Opaska dla aktywnych ART AOS-01B – recenzja produktu

Specjaliści informują, że każdy z nas powinien dziennie przejść 10 tysięcy kroków. Oczywiste jest to, że nie jesteśmy w stanie tego zliczyć. Nie wiemy ile pokonujemy kilometrów i jaki faktycznie osiągamy pułap dziennych kroków. Różne firmy proponują nam produkty, które dzięki wbudowanym mechanizmom pozwolą nam sprawdzić ile kilometrów, kroków przeszliśmy danego dnia. Dodatkowo są naszymi motywatorami do osiągnięcia wyznaczonych celów. W dniu dzisiejszym prezentujemy recenzję opaski dla aktywnych firmy ART model AOS-01B.

art_2

Specyfikacja:

 • Producent: ART
 • Symbol producenta: AOS-01B
 • Model: ELEGANT
 • Rodzaj urządzenia: Opaska SMART Fitness z pulsometrem
 • Wymagania systemowe: Android 5.0 i IOS 7.1
 • Wyświetlacz: OLED 72*36
 • Bateria: 110mAh litowo-polymerowa
 • Sensor: Silicon EFR32BG1B
 • Kolor: Czarny
 • Inne cechy: Wodoodporny: IP65 – odporny na zachlapania
 • Inne cechy: Pomiar tętna, krokomierz, dystans, kalorie, stoper, monitoring snu
 • Inne cechy: Nowoczesna, wygodna i elegancka. Rejestruje i zapisuje Twoją aktywność zarówno w dzień jak i w nocy. Opaska wyposażona jest w czujnik ruchu, tętna, krokomierz i funkcje zliczającą spalanie kalorii
 • Inne cechy: Bezprzewodowe połączenie Bluetooth umożliwia sprawdzenie przychodzących połączeń na smartfona. Dzięki zastosowaniu ekranu OLED, czas pracy opaski i czas czuwania to 4 – 7dni.
 • Akcesoria: Instrukcja, kabel do ładowania
 • Waga produktu: 23 g
 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Kraj pochodzenia: Chiny

art_1

Opaska dotarła do nas w oryginalnym, tekturowym opakowaniu z plastikową szybką, przez którą widać naszego bohatera. W zestawie poza samym urządzeniem znajdziemy ładowarkę i instrukcję w języku polskim. Ładowarkę możemy podpiąć do każdego innego ładującego urządzenia poprzez złącze USB, natomiast z drugiej strony znajduje się klips posiadający trzy piny idealnie pasujące do opaski. Ładowarka jest specjalnie dopasowana do tego modelu.

art_4

Urządzenie prezentuje się bardzo elegancko. Wykonane jest z bardzo dobrej jakości materiałów, więc posłuży nam przez długi czas. Gumowy, chropowaty pasek i pokryty szkłem ekran zamknięty w aluminiowe ramki wyglądają bardzo przyzwoicie. Pasek i ekran są jednolite, a jedyne co odstaje to przycisk funkcyjny, który producent umieścił po prawej stronie.

art_3

Pasek jest długości 24 cm, co w zupełności wystarczy nawet na dość szeroki nadgarstek. Zapniemy go podobnie jak zwykły pasek od zegarka. Przez dziurki przetykamy metalowy bolec, a na końcu producent umieścił sztyft ze swoim logo, który wkładamy w końcowe dziurki. Nie jest to niestety najlepsze rozwiązanie, gdyż wystarczyły rękawiczki, bluza czy zwykłe zahaczenie i pasek już „fruwał” swobodnie wokół nadgarstka.

Ekran w urządzeniu to monochromatyczna jednostka LED o rozdzielczości 72×36 px. Po naciśnięciu przycisku funkcyjnego wyświetlane są w pętli następujące informacje: czas, puls, liczba kroków, liczba spalonych kalorii, dystans. Sam ekran nie jest duży, ale zastosowane białe znaki na czarnym tle sprawiają, że informacje są czytelne dla użytkownika. Powierzchnia ekranu jest odporna na uszkodzenia i urazy. Przez cały okres użytkowania nie pojawiła się na ekranie żadna rysa ani zadrapanie.

art_7

art_8

Naciśnięcie przycisku funkcyjnego powoduje przejście do kolejnych funkcji. Dłuższe jego przytrzymanie pozwala wejść w wybraną opcję menu. Co ciekawe opaski nie można wyłączyć. Pracuje ona non stop. Przycisk wystaje nieznacznie poza opaskę i potrzeba odrobinę siły, aby go nacisnąć. Dzięki temu unikniemy przypadkowego włączania wyświetlacza.

Na spodzie opaski umieszczono styki ładujące baterię i pulsometr optyczny o którego działaniu informują nas dwie migające diody.

Opaska posiada IP65 co oznacza, że nie musimy jej zdejmować podczas mycia rąk. Do kąpieli należy opaskę zdjąć, gdyż nadmiar wody może spowodować uszkodzenie urządzenia.

art_9

art_10

Dzięki zastosowanym funkcjom opaska zbiera informację o naszej dziennej i nocnej aktywności. Do ich odczytania potrzebujemy tablet lub smartfon i specjalną aplikację, Połączenie następuje poprzez bluetooth i koniecznym warunkiem jest system Android w wersji co najmniej 5.0 lub IOS w wersji co najmniej 7.1.

Tuż  przed rozpoczęciem korzystania z opaski trzeba ją tylko naładować. Później zakładamy ją na rękę i dzięki miękkiemu, wygodnemu paskowi, który dobrze przylega do nadgarstka zapominamy o tym, że w ogóle tam jest.

Aplikacja, która służy do obsługi urządzenia to MISTEP. Pobierzemy ją ze sklepu internetowego i po zainstalowaniu oraz zarejestrowaniu swojego profilu ujrzymy nasze dzienne efekty: ilość przebytych kroków, tętno, spalone kalorie. Na innych ekranach możemy śledzić liczbę kroków i spalonych kalorii w różnych przedziałach czasu.

screenshot_2016-11-22-21-54-42

screenshot_2016-11-22-21-54-57
W ustawieniach mamy możliwość włączenia lub wyłączenia alarmów przychodzących rozmów, smsów, komunikatów z chatu Facebooka czy Twittera. Powiadomienia działają bez zarzutu i są sygnalizowane wibracją opaski. Na ekranie wyświetlają się podstawowe informacje o zdarzeniu.
Możemy także włączyć alarm, dzięki któremu opaska wymusi na nas ruch po czasie bezczynności.
W celu wyłączenia alarmów musimy skorzystać ponownie z aplikacji. Nie możemy tego wykonać z poziomu samej opaski.

screenshot_2016-11-22-21-55-15 screenshot_2016-11-22-21-55-54

Tętno, liczbę kalorii i dystans sprawdzimy na samej opasce, a czy są to faktyczne dane, mhh, ciężko stwierdzić. Rano zaraz po wstaniu z łóżka miałam ponad 100 kroków, a kładłam się spać przed północą i lunatykiem nie jestem.

Dzięki aplikacji możemy także podzielić się osiągnięciami treningowymi ze swoimi znajomymi na portalach społecznościowych.

Opaska nie współpracuje z innymi aplikacjami, takimi jak np. Endomondo. Jeśli ktoś chce korzystać właśnie z niej to bez pomocy urządzenia firmy ART.

Na uwagę zasługuje na pewno to, że aplikacja pozwala na prowadzenie dziennika treningowego z podziałem na dni, z wykresami pulsu i przebywanych dystansów ze wskazaniem założonego planu treningowego.

screenshot_2016-11-22-21-56-11 screenshot_2016-11-22-21-57-00

 

screenshot_2016-11-22-21-58-05

Opaska pokazuje czas po naciśnięciu przycisku funkcyjnego lub po podniesieniu ręki w kierunku twarzy. Ta funkcja jednak działa różnie. Rękę należy podnosić energicznie do określonego poziomu, inaczej wyświetlacz nie włączy się. Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby wyświetlanie zegarka przez cały czas.

Według informacji od producenta opaska po jednym naładowaniu powinna wystarczyć na 4-7 dni. Mi udało się osiągnąć wynik 5 dni przy codziennym użytkowaniu bez łączenia z aplikacją. Przy połączeniu czas pracy skraca się do 2-3 dni.

art_5

Podsumowanie

ART AOS-01B to opaska dla osób aktywnych. Dostępna jest na rynku w cenie około 180 zł. Wykonana została z materiałów dobrej jakości, dzięki czemu bardzo ładnie prezentuje się na przegubie dłoni. Posiada dobrze działające czujniki i wydajną baterię. Nie przeszkadza podczas ćwiczeń, chociaż odpinający się pasek może czasami trening uprzykrzyć.  Jej funkcjonalności pozostawiają trochę do życzenia, dlatego decyzję o zakupie warto przemyśleć. Jest to dobra opaska na start, jej niska cena nie obciąży bardzo naszego portfela, a pozwoli rozpocząć przygodę z motywatorem do ćwiczeń.

Cena: od 178 zł

ocena8wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

 art-logo