Creative WOOF 3 HAU – recenzja przenośnego głośnika

W ubiegłym roku mieliśmy przyjemność przetestować głośnik firmy Creative model WOOF 2. Ten wyglądający trochę jak statek kosmiczny produkt zrobił na nas bardzo dobre wrażenie. W ostatnich dniach otrzymaliśmy do testów jego następcę WOOF 3 HAU. Czym zaskoczył nas ten przenośny głośnik? Czy zawarta jest w nim moc? Zapraszam do recenzji.

Produkt dotarł do nas w oryginalnym opakowaniu dobrze zabezpieczony przed uszkodzeniem podczas transportu. Wewnątrz pudełka znajdziemy: głośnik Creative Woof3, przewód Micro USB i podstawową instrukcję obsługi.

woof3_2

Specyfikacja

Informacje ogólne
Konfiguracja systemu
Jednoczęściowy

Wymiary
75 x 65 x 68 mm
Przewód USB Długość: 0,8m

Waga
Głośniki: 237g (8,4oz)
Przewód USB: 19g

Kolor
S
rebrna zima
Złota jesień
Czerwone lato
Krystalitowa wiosna

Akcesoria w zestawie
1x Kabel USB

Zalecane przeznaczenie
Bezprzewodowe strumieniowe przesyłanie danych Tak
Música y películas Tak
Do użytkowania na zewnątrz Tak

Możliwości połączeń
Wersja Bluetooth®Bluetooth 2.1 + EDR (Enhanced Data Rate)

Obsługiwane profile BluetoothA2DP (transmisja bezprzewodowa, stereo, Bluetooth)
AVRCP (zdalnie sterowana transmisja Bluetooth)
HFP (Profil głośnomówiący)

Obsługiwane kodeki
SBC

Typ złącza
Wejście Aux
Bluetooth

Regulacja poziomu głośności Tak

Cechy
Mikrofon Wbudowany

Obsługiwane platformy dla dźwięku bezprzewodowego (minimalne wymagania)
Urządzenia przenośne/inteligentne
Urządzenia przenośne/inteligentne obsługujące technologię Bluetooth A2DP

Komputery
Zgodność z komputerami PC (Windows XP/Vista/7/8/8.1)
Komputerami Apple Macintosh obsługującymi bezprzewodową łączność Bluetooth

Urządzenia USB Audio Tak

Dane techniczne akumulatora
Typ akumulatora
Wbudowany akumulator litowo-jonowy

Czas pracy przy korzystaniu z akumulatora 6 godzin

Ładowanie przez złącze Micro USB

Inne
Gniazdo microSD Tak

Obsługiwane formaty audio
MP3
WMA
WAV
FLAC
APE

woof3_1

Głośnik dostępny jest w czterech kolorach odpowiadających porom roku. Do nas dotarł w kolorystyce srebrno-białej o wdzięcznej nazwie „srebrna zima”. Opakowanie nie jest duże, ale nasz bohater jest w nim dobrze zabezpieczony. Wykonano go z materiałów bardzo dobrej jakości. Całość przypomina filiżankę lub mały kubek. Dół idealnie mieści się w dłoni, a ku górze delikatnie się rozszerza.

Z głośnikiem możemy połączyć się w następujący sposób:
– bezprzewodowo za pomocą Bluetooth
– poprzez wejście Aux przy użyciu przewodu AUX-in
– przez wejście USB Audio korzystając z dostępnego w zestawie przewodu micro USB. Dzięki temu podłączeniu do komputera możemy cieszyć się ulubioną muzyką przy równoczesnym ładowaniu urządzenia.
– przy wykorzystaniu gniazda karty microSD. Dzięki tej opcji oszczędzimy baterię swojego smartfona, a muzyką możemy cieszyć się z popularnych formatów MP3/WMA, jak i tych o wysokiej jakości WAV/FLAC/APE.

woof3_4

woof3_5

Głośnik pełni również funkcję czytnika kart microSD do przesyłania filmów, muzyki i innych plików z karty na komputer.

Po jednym naładowaniu żywotność baterii waha się od 5 do 6 godzin w zależności od użytkowania głośnika. Samo ładowanie nie trwa dłużej niż 1,5-2 godziny.

Głośnik jest mały, lekki i poręczny. Możemy zabrać go ze sobą wszędzie. Dzięki temu, że jest elegancki i stylowy bardzo dobrze wkomponuje się w każde otoczenie.

woof3_8

Spód głośnika wykonany został z białego tworzywa. Po prawej stronie umieszczono przyciski funkcyjne: włącz/wstrzymaj odtwarzanie i zmiana utworów (lewo/prawo). Pozostałą część wykonano z polerowanego metalu. Wygląda to bardzo fajnie, tyle, że widoczne są odbite na nim palce. U nasady metal spotyka białą, plastikową wykładzinę, która spada do kratki głośników. W centrum znajduje się przycisk (wybór źródła), który po naciśnięciu przewija opcje wejściowe. Przy opcji bluetooth damski głos poinformuje nas o trybie parowania. Po ponownym naciśnięciu przejdziemy do opcji Aux-In, a przy kolejnym do wyboru karty MicroSD.

woof3_3

W kratce producent umieścił diodę led, która świeci na niebiesko, gdy urządzenie jest sparowane. Kiedy jest w trakcie parowania miga na niebiesko, a na czerwono świeci, gdy poziom baterii jest niski.

Na przodzie Woof 3 posiada niewielkich rozmiarów mikrofon, dzięki któremu możemy prowadzić rozmowy telefoniczne bez potrzeby rozłączania się z urządzeniem.

Bardzo fajnym rozwiązaniem jakie zastosował producent jest funkcja automatycznego przechodzenia w tryb czuwania. Po 10 minutach głośnik wyłącza się jeśli nie wykryje połączenia, pozwalając oszczędzić baterię.

woof3_9

Głośnik wyposażono w mocny przetwornik o średnicy 45 mm. Zapewnia to zrównoważony dźwięk i dobrą jakość basów. Jak na tej wielkości głośnik brzmi bardzo dobrze. Jest zdolny wypełnić średniej wielkości salon muzyką bez zniekształceń. Oferuje naturalny, czysty dźwięk. Jak dla mnie jednak jest trochę za cichy. Mimo maksymalnego podgłoszenia telefonu ciężko było posłuchać książki w łazience, gdy woda leciała do wanny. Mam nadzieję, że w kolejnym modelu zostanie to uwzględnione.

woof3_7

Podsumowanie
Creative Woof 3 Hau to bardzo dobry produkt. Stylowy wygląd, cztery opcje połączenia, możliwość odtwarzania z karty microSD, długie działanie urządzenia i jego mobilność działają zdecydowanie na plus. Minusem jest jego trochę niska głośność i to, że widać na nim odciśnięte palce. Nie wpływa to jednak na jakość dźwięku jaką otrzymujemy z tego uroczego „kubeczka”.

Cena od 101 zł

ocena8wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

creative_logo