Garmin Fenix – test zegarka outdoorowego

Garmin Fenix to zegarek z wbudowanym modułem GPS o szerokim zastosowaniu. Pomoże w odszukaniu pozycji czy zlokalizowaniu szlaku w najbardziej zalesionym terenie lub wysoko w górach. Jest to zegarek do zadań specjalnych.

img_6.

W skład zestawu wchodzi:

  • Garmin Fenix
  • Kabel USB
  • Ładowarka sieciowaimg_1

Firma Garmin przyzwyczaiła Nas już do solidności i jakości swoich produktów, nie inaczej jest w przypadku Fenix’a. Całość wygląda naprawdę solidnie i sprawia wrażenie bardzo wytrzymałej konstrukcji. Duże przyciski oraz metalowa koperta zasługują na uwagę, tak samo jak pasek wykonany z dobrej jakości gumy, która mimo skręcania, składania i wyginania wraca do swojego pierwotnego kształtu.

img_2

Fenix jest dość masywny w swojej budowie, ma 17 mm grubości i waży prawie 83 g, co u osób szczupłych może powodować dyskomfort podczas użytkowania, jednak spowodowane jest to sporą ilością funkcji urządzenia. Obudowa swoją konstrukcją ma chronić urządzenie przed warunkami atmosferycznymi  i mechanicznymi oraz daje mu wodoszczelność do 50 metrów głębokości.

img_3

Garmin Fenix jest wyposażony w bardzo dokładny moduł GPS, dzięki któremu możemy bez problemu w  pochmurny dzień lub w zalesionym terenie odczytać pozycję z dokładnością co do 1 metra. Wyszukanie satelit oraz ustalanie pozycji trwa od kliku do kilkunastu sekund co robi naprawdę bardzo dobre wrażenie. Dzięki wbudowanej pamięci (20 Mb) oraz aplikacji BaseCamp możemy przygotować trasę, z możliwością zaznaczenia nawet do 1000 punktów kontrolnych (waypointów)  i 50 dróg.img_4

Automatyczny ABC  (A-Altimeter, B-Barometer,C-Compass) czyli wysokościomierz, barometr oraz kompas, nie trzeba kalibrować. Wskazania czujników są bardzo dokładne dzięki czemu możemy łatwo sprawdzić i przewidzieć np. warunki atmosferyczne. Fenix posiada również wbudowany termometr którego czujniki umiejscowione są po bokach zegarka co powoduje że ciepłota ciała nie ma wpływu na odczyty.

img_5

Wyświetlacz jest może nie najlepszej jakości czy rozdzielczości, ale zdecydowanie wystarcza na wyświetlenie nawet w słoneczne dni interesujących nas informacji bez jakichkolwiek przeszkód. Pola z danymi można bezpośrednio w zegarku dostosowywać do swoich potrzeb.  Czas działania producent określa na 6 tygodni w trybie zegarka, tryb GPS to 16 godzin a tryb ABC 2 tygodnie co jest naprawdę bardzo przyzwoitym wynikiem. Garmin Fenix jest kompatybilny z czujnikami tętna, biegu czy kadencji / prędkości, co umożliwia powiększenie możliwości zastosowania tego urządzenia.

Podsumowując, Garmin Fenix to urządzenie dla profesjonalistów i zapalonych miłośników podróżowania z zasobnym portfelem, gdyż cena 1350zł jak na zegarek turystyczny dla przeciętnego podróżnika to jednak wydatek dość duży. Nie zmienia to jednak faktu, że Fenix to jeden z najlepszych pod względem jakości, solidności oraz dokładności zegarków turystycznych. Dlaczego jeden z najlepszych a nie najlepszy, bo doczekał się kontynuacji w postaci Garmin Fenix II, który ma jeszcze większe spektrum możliwości.

Cena: 1350zł

ocena9

wujekpoleca