Case Logic Portable Hard Drive Case – test etui na dysk 2,5″

Case Logic Portable Hard Drive Case – test etui na dysk 2,5″

Podobne artykuły

  • Brak podobnych artykułów.

Prawie każdy z nas posiada dysk przenośny, uniwersalność zastosowań i możliwość posiadania naszych danych zawsze przy sobie to niewątpliwe zalety tych urządzeń. Często zdarza się, że dane te możemy utracić przypadkowo zrzucając dysk z biurka. Warto pomyśleć nad zabezpieczeniem naszego urządzenia przed niebezpieczeństwami czyhającymi wokoło. Case Logic przygotował uniwersalne etui na przenośne dyski 2,5″ – Portable Hard Drive Case.

CaseLogic_Portable_Hard_Drive_Case_2

Specyfikacja

• Obudowa do transportu oraz przechowywania przenośnego dysku twardego

• Mieści dysk twardy oraz kable w zestawie

• Twarda konstrukcja chroni przed uderzeniami i wstrząsami

• Zapięcie na zamek błyskawiczny

• Maksymalne wymiary sprzętu: 11cm x 8,2cm x 2,1cm

Etui wykonane jest z bardzo dobrej jakości materiałów. Dostępne są trzy wersje kolorystyczne: niebiesko granatowa, czerwono bordowa i szaro czarna. Do testów otrzymaliśmy wersję niebiesko granatową. Z zewnątrz etui pokryte jest miękkim, delikatnym w dotyku materiałem, pod którym wyczuwamy sztywny pancerz, który ma za zadanie chronić nasz dysk przenośny.

CaseLogic_Portable_Hard_Drive_Case_3

Od frontu etui jest dwukolorowe, w połowie niebieskie, a w połowie granatowe, producent dodatkowo ozdobił je widocznym dużym szwem łączącym oba kolory. Tył jest już jednolity bez szwów i w jednym, granatowym kolorze.

Na lewym boku umieszczone zostało logo producenta.

CaseLogic_Portable_Hard_Drive_Case_4

Etui zamykane jest za pomocą plastikowego zamka z metalowym suwakiem. Mimo, że zamek nie jest metalowy, to sprawia wrażenie solidnego i trwałego.

Całe etui Case Logic Portable Hard Drive Case jest wykonane starannie i sprawia bardzo dobre wrażenie podczas użytkowania.

Wewnątrz etui po lewej stronie znajdziemy kieszeń na przewód USB w postaci siatki, której górna część została zabezpieczona gumką tak, żeby umieszczony wewnątrz przewód nie wypadał i nie zmieniał swojego położenia.

Po prawej stronie znajduje się miejsce na dysk przenośny 2,5″, który także zabezpieczony jest gumową taśmą. Wkładamy dysk pod taśmę, dzięki czemu nie ma możliwości, że nasz dysk wyleci/wysunie się podczas otwierania etui.

Wnętrze jest proste, ale przemyślane, niczego więcej nie potrzeba, etui doskonale spełnia swoją funkcję.

Użyteczność Portable Hard Drive Case sprawdziłem przy pomocy trzech dysków:

1. WD My Passport Ultra

CaseLogic_Portable_Hard_Drive_Case_5

2. Verbatim Store’n’go

CaseLogic_Portable_Hard_Drive_Case_7

3. Seagate Backup Plus Slim

CaseLogic_Portable_Hard_Drive_Case_6

Zgodnie ze specyfikacją maksymalna długość dysku, który zmieści się do etui to 11 cm. Z wyżej wymienionych jedynie dysk WD powinien zmieścić się w środku. Jednak okazuje się, że także trochę dłuższy Seagate (11,3 cm) także bez problemu mieści się w Hard Drive Case. Jedynie Verbatim, którego długość to 11,6 cm okazał się zbyt długi i nie udało się go upchnąć.

Samo etui podczas użytkowania sprawdza się bardzo dobrze. Sztywne zabezpieczenie sprawia, że nie ma możliwości, by nasz dysk uległ uszkodzeniu, chyba że po przejechaniu samochodem.

Zamek działa bardzo sprawnie, bez zacięć. Kieszeń na przewód także sprawdza się bardzo dobrze i przynajmniej nie musimy go szukać, zawsze jest pod ręką razem z dyskiem. Dysk bardzo dobrze trzyma się w etui dzięki gumowemu paskowi, który trzyma go od góry. Po bokach sztywne ścianki sprawiają, że dysk nie ma pola manewru i pozostaje w jednym miejscu.

CaseLogic_Portable_Hard_Drive_Case_8

Podsumowanie

Case Logic Portable Hard Drive to małe, zgrabne, tanie etui, które bardzo dobrze chroni dysk przed uszkodzeniami i ułatwia nam przenoszenie urządzenia razem z przewodem USB. Wykonanie jest bardzo dobre, a jedyne na co musimy uważać podczas zakupu, to dokładne sprawdzenie wymiarów naszego dysku, tak żeby mieścił się wewnątrz etui. Ze swojej strony mogę polecić etui Case Logic.

Cena
Od 28 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

case_logic_logo