Koss Pro DJ 100 – recenzja

Dzięki firmie Hama mieliśmy możliwość przetestowania słuchawek Koss Pro DJ 100. Jak sama nazwa wskazuje słuchawki skierowane są w dużej mierze do DJ-ów, jednak my sprawdziliśmy je pod kątem zwykłego użytkownika. Czy sprawdzą się w domowym użytkowaniu? Zapraszam do lektury.

Zawartość opakowania

– słuchawki Koss Pro DJ 100
– adapter stereo 6,3 mm

koss_pro_dj_100_zawartosc

Specyfikacja

Kolor – czarno-srebrny
Pasmo przenoszenia – 10 – 25000 [Hz]
Czułość – 99 [dB/mW]
Impedencja – 38 Ohm
Waga – 220 g
Długość przewodu – 2,4 m
Gwarancja – 24 miesiące

koss_pro_dj_100_pudelko

Opis

Słuchawki Koss Pro DJ 100 zapakowane są w czarne tekturowe pudełko, na którym widnieją same słuchawki oraz standardowo specyfikacja i opis. Pudełko jest bardzo ładnie wykonane, może się podobać. Wewnątrz znajdują się słuchawki oraz adapter 6,3 mm. Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre, słuchawki wykonane są z dobrej jakości materiałów. Wszystko jest dobrze spasowane.
Słuchawki posiadają regulację obu nauszników o 180 stopni, oraz regulację w kabłąku pozwalającą dopasować słuchawki do wielkości naszej głowy. Kabłąk jest giętki, z wierzchu pokryty imitacją skóry, od spodu wykończony miękkim materiałem. Na kabłąku i na obu nausznikach producent umieścił swoje logo, na prawej słuchawce umieszczono przełącznik mono/stereo, którym wybieramy tryb pracy słuchawek. Z lewej słuchawki wyprowadzony jest spiralny przewód sygnałowy zakończony wtyczką jack 3,5 mm. Całość ma nowoczesny wygląd i sprawia wrażenie solidności.

koss_pro_dj_100_1

Wrażenia z testów

Po założeniu słuchawek okazuje się, że są bardzo wygodne. Nauszniki są miękkie i dobrze dopasowują się do naszych uszu, podobnie kabłąk został zaprojektowany komfortowo. Słuchawki są lekkie i dobrze trzymają się głowy. W słuchawkach możemy spędzić wiele godzin i nie odczuwamy żadnego dyskomfortu. Bardzo dobrym rozwiązaniem było zastosowanie spiralnego przewodu sygnałowego, pozwala on na pewną swobodę ruchu jeśli potrzebujemy odejść kawałek od źródła dźwięku i jednocześnie nie plącze się pod nogami gdy siedzimy blisko wtyczki. Słuchawki dobrze izolują nas od otoczenia.

koss_pro_dj_100_2

koss_pro_dj_100_5

Wrażenia z odsłuchu także są bardzo dobre, dźwięk jest czysty, nie brakuje żadnego pasma. Wydawałoby się, że w słuchawkach przeznaczonych dla DJ-a bass może przesłonić nam pozostałe pasma, jednak nie w Kossach Pro DJ 100. Bass jest mocny i potrafi zejść naprawdę nisko, ale jest ładnie stonowany i nie przeszkadza w odsłuchu średnich i wysokich tonów.
Słuchawki sprawdziły się w każdym rodzaju muzyki, od metalu po muzykę klasyczną, pop, rock i disco polo. Słuchanie muzyki w tych słuchawkach sprawia dużo przyjemności. Wypróbowałem słuchawki na różnych źródłach dźwięku: wzmacniacz, laptop, telefon komórkowy. Wszędzie wypadły pozytywnie.

koss_pro_dj_100_3
Dodatkowo producent wyposażył słuchawki w przełącznik trybu dźwięku mono/stereo, który został umieszczony na prawej słuchawce. Przydatne w pracy DJ-ów, zwykłym zjadaczom chleba także może się przydać. Utwory odsłuchiwane w trybie mono mają swój urok, możemy na nowo odkrywać naszą ulubioną muzykę przełączając mały przełącznik w słuchawkach.

koss_pro_dj_100_4

Podsumowanie

Koss Pro DJ 100 to bardzo dobre słuchawki. Wykonanie nie budzi zastrzeżeń, są bardzo komfortowe, dźwięk jest świetnej jakości. Jest to produkt godny polecenia, a jego cena w stosunku do tego co oferuje jest bardzo atrakcyjna.

Cena
Od 279 zł
Nasza ocena

ocena10

wujekpoleca