Creative Aurvana Live!2 – test następcy kultowego modelu

Mało kto nie słyszał o słuchawkach Creative Aurvana Live!. Model ten podbił serca słuchaczy na całym świecie. Czas jednak bezustannie płynie, a na rynku pojawiają się nowe produkty. Jednym z nich jest następca kultowych słuchawek, model Creative Aurvana Live!2. Czy podtrzyma dobrą opinię swojego pierwowzoru?

Specyfikacja

 • Konstrukcja: z muszlami nausznymi
 • Masa: 255 g
 • Regulowany pałąk
 • Kolor: Black Dark Chrome, Black Dark Red Chrome
 • Akcesoria w zestawie: 1 odpinany, płaski kabel audio (1,2 m) z wbudowanym mikrofonem i jeden przycisk zdalnego sterowania z regulacją głośności, pozłacana 4-stykowa wtyczka stereo 2,5 mm – 3,5 mm, 1 etui podróżne
 • Regulacja głośności
 • Tłumienie dźwięków z otoczenia
 • Przetworniki: magnes neodymowy o średnicy 40 mm z membraną biocelulozową
 • Pasmo przenoszenia: 10 Hz ~ 30 KHz
 • Impedancja: 32 ohms
 • Czułość: 105 dB/mW
 • Typ złącza: pozłacana wtyczka 4-stykowa 2,5 mm – 3,5 mm
  (Kompatybilne z najnowszymi smartfonami i tabletami wyposażonymi w 4-stykowe złącze 3,5 mm (standard CTIA). Funkcje mogą się różnić w zależności od urządzenia.)
 • Długość kabla: 1,2 m
 • Typ kabla: odpinany, płaski przewód 1,2 m z miedzi beztlenowej
 • Mikrofon wbudowany w przewód

Creative_Aurvana_Live!2_2

Opis

Słuchawki zapakowane zostały w niewielkie, czarne, tekturowe pudełko. Od frontu umieszczono na nim zdjęcie słuchawek, nie oddaje ono jednak rzeczywistości. Gdy otworzymy pudełko pierwsze co przychodzi do głowy, to stwierdzenie, że Creative Aurvana Live!2 są piękne. O ile pierwsza wersja grała bardzo dobrze, to jej wygląd nie był zachwycający. Obok ich następcy na pewno nie przejdziemy obojętnie. Słuchawki są delikatne, stylowe, ich widok cieszy oczy.

Creative_Aurvana_Live!2_3

Słuchawki dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrnej i czerwonej, przy czym różnica koloru dotyczy jedynie części zewnętrznej obudowy muszli, pozostałe elementy są identyczne. Słuchawki wykonane są z metalu i wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Kabłąk i muszle obszyte są delikatnym i mięciutkim, skóropodobnym materiałem. Z kabłąka możemy wysuwać słuchawki w 10-cio stopniowej regulacji.

Creative_Aurvana_Live!2_8

Przejście pomiędzy poszczególnymi poziomami sygnalizowane jest głośnym klikiem, co ułatwia równe ustawienie obu słuchawek, szkoda, że producent nie zdecydował się na umieszczenie podziałki.

Creative_Aurvana_Live!2_6

Creative_Aurvana_Live!2_7

Muszle zamocowane są na ruchomych zaczepach, dzięki czemu ich położenie można regulować na dwóch płaszczyznach, które pozwalają bardzo dobrze dopasować je do naszej głowy.

Creative_Aurvana_Live!2_9

Creative_Aurvana_Live!2_10

Okładziny muszli wykonane są z miękkiej gąbki, są łatwo zdejmowalne, możemy więc w razie potrzeby wymienić je na inne. Głośnik chroniony jest plastikową obudową z otworami, oraz pasmem gęstego delikatnego materiału, który uniemożliwia przedostawaniu się paprochów do wnętrza.

Creative_Aurvana_Live!2_11

Do słuchawek dołączony został kabel z wbudowanym mikrofonem i pilotem. Przewód ma długość 1,2 metra, jest płaski, elastyczny i nie plącze się. W pilocie umieszczono suwak do regulacji głośności, oraz przycisk do odbierania/odrzucania rozmów, bądź też do pauzowania i wznawiania odtwarzanej muzyki.

Creative_Aurvana_Live!2_4

Poza przewodem do słuchawek dołączony jest jeszcze materiałowy woreczek, w którym możemy je przenosić. Biorąc pod uwagę cenę produktu dziwi trochę ich ubogie wyposażenie. Brakuje chociażby przejściówki Jack 3,5mm – 6,25mm, czy też adaptera Jack 3,5mm x 2 x Jack 3,5 mm pozwalającego podłączyć słuchawki do komputera z rozdzielonymi wejściami słuchawki/mikrofon. Może to sugerować, że producent kieruje swój produkt przede wszystkim do pracy ze smartfonami.

Słuchawki Creative Aurvana Live!2 są wykonane z wysoką dbałością, dzięki czemu nie uda nam się dostrzec żadnych niedoróbek, czy chociaż wystającej ze szwu niteczki. Wykonanie leży na najwyższym poziomie.

Creative_Aurvana_Live!2_5

Wrażenia z użytkowania

Po podłączeniu słuchawek zakładamy je na uszy. Muszle są na tyle duże, że mieszczą całe małżowiny. Słuchawki dzięki miękkiej gąbce dobrze przylegają do twarzy, ale nie ściskają. Są lekkie i wygodne. Kilka godzin słuchania muzyki w tych słuchawkach nie jest żadnym wyzwaniem. Komfort noszenia Creative Aurvana Live!2 jest bardzo wysoki. W gorące dni niestety nie unikniemy pocenia się, więc od czasu do czasu trzeba będzie zdjąć słuchawki, by skóra odpoczęła.

Słuchawki testowałem podłączone do smartfona Neffos C5 Max, laptopa ASUS K61IC, a także wzmacniaczy słuchawkowych SMSL M2, ADL Stride i odtwarzacza FIIO M3. Formaty odsłuchiwanych plików to mp3, flac, ogg.

Creative_Aurvana_Live!2_12

Po włączeniu muzyki poczujemy przestrzeń jaką dają CAL!2. Dźwięk wydobywający się ze słuchawek jest czysty, dynamiczny, ze wszystkich stron atakuje nas detalami. Scena jest szeroka, bardzo łatwo określić położenie poszczególnych instrumentów.

Wysokie tony są bardzo ładnie uwydatnione, dzięki czemu mamy wrażenie lekkości i otwartości. Nie są jednak przesadzone, nie słychać żadnych drażniących pisków czy świstów. Jest wysoko i dobrze.

Basy są mocne, dynamiczne, ale krótkie. Potrafią zejść głęboko i mają moc. Nie przeszkadzają jednak pozostałym pasmom, nie zagłuszają i nie wychodzą przed szereg. Zajmują się swoją częścią pracy i robią to bardzo dobrze.

Średnie tony są ciepłe, jest ich dużo i wypełniają przestrzeń. Razem z pozostałymi pasmami tworzą harmonijną całość. Całość współpracuje ze sobą i uzupełnia się koncertowo.

Słuchawki radzą sobie z każdym rodzajem muzyki. Są bardzo uniwersalne, dają radę i w metalu, rocku, ale też pop, disco polo czy muzyce klasycznej. Grają po prostu bardzo dobrze.

Creative Aurvana Live!2 to nie tylko muzyka. Dzięki przewodowi wyposażonemu w mikrofon możemy prowadzić rozmowy. Także na tym polu słuchawki sprawdzają się wyśmienicie. Mikrofon bardzo dobrze zbiera głos, nasz rozmówca słyszy wszystko głośno i wyraźnie. Jeśli prowadzimy długie rozmowy warto posłużyć się słuchawkami, są komfortowe, a my mamy wolne ręce.

Creative_Aurvana_Live!2_13

Podsumowanie

Creative Aurvana Live!2 to bardzo dobrze wykonane, stylowe słuchawki. Jakość oferowanego przez nie dźwięku stoi na bardzo wysokim poziomie, a niewątpliwym atutem jest ich uniwersalność. Pozwalają na komfortowe słuchanie ulubionej muzyki i prowadzenie rozmów telefonicznych. Gdyby ich cena była niższa, byłby to produkt idealny.

Cena
Od 449 zł

Nasza ocena

ocena9wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

creative_logo