruch człowieka.

Plantronics_Voyager_Focus_UC_12

Funkcja Bluetooth zapewnia bezprzewodowy zasięg do 45 metrów. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli podczas rozmowy potrzebujemy wyjść do innego pomieszczenia np po dokumenty z drukarki. Nie musimy wówczas pamiętać, aby mieć przy sobie źródło dźwięku. Ponadto słuchawki wyposażono w technologię powiadomień o wyciszeniu mikrofonu. W momencie kiedy zdejmujemy słuchawki z głowy mikrofon wchodzi w tryb „mute”. Po założeniu ich na głowę mikrofon automatycznie się aktywuje. Dzięki systemowi wbudowanych sensorów wystarczy założyć słuchawki, aby automatycznie odebrać połączenie lub wstrzymać odtwarzanie muzyki po zdjęciu i wznowić po założeniu. Voyager FOCUS jest kompatybilny z platformami UC (współpracuje z komunikatorami takich dostawców jak  Microsoft, Cisco, Avaya).

Przy pełnym naładowaniu słuchawki wystarczą na 15-16 godzin słuchania muzyki lub około 12-13 godzin rozmów. Samo ładowanie poprzez panel możemy wykonywać w każdym momencie zdjęcia słuchawek z głowy. Dzięki temu unikniemy ich całkowitego rozładowania.

Plantronics_Voyager_Focus_UC_13

Po założeniu Voyager FOCUS UC wrażenie jest bardzo pozytywne. Dobrze trzymają się głowy, a miękka skóra na uszach układa się przyjemnie.
W warunkach biurowych sprawdzają się bardzo dobrze. Jak wypadają podczas słuchania muzyki? Idealnie.  Barwa i jakość dźwięku są bardzo dobre. Każdy rodzaj muzyki słucha się bez zastrzeżeń. Testy zostały przeprowadzone na kilku telefonach, laptopie i komputerze. Próżno szukać niedoskonałości przy odsłuchu muzyki. Słuchawki również testowane były podczas słuchania audiobooków. Głos lektora był bardzo wyraźny i czysty. Z wielką przyjemnością można oddać się lekturze dzięki słuchawkom firmy Plantronics.

Plantronics_Voyager_Focus_UC_14

Kiedy dzwoni telefon podczas, gdy my słuchamy muzyki automatycznie następuje zatrzymanie utworu, słyszymy sygnał połączenia i głos w słuchawce informuje nas kto dzwoni (wpis taki jak w książce telefonicznej). Jest to bardzo fajne rozwiązanie, bo nie widząc telefonu wiemy czy chcemy połączenie odebrać, czy też nie.

Plantronics_Voyager_Focus_UC_15

Podsumowanie

Firma Plantronics tworząc Voyager Focus UC (B825) wykonała porządną robotę. Bardzo dobra jakość materiałów, niewielka waga, potrójny mikrofon, ciekawy wygląd wraz z wieloma dodatkowymi funkcjami złożyło się finalnie na idealny produkt. Należy pamiętać o przeznaczeniu biurowym słuchawek, ale jesteśmy przekonani, że słuchacze muzyki będą również zadowoleni. Jedyna wadą jest cena, ale proszę pamiętać o tym, że słuchawki będą służyć nam latami,  a komfort pracy jest bardzo ważny gdy pracujemy „na słuchawce”. Szczerze polecamy ten produkt.

Cena: od 1345 zł

ocena9

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

plantronics_logo