Fred – recenzja nawilżacza powietrza firmy Stadler Form

Aura jesienno – zimowa zmusza nas do ogrzewania mieszkań i domów, co bardzo często powoduje nadmierne wysuszenie powietrza. Optymalny poziom nawilżenia w pomieszczeniach wynosi około 50%, lecz niestety w tym okresie bardzo często zdarza się, że spada do 10%. Jest to szkodliwe dla naszego zdrowia ponieważ taka sytuacja prowadzi do podrażnień błon śluzowych, spadku odporności, problemów z oddychaniem i pogorszeniem jakości snu. Tradycyjne, babcine metody, takie jak rozwieszanie mokrego ręcznika na kaloryferze, czy też zawieszanie pojemników z wodą powodują chwilową poprawę, ale to zdecydowanie za mało. Najlepsze rozwiązanie w takich sytuacjach to nawilżacz powietrza, dlatego zapraszam do recenzji nawilżacza parowego szwajcarskiej marki Stadler Form, model FRED.

Stadler Form Fred

Urządzenie dotarło do mnie w oryginalnym opakowaniu. Zostało bardzo dobrze zabezpieczone przed ewentualnymi uszkodzeniami w transporcie. Pudełko posiada plastikową rączkę, która ułatwia przenoszenie. W opakowaniu oprócz samego nawilżacza znajduje się instrukcja obsługi w języku polskim oraz karta gwarancyjna.

Stadler Form Fred

Specyfikacja:

• Wbudowany higrostat
• Automatyczne wyłączanie gdy zbiornik na wodę jest pusty
• Moc: 150 Watt (eco), 300 Watt
• Wyjście: 175 g/h (eco), 360 g/h
• Wielkość pomieszczenia do 50m2 (125m3)
• Pojemnik na wodę 3,6 litra
• Wymiary: 363 x 267 x 363 mm
• technologia parowa (brak zarazków, brak minerałów, tylko czysta para)
• higrostat do regulacji wilgotności powietrza
• cicha praca
• niewielka waga – 2,9 kg
• 2 ustawienia mocy – ECO i zwykła moc
• dostępny w oryginalnych kolorach
• gwarancja: 2 lata

Nawilżacz Fred jest lekki (niecałe 3 kg), ma bardzo nowoczesny wygląd i ładnie prezentuje się w pomieszczeniach. Do mnie dotarł w oryginalnym jagodowym kolorze i muszę przyznać, że zrobił na mnie duże, pozytywne wrażenie. Ma kształt spłaszczonego owalu, który jest osadzony na trzech nóżkach. U góry ma charakterystyczną rurkę, z której wylatuje para. Należy tu ostrzec wszystkich rodziców przed umieszczaniem nawilżacza nisko, ponieważ rurka jest ciepła, para gorąca, a to może powodować oparzenia wśród naszych ciekawskich pociech.

Stadler Form Fred
Kabel zasilający został umocowany na stałe, jest wykonany z wysokiej jakości materiałów i nie jest zbyt długi. W bocznej części nawilżacza mamy panel sterowania, a dokładniej: wyłącznik zasilania, przełącznik zakresu pracy, higrostat, kontrolkę działania (zasilanie), kontrolkę zakresu mocy (niebieska = duża moc, zielona = tryb oszczędny), wskaźnik pustego zbiornika (kontrolka). Przed włączeniem nawilżacza należy napełnić zbiornik wodą, wybrać zakres mocy i włączyć.

Stadler Form Fred

Stadler Form Fred

Stadler Form Fred
Nawilżacz został wyposażony w higrostat, który umożliwia nam regulowanie poziomu wilgotności powietrza. Ma również dwa poziomy ustawienia mocy, eco i normal. Poza tym, że Fred zapewni w naszym pomieszczeniu właściwy poziom nawilżenia powietrza, sprawi również, że kurz i roztocza unoszące się w suchym powietrzu opadną. Technologia parowa sprawia, że Fred jest bezpieczny dla zdrowia, a do tego higieniczny ponieważ para, która się z niego wydobywa jest pozbawiona bakterii. Dodatkowymi atutami są cicha praca nawilżacza i automatyczne wyłączanie.

Stadler Form Fred

Stadler Form Fred

Stadler Form Fred

Stadler Form Fred

Wrażenia z testów
Testy zostały wykonane w typowo domowych warunkach, w jakich urządzenie najczęściej pracuje na co dzień. Odpowiednia ilość wody została wlana do zbiornika, ustawiono interesującą nas moc i po chwili nawilżacz zaczął działać. Delikatna para unosiła się z urządzenia, a fakt, że Fred działa bardzo cicho sprawiło, że bardzo szybko zapomina się o tym, że urządzenie pracuje. Co jest ogromnym walorem, gdy decydujemy się na włączenie Fred’a podczas snu. Nawilżacz działał zarówno w dzień jak i w nocy. Po upływie pół godziny od włączenia dało wyczuć się inne, lżejsze, wręcz czystsze powietrze w pomieszczeniu, w którym pracował. Oddychało się również lepiej, w nosie i gardle nic nie drapało, a poranny kaszel nie był uporczywy jak dotychczas.

Stadler Form Fred

Podsumowanie
Fred to niesłychanie przyjazne urządzenie. Metalizowana podstawa i futurystyczno – kosmiczny wygląd sprawiają, że prezentowane tu urządzenie, poza walorami praktycznymi, ma również niezwykle atrakcyjną formę dla oka. Cena nawilżacza nie jest wygórowana (ok.550 zł), a fakt, że to urządzenie na lata sprawia, że warto zainwestować w Fred’a.

Cena
Od 349 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpoleca