Nawigacja turystyczna Garmin eTrex 30

Nawigacja turystyczna Garmin eTrex 30

Podobne artykuły

W dzisiejszych czasach przeciętny telefon komórkowy czy tablet jest wyposażony w gps, nawigację oraz mapy, po co w takim razie kupować nawigację turystyczną ? Sprawdźmy.

Zawartość pudełka:

– Garmin eTrex 30

– Kabel USB

– Krótka instrukcja obsługi w wersji papierowej

3-img_7118

4-img_7120

Opis.

Jak podaje producent  eTrex 30 to najpopularniejsze i najbardziej wiarygodne ręczne urządzenie nawigacyjne GPS. Posiada wyświetlacz o przekątnej 2,2” (65 tyś. kolorów), który dzięki wysokiemu kontrastowi i jasności zachowuje czytelność nawet w pełnym słońcu. Konstrukcja obudowy jest tak zaprojektowana, aby urządzeniu nie straszny był kurz, brud, błoto, a dzięki wodoodporności w klasie IPX7 jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne.

5-img_7121

eTrex 30 jest kompatybilny z mapami topograficznymi (Garmin TOPO), drogowymi (City Navigator) i morskimi (BlueChart g2) posiada również 3-osiowy, elektroniczny kompas oraz barometryczny wysokościomierz dzięki któremu możemy z powodzeniem przewidzieć nagłe zmiany pogody. Dzięki gnieździe karty microSD oraz wewnętrznej pamięci wynoszącej 1,7 GB  na eTrex 30 możemy pobrać mapy oraz obrazy satelitarne dzięki usłudze BirdsEye.

6-img_7126

Bardzo czuły moduł GPS z systemem WAAS i funkcją wstępnego ustalania pozycji w oparciu o sygnał satelitarny HotFix pozwala na szybkie i precyzyjne ustalenie pozycji użytkownika. Garmin eTrex 30 może równocześnie śledzić satelity GPS jak i GLONASS, dzięki czemu czas potrzebny na wyszukanie i ustawienie współrzędnych  trwa średnio o 20% mniej. Urządzenie dzięki temu rozwiązaniu zwiększa liczbę wykorzystanych satelitów o 24.

Obsługa geocachingu w wersji elektronicznej oraz funkcje takie jak budzik, przeglądarka zdjęć, kalendarz, kalkulator, stoper, a także informacja o wschodzie i zachodzie Słońca, opcje pomiaru powierzchni, czy funkcje jak „człowiek za burtą” oraz polowania i połowy” czynią z eTrex 30 urządzenie dzięki któremu nie sposób się nudzić. A wszystko zasilane dwoma bateriami AA (paluszkami) co powinno wystarczyć na 25 godzin pracy urządzenia.

1-img_7091

Wrażenia z przeprowadzonego testu.

Użyte materiały oraz ergonomia sprawiają że biorąc do ręki eTrex 30 mamy wrażenie, że temu urządzeniu nie da się w łatwy sposób zrobić krzywdy. Tworzywo antypoślizgowe sprawia, że naprawdę ciężko przez przypadek upuścić 30-tkę, a nawet jeśli nam się to uda nie mamy się czego bać. Odbiornik obsługujemy przy pomocy małego dżojstika umieszczonego w prawej, górnej części oraz przycisków znajdujących się na bokach urządzenia. Osoby, które pierwszy raz miały styczność z takim urządzeniem nie miały większego problemu z zlokalizowaniem przycisków, chociaż nie każdy wiedział od razu że przycisk z przodu to dżojstik. Menu urządzenia jest łatwe w odczytaniu i poruszaniu się po nim, lecz osoby leworęczne nie będą zadowolone, ponieważ podczas korzystania z dżojstika zasłaniają sobie ekran.

2-img_7097

Ani razu urządzenie nie zgubiło sygnału, czy przestało działać (20 godzin ciągłej pracy), zawsze mogliśmy liczyć na pomoc w momentach, w których nie bardzo wiedzieliśmy gdzie się znajdujemy. Czy to gęsty las, czy szczere pola, a czasem w dżungli miejskiej, Garmin eTrex 30 spokojnie dawał sobie radę z wyszukaniem, ustaleniem i wyświetleniem danych o naszym położeniu. Mapy oraz osprzęt dedykowany do urządzenia sprawiają, że sposób podróżowania pieszo, rowerem, łódką czy samochodem, nie ma znaczenia.

7-img_7094

Podsumowanie.

Garmin eTrex 30 daje komfort podróżowania. To tak, jak byśmy mieli ze sobą przewodnika, który zawsze skieruje nas na szlak, o którego nie musimy się martwić, że spadnie i się potłucze, zamoczy czy zabrudzi. Garmin powie nam o której zacznie się ściemniać, byśmy mogli przygotować biwak, wyświetli informacje dzięki którym możemy przewidzieć zmianę pogody. Z eTrex 30 możemy iść dalej i nie przejmować się, że się zgubimy, jednak należy pamiętać o zdrowym rozsądku gdyż nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć.

8-img_7110

Za Garmin eTrex 30 trzeba zapłacić około 850zł, jednak za tą cenę dostajemy urządzenie, dzięki któremu możemy czuć się bezpieczni, a nawet może nam uratować życie, a to jest bez cenne.

Cena
Od 842 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpoleca