Green Cell A32-F82 – test zamiennika baterii do laptopów ASUS

Każdy posiadacz laptopa prędzej czy później stanie przed problemem wymiany baterii. Wraz z mijającym czasem baterie tracą zdolność ładowania, aż w pewnym momencie stają się bezużyteczne. Do wyboru mamy pogodzenie się z tym i korzystanie tylko z zasilania sieciowego, bądź też kupno nowej baterii. Oryginalna bateria zwykle jest droga, dlatego często decydujemy się na zakup zamiennika. Do testów trafił właśnie jeden z takich zamienników. Bateria firmy Green Cell przeznaczona do laptopów ASUS, o symbolu A32-F82.

Specyfikacja

 • Pojemność: 4400 mAh
 • Napięcie: 10.8V (11.1V)
 • Ilość ogniw: 6
 • Rodzaj ogniw: Li-Ion
 • Zastosowanie: Zamiennik
 • Gwarancja: 12 miesięcy
 • Producent ogniw: Green Cell
 • Stan: Fabrycznie nowa
 • Kolor: Czarny
 • Zabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem: Tak
 • Zabezpieczenie przed przeładowaniem: Tak
 • Kod produktu: AS01
 • Wymiary: 121x81x20mm
 • Waga: 300g

GREEN_CELL_A32-F82_2

Bateria Green Cell A32-F82 zapakowana jest w nieduże tekturowe pudełko z nadrukowanym logo producenta. Wewnątrz zabezpieczona gąbką znajduje się bateria, oraz instrukcja obsługi.

GREEN_CELL_A32-F82_6

GREEN_CELL_A32-F82_5

Bateria wygląda identycznie jak oryginał, różni się jedynie nalepką z informacjami. Zamiast loga Asusa, mamy duże logo Green Cell. Informacja o modelu jest identyczna, czyli A32-F82, podobnie jak parametry 11,1V i 4400 mAh. Jedyna różnica to moc baterii, oryginał ma 46 Wh, a zamiennik 49 Wh, czyli troszeczkę więcej.

GREEN_CELL_A32-F82_3

GREEN_CELL_A32-F82_4

Bateria jest fabrycznie naładowana, więc po wyciągnięciu z pudełka i zamontowaniu w laptopie, możemy zacząć z niej korzystać. Bateria składa się z 6 ogniw pozbawionych efektu pamięci. Posiada wszelkie wymagane certyfikaty jakości: CE, FCE i RoHS, a także zabezpieczenia: przeciw nadmiernemu rozładowaniu, przeciw przeładowaniu i przeciwprzepięciowe. Dzięki temu mamy pewność, że jest bezpieczna dla naszego komputera.

GREEN_CELL_A32-F82_7

Gdy mamy już rozpakowaną baterię, przystępujemy do wymiany. W tym celu należy odwrócić laptopa do góry nogami, a następnie zlokalizować klapkę baterii. Zwykle jest ona zamykana na zatrzask i nie jest wymagane odkręcanie żadnych śrubek. Dla większości męskich użytkowników jest to oczywiste, płeć piękna jednak może obawiać się, że to skomplikowane, więc tym krótkim opisem mam nadzieję zachęcić czytelniczki do samodzielnej wymiany. Przesuwamy zabezpieczenie i zdejmujemy klapkę. Pod spodem powinna ukazać się stara bateria.

GREEN_CELL_A32-F82_8

Teraz wystarczy odgiąć zatrzaski i ją wyjąć. Następnie wkładamy nową baterię i dociskamy ją, żeby zaskoczyły zatrzaski. Zakładamy klapkę i wszystko gotowe. Jak widać to nic trudnego. Włączamy laptopa i możemy znowu cieszyć się jego mobilnością.

GREEN_CELL_A32-F82_9

Oryginalna bateria w moim Asusie wytrzymywała niewiele ponad dwie godziny w przypadku włączonego trybu oszczędzania energii i bezczynności. Gdy korzystałem z WiFi i pracowałem na laptopie, to czas jego pracy na baterii skracał się do 1,5 h, natomiast podczas dużego obciążenia (np. gry) bateria wytrzymywała godzinę.

Sprawdziłem jak to wygląda z zamiennikiem Green Cell i uzyskałem identyczne wyniki jak w przypadku baterii oryginalnej. Czas ładowania baterii do pełna wynosi 2h, co również jest identycznym wynikiem jak dla baterii oryginalnej. Wynika z tego, że mamy do czynienia z bardzo zbliżoną jeśli nie identyczną jakością obu baterii. A skoro tak, to przy wyborze powinniśmy kierować się ceną. W momencie pisania recenzji oryginalna bateria Asusa A32-F82 kosztowała 189 zł. Jej odpowiednik Green Cell A32-F82 kosztował 89,95 zł. Różnica w cenie jest dwukrotna na korzyść dobrej jakości zamiennika.

Producent na swój produkt daje 12 miesięcy gwarancji, a przez pierwsze 30 dni zapewnia gwarancję door-to-door.

GREEN_CELL_A32-F82_10

Podsumowanie

Green Cell A32-F82 to bardzo dobrej jakości zamiennik, który oferuje takie same osiągi, co bateria oryginalna Asusa, ale jest od niej dwukrotnie tańsza. Jeśli Wasza bateria odmówiła posłuszeństwa i zastanawiacie się nad jej wymianą, ale odstrasza Was cena oryginału, to Green Cell jest bardzo dobrą alternatywą.

Cena
Od 89,95 zł
Nasza ocena

ocena9wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

swiat_baterii_logo