Recenzja turystycznej golarki Braun MobileShave M-60r

Wyjeżdżając na wakacje, czy też w podróż służbową ważne jest, by ograniczyć wielkość bagażu i jego ciężar. Ale już niewskazane byłoby, byśmy przez to mieli przestać dbać o swój wygląd, czy higienę. Dbanie o schludny i świeży wygląd twarzy powinno być ważne dla każdego mężczyzny. Z pomocą przychodzi Braun, który przygotował dla mężczyzn golarkę turystyczną. Zapraszam do recenzji.

Cechy urządzenia

  • Smart Foil – unikalne wzory na folii wyłapują włoski rosnące w różnych kierunkach
  • Wide Floating Foil – szeroka, ruchoma folia zapewniająca bardziej komfortowe i dokładne golenie
  • Washable – dla ułatwienia czyszczenia golarka jest przystosowana do mycia pod bieżącą wodą

Zawartość opakowania

  • Golarka Braun MobileShave M-60r
  • Dwie baterie AA
  • Instrukcja obsługi
  • Gwarancja

Braun_MobileShave_M-60r_2

Braun MobileShave M-60r to niewielka golarka zasilana dwoma paluszkami (AA). Dostępne są dwie wersje kolorystyczne, niebieska (z przezroczystą obudową) i czerwono czarna, którą otrzymałem do przetestowania.

Obudowa golarki wykonana została z solidnego tworzywa sztucznego. Rękojeść, czyli część zawierająca w sobie cały mechanizm jest czarna, natomiast czerwona jest przesuwana nakładka, która na czas transportu zabezpiecza folię tnącą, oraz uniemożliwia samoczynne uruchomienie maszynki.

Pośrodku obudowy znajduje się duży, okrągły przełącznik, którym uruchamiamy bądź wyłączamy urządzenie.

Braun_MobileShave_M-60r_3

Braun_MobileShave_M-60r_4

Od spodu producent umieścił wysuwany pędzelek z miękkim włosiem do czyszczenia ostrzy. Na dolnej części obudowy znajdziemy napisy „open” i „close”, określające, w którą stronę należy przekręcić podstawę maszynki by otworzyć, bądź zamknąć gniazdo baterii.

Braun_MobileShave_M-60r_5

Braun_MobileShave_M-60r_6

Braun_MobileShave_M-60r_7

Od góry znajduje się folia tnąca, umieszczona w srebrnym uchwycie. Możemy wyjąć cały uchwyt z maszynki pociągając go mocno w górę. Otrzymamy w ten sposób dostęp do ostrzy, a tym samym możliwość ich wyczyszczenia.

Braun_MobileShave_M-60r_11

Braun_MobileShave_M-60r_12

Żeby rozpocząć przygodę z Braun M-60r należy przede wszystkim włożyć do środka baterie. M-60r zadowala się dwoma paluszkami, przy czym producent zaleca stosowanie ogniw alkalicznych.

Po umieszczeniu baterii możemy rozpocząć golenie. W tym celu należy przekręcić czerwoną nakładkę zabezpieczającą o 180 stopni. W takiej pozycji część tnąca jest odsłonięta, a przełącznik „Power” możliwy do przesunięcia, a tym samym uruchomienia urządzenia.

Braun_MobileShave_M-60r_9

Golarka dobrze leży w dłoni, jest wygodna, a chwyt pewny. Nie ma ryzyka, że wyślizgnie się z ręki. M-60r goli szybko i dokładnie, to dość zaskakujące biorąc pod uwagę pojedynczą folię tnącą zastosowaną w urządzeniu, oraz niską cenę, która nijak ma się do jej wysokiej użyteczności. W ciągu 2 – 3 minut jesteśmy w stanie dokładnie zgolić zarost. Efekt końcowy jest bardziej niż zadowalający. To czego brakuje to trymer, ale miejmy na uwadze, że w podróży nie musimy mieć idealnie wymodelowanego zarostu.

Braun_MobileShave_M-60r_8

Golarką można golić się na sucho (nie należy myć wcześniej twarzy) i na mokro, korzystając z pianki lub żelu. Urządzenie może być używane podczas kąpieli i pod prysznicem.

Po goleniu możemy umyć maszynkę pod bieżącą wodą. Czyszczenie maszynki nie przedstawia trudności. Należy ją włączyć i płukać pod strumieniem wody, aż wszystkie resztki włosów wypłyną z urządzenia. Po umyciu należy maszynkę odstawić do wysuszenia. Do mycia można użyć mydła jednak nie może ono zawierać substancji ściernych. Jeśli chcemy wyczyścić golarkę na sucho, zdejmujemy nakładkę z folią. Żeby ponownie ją założyć wystarczy ją przyłożyć do maszynki i przycisnąć, aż usłyszymy dźwięk zatrzasków. Po zdjęciu nakładki czyścimy pędzelkiem (z miękkim włosiem) wnętrze maszynki. W celu wyczyszczenia głowicy poklepujemy ostrza wytrzepując ze środka pozostałości ściętego zarostu. Ostrzy nie należy czyścić szczoteczką.

W przypadku gdy myjemy maszynkę regularnie, raz w tygodniu powinniśmy nasmarować ostrza olejem maszynowym (umieścić kropelkę na ostrzach, rozprowadzić i uruchomić golarkę na kilka sekund).

Braun_MobileShave_M-60r_10

Braun MobileShave M-60r na dwóch bateriach alkalicznych pracuje około 60 minut. Po rozładowaniu po prostu wkładamy nowe baterie, które dostępne są praktycznie w każdym sklepie. Można też stosować akumulatorki, których większa pojemność pozwoli na dłuższy czas pracy, a także ponowne ładowanie. Stosując prosty przelicznik można określić, że na jednym komplecie baterii golarka posłuży nam na około 3 tygodnie codziennego golenia. To bardzo dobry wynik.

Braun_MobileShave_M-60r_13

Podsumowanie

Braun MobileShave M-60r to tania, niewielka i solidna golarka, która bardzo dobrze sprawdzi się w podróży. Jest szybka, goli dokładnie, a do zasilania wystarczą dwa paluszki. Bardzo atrakcyjna cena sprawia, że nie sposób przejść obojętnie obok tej małej kosiarki.

Cena
Od 75 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

braun-logo