Creative Outlier – bezprzewodowe słuchawki z wbudowanym odtwarzaczem MP3

Słuchawki Creative Outlier to lekka, nauszna konstrukcja przeznaczona dla osób uprawiających aktywny tryb życia, oraz tych, którzy często przemierzają miasto pieszo, rowerem, czy komunikacją miejską. Słuchawki wyposażone zostały w możliwość odtwarzania muzyki z kilku różnych źródeł. Zapraszam do recenzji.

Specyfikacja

 • Konstrukcja: Nauszne
 • Masa: Słuchawki: 93 g (3,28 uncji), 1 para pierścieni akustycznych: 7 g (0,25 uncji)
 • Regulowany pałąk: Tak
 • Kolor: Czarny, Biały
 • Regulacja głośności: Tak
 • Przetworniki: 32mm Neodymium magnet
 • Pasmo przenoszenia: 20Hz ~ 22kHz
 • Impedancja: 24 ohms
 • Typ złącza: Bluetooth 4.1, Złącze 3,5 mm, Micro USB
 • Długość kabla: Micro USB cable: 1.2m / 4ft, Stereo Audio Cable: 1.5m / 5ft
 • Typ kabla: Detachable stereo audio cable, Micro USB cable
 • Moduł NFC (Near Field Communication): Tak
 • Profile Bluetooth: A2DP, AVRCP, HSP, HFP (zgodny z HD Voice*), *Obsługa technologii HD Voice wymaga zgodności smartfona i sieci komórkowej.
 • Kodek audio: mSBC, SBC, FastStream*, *Technologia FastStream pozwala na przesyłanie dźwięku dwukierunkowo z niską latencją i umożliwia komunikację głosową poprzez nadajnik/odbiornik Creative BT-W1 Bluetooth USB.
 • Ochrona zawartości: SCMS-T
 • Zasięg działania: Do 10 m/33 stóp
 • Obsługiwane systemy operacyjne USB Audio: Computers with Windows 8.1/8/7/Vista, Mac OS X v10.6.8 or later
 • External Storage: Supports microSD cards of Class 4 and above, up to 32GB in FAT16/32 partition
 • External Storage Audio Format: Supports MP3 / WMA (up to 320kbps), WAV (up to 16-bit 48kHz PCM)
 • Typ akumulatora: Bateria litowo-jonowa: 200 mAh 3,7 V Charge via USB 5V DC, 500mA
 • Czas pracy przy korzystaniu z akumulatora: Czas ładowania: 2 godziny, Play time: 10 hours, Talk time: 8 hours

Zawartość zestawu

 • Creative Outlier
 • 1 przewód micro USB (1.5m/5ft)
 • 1 przewód stereo audio (1.2m/4ft)
 • 6 par pierścieni akustycznych

Creative_Outlier_2

Słuchawki Creative Outlier zapakowane są w atrakcyjnie wyglądające okrągłe opakowanie. Przednia część jest przeźroczysta i ukazuje nam słuchawki wraz z dodatkowymi, kolorowymi pierścieniami akustycznymi. W zestawie mamy ich sześć par w kolorach: różowy, żółty, pomarańczowy, biały, czarny i zielony. Słuchawki dostępne są w kolorze białym bądź czarnym. Do testów trafiła ta druga wersja. W połączeniu z kolorowymi pierścieniami słuchawki prezentują się żywo i dynamicznie. Jeśli chcemy by mniej rzucały się w oczy wystarczy założyć pierścienie w kolorze słuchawek, czyli w moim przypadku czarne.

Creative_Outlier_4

Słuchawki w całości wykonane są z twardego, lekkiego tworzywa sztucznego. Tworzywo jest bardzo wytrzymałe, co można sprawdzić wyginając kabłąk w drugą stronę – niewiele słuchawek wytrzyma taką operację. Creative Outlier są bardzo solidnie wykonane i odporne na zadrapania i rysy.

Creative_Outlier_11

Creative_Outlier_12

Słuchawki posiadają regulację – wysuwanie z kabłąka, nie zostało ono w żaden sposób oznakowane, równe wysunięcia obu słuchawek ustawiamy więc na wyczucie. Słuchawki nie posiadają regulacji dostosowującej ich ułożenie w stosunku do twarzy/uszu. Ustawione są na stałe w jednej pozycji i ustawione pod pewnym kątem do twarzy. O dziwo takie rozwiązanie sprawdza się.

Creative_Outlier_5

Od zewnątrz muszle posiadają chromowane logo producenta umieszczone na czarnej, polerowanej powierzchni. Od wewnątrz obszyte są delikatną imitacją skóry i wypełnione miękką gąbką.

Creative_Outlier_7

Na lewej słuchawce umieszczono gniazdo Jack 3,5 mm służące do tradycyjnego podłączenia słuchawek do źródła dźwięku. Przy takim połączeniu słuchawki zasilane są z urządzenia źródłowego i działają w trybie pasywnym (mikrofon nie jest dostępny).

Creative_Outlier_8

Na prawej słuchawce umieszczono wszystkie przyciski sterujące. Od góry znajdują się przyciski poprzedni/następny, za pomocą których można także włączyć/wyłączyć losowe odtwarzanie muzyki gdy korzystamy z wbudowanego odtwarzacza. Poniżej znajduje się slot na kartę microSD, a pod nim przyciski regulacji głośności.

Creative_Outlier_9

Od spodu umieszczono gniazdo microUSB, które służy do odtwarzania muzyki z komputera bądź urządzeń OTG.

Creative_Outlier_10

Z drugiej strony słuchawki znajduje się przełącznik źródła dźwięku. Dostępne są pozycje USB Audio, Bluetooth, microSD Audio. W słuchawce tej znajduje się także wbudowany mikrofon.

Creative_Outlier_13

Nad logiem znajduje się symbol NFC, informujący o tym, że słuchawki są wyposażone w ten moduł i możemy sparować urządzenie z jego pomocą. Pod logiem zaś znajduje się dioda i przycisk słuchawki, za pomocą którego włączamy/wyłączamy słuchawki, przełączamy tryby działania słuchawek, odbieramy/rozłączamy rozmowy.

Creative Outlier pomimo sztywnego ustawienia pozycji słuchawek są bardzo komfortowe. Producent sam wybrał pozycję optymalną do wygodnego użytkowania i jeśli chodzi o moje odczucia, to jest ona idealna. Słuchawki dobrze się trzymają i są wygodne. Nie ściskają i nie męczą. Do tego są bardzo lekkie – ważą około 100 gram. Wszystko to sprawia, że bardzo dobrze nadają się do korzystania z nich na zewnątrz i podczas uprawiania sportu.

Creative_Outlier_6

Producent myśląc o sportowcach wyposażył swój produkt w funkcję Lap Time, czyli stoper. Pozwala on mierzyć czas poszczególnych okrążeń a także informuje nas o czasie całkowitym od rozpoczęcia pomiaru. Obsługa jest prosta, ale należy zapoznać się z instrukcją i przećwiczyć kilka razy zanim ją zapamiętamy. Wszystkie komunikaty podawane są w języku angielskim.

Creative Outlier posiadają cztery tryby działania.

1. Tryb pasywny – w tym trybie nie trzeba włączać słuchawek, wystarczy połączyć je z urządzeniem źródłowym za pomocą przewodu z końcówkami Jack 3,5mm (jest dołączony w zestawie). Słuchawki działają wtedy jak zwykłe słuchawki przewodowe. Dzięki temu możemy korzystać z wyjścia słuchawkowego telefonów, wzmacniaczy, odtwarzaczy i innych urządzeń. Połączenie to nie posiada możliwości korzystania z mikrofonu wbudowanego w słuchawki. Nie działają też żadne przyciski sterujące słuchawkami.

2. Tryb microSD Audio – żeby włączyć odtwarzanie należy przestawić przełącznik do góry, by wskazywał na microSD Audio, umieścić kartę w slocie (powinna wejść cała aż do zatrzaśnięcia) i włączyć słuchawki. Włączamy przytrzymując przez 3 sekundy przycisk słuchawki, wyłączamy przytrzymując 5 sekund. Po włączeniu zapali się zielona dioda i zacznie grać muzyka. W tym trybie możemy przełączać się pomiędzy utworami, regulować głośność, pauzować muzykę, oraz włączać/wyłączać tryb losowego odtwarzania.

3. Tryb USB Audio – pozwala na strumieniowe przesyłanie dźwięku, w tym trybie możemy podłączyć słuchawki do komputera, bądź smartfona/tableta jeśli wyposażone są w funkcję OTG. Tak samo jak w poprzednim trybie działają przyciski poprzedni/następny, regulacji głośności, play/pauza, a dioda podczas działania świeci na zielono. Oczywiście słuchawki muszą być włączone. Jeśli słuchawki są wyłączone, to będą się ładować, dioda świeci wtedy na czerwono.

Producent przygotował specjalne oprogramowanie, z którego możemy korzystać podczas odtwarzania dźwięku z komputera – Sound Blaster Control Panel. Program należy pobrać ze strony producenta i zainstalować.

Creative_Outlier_App_1

Creative_Outlier_App_2

Creative_Outlier_App_3

Dzięki niemu otrzymamy dostęp do zaawansowanych opcji dźwiękowych. Możemy wybierać profil dźwięku: muzyka, filmy, gry, a także ręcznie regulować poziom poszczególnych ustawień. Do dyspozycji dostajemy też korektor muzyczny, który pozwala ustawiać poszczególne częstotliwości manualnie bądź też skorzystać z predefiniowanych programów: jazz, pop, rock itp.

4. Tryb Bluetooth – moim zdaniem najważniejszy z dostępnych. Pozwala na odtwarzanie dźwięku poprzez połączenie bluetooth. Włączamy słuchawki przytrzymując przycisk słuchawki przez 3 sekundy. Po włączeniu zacznie migać niebieska dioda. W tym trybie słuchawki oczekują na połączenie. Jeśli łączymy się z nowym urządzeniem, to należy najpierw go sparować. W tym celu wyłączamy słuchawki i włączamy je trzymając przycisk przez około 7 sekund. Dioda zacznie szybko migać na niebiesko. Jest to tryb parowania i teraz możemy wyszukać na urządzeniu słuchawki Creative Outlier i sparować z nimi źródło dźwięku. Po sparowaniu i połączeniu dioda zaczyna powoli migać na niebiesko. Możemy rozpocząć odsłuch. W tym trybie działają przyciski poprzedni/następny, regulacja głośności, play/pauza, odbierz/odrzuć/zawieś połączenie. Odległość na jaką maksymalnie możemy oddalić się od źródła dźwięku przy połączeniu bluetooth to 10 metrów. Przy czym 8 – 9 metrów to odległość optymalna by nie było pauz w przekazywaniu dźwięku.

Jeśli łączymy się ze smartfonem wyposażonym w androida, to możemy pobrać specjalną aplikację ze sklepu Play. Nazywa się Buddy i służy do odbierania powiadomień.

Creative_Outlier_Buddy_1

Creative_Outlier_Buddy_2

Creative_Outlier_Buddy_3

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji otrzymujemy dostęp do ustawień, w których możemy określić z jakich programów powiadomienia mają być przekazywane do słuchawek. Mogą to być smsy, hangouts, skype, messenger itp. Program działa w następujący sposób. Gdy słuchawki są połączone ze smartfonem i uruchomiony jest Buddy, przychodząca wiadomość przerwie odtwarzanie muzyki. Syntezator mowy zainstalowany w telefonie odczyta od kogo pochodzi wiadomość oraz jej treść. Po odczytaniu odtwarzanie muzyki zostanie automatycznie wznowione. To przydatna funkcja, która pozwala zapoznawać się z treścią przychodzących powiadomień bez wyciągania smartfona z kieszeni.

Creative_Outlier_14

Creative Outlier to nieduże słuchawki, mimo to pozytywnie zaskoczyły mnie swoją mocą i jakością dźwięku. Są jasne, słychać dużo wysokich tonów. Średnie tony są zrównoważone, wokal jest mocny, czysty, wiedzie prym, nie zlewa się z pozostałymi dźwiękami. Niskie tony są wyważone i nie przesłaniają pozostałych pasm. Mamy do czynienia z bardzo wyrównanymi słuchawkami. Nie grają rewelacyjnie ale też niczego im nie brakuje.

Jakość dźwięku pozostaje na stałym, wysokim poziomie bez względu jaką głośność ustawimy. Nie usłyszymy żadnych trzasków, pisków, czy innych zmian i zakłóceń.

Dodatkowo jeśli chcemy wzmocnić bas, możemy zdemontować gumki akustyczne, wtedy odsłonimy dodatkowe otwory, które zasłonięte sprawiają, że dźwięk jest bardziej zrównoważony, a odsłonięte zwiększają poziom basu.

Creative_Outlier_15

Creative_Outlier_16

Słuchawki wyposażone są w mikrofon, możemy więc odbierać połączenia i prowadzić rozmowy. Pod tym względem sprawują się wyśmienicie. Mikrofon wzorowo zbiera nasz głos i przekazuje rozmówcy. Po wielu rozmowach i pozytywnych opiniach stwierdzam, że zbiera głos lepiej niż telefon przyłożony do twarzy. Rozmawia się bardzo komfortowo.

Słuchawki wyposażone zostały w akumulator o pojemności 200 mAh. Pozwala to na 10h odtwarzania muzyki bądź 8h prowadzenia rozmów, testy wykazały, że przy średnim poziomie głośności przy połączeniu bluetooth słuchać muzyki możemy przez około 8h. Oczywiście czas ten będzie ulegał zmianie w zależności od źródła dźwięku i poziomu głośności. Po rozładowaniu baterii zawsze możemy przełączyć się na tryb pasywny podłączając słuchawki przewodem Jack 3,5mm. Ładowanie akumulatora od 0 do 100% trwa maksymalnie do 2h.

Creative_Outlier_3

Podsumowanie

Słuchawki Creative Outlier są tak wszechstronne, że aż dziwi jak tyle funkcji mogło zmieścić się w tak małym urządzeniu. Są bardzo wytrzymałe, a jednocześnie leciutkie. Komfort użytkowania jest bardzo wysoki. Oferowany przez nie dźwięk jest bardzo dobrej jakości, a źródeł dźwięku do wyboru mamy aż cztery. Słuchawki bardzo dobrze sprawdzają się w rozmowach i mają dedykowane oprogramowanie, które jest dodatkowym atutem. Polecam słuchawki wszystkim miłośnikom wszechstronności i dobrego brzmienia, a także gadżeciarzom i poszukiwaczom czegoś wyjątkowego. Creative Outlier takie są.

Cena
Od 237 zł
Nasza ocena

ocena10wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

creative_logo