Test bezprzewodowych, sportowych słuchawek Plantronics BackBeat Fit 500

Plantronics przygotował swój nowy produkt z myślą o osobach lubiących aktywność fizyczną. Słuchawki BackBeat Fit 500 są wodoodporne, potoodporne, bezprzewodowe, mają wbudowany mikrofon, a ich przeznaczeniem jest towarzyszyć nam podczas treningu wspomagając nasze ćwiczenia muzyką. Zapraszam do testu.

Specyfikacja

 • do 18 godzin słuchania i rozmów
 • Piankowe nauszniki
 • Ochrona przed wilgocią i potem
 • Zasięg bezprzewodowy do 10 m
 • 40 mm przetworniki sygnowane przez Plantronics
 • HD Voice
 • Sterowanie na słuchawkach
 • Możliwość połączenia wielu urządzeń
 • Bardzo wolne rozładowywanie w trybie głębokiego snu
 • Wtyk Jack 3,5 mm

Zawartość zestawu

 • Słuchawki Plantronics BackBeat Fit 500
 • Przewód Jack 3,5 mm / Jack 3,5 mm
 • Przewód USB / microUSB
 • Etui
 • Karta gwarancyjna

Plantronics_BacBeat_Fit_500_2

Słuchawki Plantronics BackBeat Fit 500 zapakowane zostały w delikatne, niewielkie, tekturowe pudełko, wewnątrz znajduje się drugie – twardsze, a dopiero w nim umieszczono słuchawki.

W zestawie znajdziemy również dwa przewody i materiałowe etui, które przyda się przy przenoszeniu słuchawek.

Plantronics_BacBeat_Fit_500_3

Plantronics BackBeat Fit 500 dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i morskiej. Do testów trafiła wersja morska, przy czym kolor ten nie pokrywa całych słuchawek, a jedynie górną część kabłąka, po czym płynnie przechodzi w czarny.

Plantronics_BacBeat_Fit_500_4

Kabłąk jest giętki, można go mocno wyginać bez obawy, że się złamie. Od spodu obszyty został skóropodobnym materiałem, który z kolei wypełniony został miękką gąbką. Dodatkowo w materiale wykonano otwory, którymi przepływa powietrze, wszystko to w celu zwiększenia komfortu użytkowania i zmniejszeniu pocenia się skóry. Sam kabłąk wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Jest ono solidne, zwłaszcza pogrubiona część u dołu kabłąka, z której wysuwają się słuchawki wydaje się szczególnie pancerna i odporna.

Plantronics_BacBeat_Fit_500_5

Plantronics_BacBeat_Fit_500_6

Słuchawki posiadają dziesięciostopniowy, skokowy system regulacji. Działa on bardzo dobrze, żeby zmienić ustawienie, trzeba użyć trochę siły, nie ma ryzyka, że ustawiona pozycja samoczynnie się zmieni pod wpływem wstrząsu, czy poruszania głową.

Nauszniki są ruchome w pionie i poziomie, dzięki temu dobrze dopasowują się i przylegają do uszu. Możemy je także przekręcić o 90 stopni „na płasko”, by poprawić ich właściwości transportowe.

Plantronics_BacBeat_Fit_500_10

Podobnie jak kabłąk, także nauszniki zostały wykończone miękkim, skóropodobnym materiałem, który został wypełniony miękką gąbką. W przeciwieństwie do kabłąka jest on jednak gładki, nie posiada żadnych otworów. Od środka słuchawki zostały zabezpieczone cienką warstwą gęstego materiału, który ma za zadanie nie przepuszczać żadnych paprochów do wnętrza słuchawki. Nadrukowano na nim symbole kanałów „L” i „R”.

Plantronics_BacBeat_Fit_500_7

Na lewej słuchawce od boku umieszczono panel sterowania muzyką. Pośrodku znajduje się przycisk play/pauza, a po bokach przyciski poprzedni/następny.

Plantronics_BacBeat_Fit_500_8

Plantronics_BacBeat_Fit_500_9

Z tyłu znajduje się regulacja głośności, a od dołu gniazdo ładowania microUSB, oraz gniazdo Jack 3,5mm służące do przewodowego połączenia słuchawek ze źródłem dźwięku.

Na prawej słuchawce z tyłu umieszczony został przycisk On/Off, który służy też do przełączania słuchawek w tryb parowania.

Plantronics_BacBeat_Fit_500_11

Od spodu znajduje się podłużny przycisk, który ma kilka funkcji. Pierwszą z nich jest informacja o stanie naładowania baterii. Drugą funkcją jest możliwość odbierania przychodzących oraz rozłączania trwających rozmów telefonicznych. Trzecia funkcja to po dwukrotnym kliknięciu połączenie do naszego ostatniego rozmówcy.

Słuchawki Plantronics BackBeat Fit 500 są odporne na pot i wilgoć. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu powłoki P2i. Zapewnia ona ochronę przed wilgocią, a pokryte są nią nie tylko elementy zewnętrzne urządzenia, ale także wewnętrzne. Dzięki temu nawet jeśli wilgoć dostanie się do wnętrza urządzenia, nie spowoduje to jego uszkodzenia.

Wrażenia z użytkowania

Słuchawki Plantronics BackBeat Fit 500 są bardzo komfortowe. Dzięki regulacji i zastosowaniu poduszek z pamięcią kształtu łatwo dopasowują się do naszej twarzy. Podczas wielogodzinnego użytkowania nie odczuwałem zmęczenia, są lekkie i wygodne, ale bardzo dobrze trzymają się głowy. Można ich używać zarówno w domu, jak i w pracy, podróży, czy podczas biegania, jazdy na rowerze.

Mimo, że nie zakrywają całych uszu, to dobrze izolują od otoczenia. Przy niskim i średnim poziomie głośności dźwięk z naszych słuchawek nie ucieka też na zewnątrz, dopiero gdy ustawimy głośność na wysokim poziomie możemy przeszkadzać przebywającym blisko osobom.

Plantronics_BacBeat_Fit_500_12

Słuchawki włączamy przesuwając przełącznik ON/OFF na środkową pozycję. O włączeniu zostaniemy poinformowani kobiecym głosem, jednocześnie otrzymamy informację o poziomie naładowania baterii. Gdy słuchawki są włączone i oczekują na połączenie, miga niebieska dioda. Jeśli chcemy sparować ze słuchawkami nowe urządzenie należy przesunąć przełącznik ON/OFF i przytrzymać około 3 sekund w górnej pozycji. Nastąpi zmiana trybu na parowanie. Dioda zacznie mrugać na przemian kolorami: czerwony – niebieski. Teraz należy na naszym urządzeniu źródłowym wyszukać słuchawki i powiązać je. Po udanym połączeniu można rozpocząć odsłuch.

Jakość dźwięku jest świetna. Dźwięk jest ciepły, raczej zrównoważony, z nieco wybijającym się basem, choć nie przesłania on średnich i wysokich tonów. Nawet przy największej głośności dźwięk zachowuje równowagę i wysoką klarowność.

Bas jest głęboki, przyjemnie miękki, a gdy trzeba potrafi swą dynamiką poderwać człowieka na nogi. Wysokie tony zapewniają odpowiednią przestrzeń i dzięki nim nie mamy wrażenia, że siedzimy w piwnicy. Nie są też przesadzone, nie słychać żadnych drażniących pisków czy świstów. Średnie tony są ciepłe, jest ich dużo i wypełniają przestrzeń instrumentami. Ponad to wszystko wybija się mocny, czysty i naturalny wokal.
Słuchawki radzą sobie z każdym rodzajem muzyki. Są bardzo uniwersalne, dają radę i w metalu, rocku, ale też pop, disco polo czy muzyce klasycznej. Grają po prostu bardzo dobrze.

To co uwielbiam w słuchawkach Plantronics to mikrofon. Rozmowy prowadzone za pośrednictwem słuchawek Plantronics to czysta przyjemność. Nie inaczej jest w przypadku modelu BackBeat Fit 500. Mikrofon świetnie zbiera głos bez względu na hałas otoczenia. Rozmówca słyszy nas głośno i wyraźnie. To zdecydowanie mocna strona tych słuchawek.

Słuchawki mają zasięg 10 metrów. Podczas testów była to odległość maksymalna, do której dźwięk nie przerywał, a połączenie nie było zrywane.

Bateria urządzenia pozwala na 18 h słuchania muzyki i rozmów. Jest to bardzo dobry wynik. Oczywiście na czas pracy wpływ ma głośność z jaką prowadzimy odsłuch, oraz warunki zewnętrzne, czyli temperatura. Im głośniej i zimniej, tym czas pracy krótszy.

Plantronics_BacBeat_Fit_500_13

Podsumowanie

Plantronics BackBeat Fit 500 to lekkie, świetnie wykonane, odporne na wilgoć słuchawki. Bardzo dobrze grają i radzą sobie z każdym rodzajem muzyki. Czas pracy na jednym ładowaniu jest imponujący i wynosi aż 18h. Jeśli dodać do tego bezbłędnie działający mikrofon, to otrzymujemy bardzo udany produkt.

Cena
Około 99$
Nasza ocena

ocena10

wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

plantronics_logo