BestBuy Easy Home Twin tuner HD – test tunera DVB-T

Po wyłączeniu telewizji analogowej tunery DVB-T stały się poszukiwanymi produktami. Jednak który produkt wybrać ? Mam nadzieję, że poniższa recenzja da odpowiedź na to pytanie.

bestbuy_twin_tuner_hd_1

Zawartość opakowania

– tuner,

– pilot (baterie w zestawie),

– dwa kable do wyjścia AV (przejściówka na SCART oraz COMPOSIT),

– zasilacz,

– instrukcja obsługi w dziesięciu językach.

bestbuy_twin_tuner_hd_2

Specyfikacja

Wejścia/Wyjścia

Wejście antenowe x 1 (Typ-D, IEC 169-2, Żeńskie)

Wyjście antenowe x 1 (Typ-D, IEC 169-2, Męskie, Przelotowe)

Zakres częstotliwości 174MHz ~ 230MHz (FHF) & 470MHz ~ 862MHz (UHF)

Poziom sygnału -10 ~ -70 dbm

Dekoder

Strumień transportowy MPEG-2 ISO/ IEC 13818-1

Poziom profilu MPEG-1 MPEG-2 MP@ML

Profil wideo i poziom MPEG-4 AVC/H.264 HP@L3/H.264/AVC HD

Max. 80Mbit/s @ MPEG2

Przepustowość wejściowa Max. 60Mbit/s @ H.264/AVC

Formaty ekranu 4:3/ 16:9 przełączany

Format dźwięku MPEG Layer I&II 32/44.1/48KHz

Wyjście Wideo CVBS, HD 1080P

Odtwarzacz multimedialny MP3/ JPEG/ BMP/ OGG

Podłączenia

Tuner – Wejście antenowe x 1, Wyjście antenowe x 1

USB – 2.0 x 1

SPDIF – Coaxial

HDMI-  x 1

BestBuy Easy Home Twin Tuner HD został zapakowany w niepozorne pudełeczko w biało żółtych barwach. wewnątrz znajdziemy tuner, pilot, dwa kable AV, zasilacz oraz instrukcję obsługi. Warto zwrócić uwagę na dobrze opisane funkcje i możliwości urządzenia na opakowaniu, producent zadbał, by wszystko było czytelne i dobrze widoczne.

Obudowa urządzenia Easy Home Twin Tuner HD została wykonana z bardzo trwałego materiału. Na panelu przednim znajduje się dioda wskazująca tryb pracy urządzenia (włączone lub wyłączone), odbiornik podczerwieni oraz port USB. W tylnej części obudowy umieszczone zostały: wejście oraz wyjście antenowe przelotowe, HDMI, wyjście AV oraz wyjście cyfrowe dźwięku SPDIF coax. Do tunera został dołączony pilot, którego obsługa nie nastręcza problemów. Jedynym mankamentem, który może zaburzyć naszą intuicyjną obsługę pilota jest przycisk „0” umiejscowiony przy prawej krawędzi pilota.

bestbuy_twin_tuner_hd_4

bestbuy_twin_tuner_hd_5

Opis oraz testy

Instalacja urządzenia jest bardzo prosta. Po uruchomieniu tunera widzimy bardzo przyjaźnie wyglądający  interfejs, pozwalający wybrać dogodną dla nas wersję językową. Tryb automatycznego wyszukiwania stacji telewizyjnych oraz radiowych pozwali nam w krótkim czasie usiąść w fotelu i oglądnąć nasz ulubiony program.

Urządzenie zostało wyposażone w dwa tunery DVB-T, pozwala to nam na jednoczesne oglądanie i nagrywanie programów. Tuner nie został wyposażony w pamięć wewnętrzna, więc aby użyć funkcji Timeshift („pauza”)  lub nagrywania, musimy wcześniej podłączyć pamięć USB lub przenośny dysk. Producent nie okłamał nas informując, że do poprawnego działania musimy zaopatrzyć się w urządzenie przenośne z interfejsem USB 2.0. Jednak nie jest to regułą gdyż tuner działał bezproblemowo z pięciuset gigabajtowym dyskiem (USB 3.0). Filmy nagrywane z telewizji prezentują bardzo wysoką jakość podczas ponownego wyświetlania przez urządzenie, jak i na komputerze. Nagrywany materiał jest dzielony na pliki 1 GB, które jeśli zajdzie taka potrzeba możemy bez problemu połączyć w jedną całość wykorzystując do tego dostępne w Internecie darmowe programy  do obróbki video.

Podczas oglądania stacji telewizyjnych zauważalna jest poprawa jakości obrazu w porównaniu z wbudowanym w telewizor dekoderem DVB-T. Na pewno duży wpływ na to ma możliwość ustawienia wyświetlanej rozdzielczości (od 480 do 1080p z częstotliwością 60 Hz). Bardzo dużym plusem w trakcie wyszukiwania programów okazała się funkcja wyboru szerokości pasma, która rzadko jest umieszczana w tunerach występujących na rynku. Odbierając sygnał od naszego dostawcy telewizji cyfrowej na jednym z kanałów mimo mocnego sygnału tuner odnajdywał jedynie dwie stacje z sześciu. Wystarczyło podczas dostrajania ręcznego zmienić szerokość pasma z 8 na 7 MHz. Piszemy to gdyż akurat ten problem dotyczy dużej ilości osób korzystających z tego samego dostawcy co my, a niestety nie posiadają takiej funkcji w swoich urządzeniach. Dzięki obsłudze wszystkich kodeków audio wideo testowany tuner bez problemu odszukał wszystkie stacje dostępne na naszym terenie.

Easy Home Twin  Tuner HD pełniący również funkcję urządzenia multimedialnego bardzo dobrze radził sobie z filmami w wysokiej rozdzielczości umieszczonymi na naszych pamięciach przenośnych. Pozytywnie zaskoczył nas bezproblemowym odtworzeniem filmu z którym komputer miał problemy. Potrzebne było doinstalowanie innych kodeków choć były one aktualne. Jedynie czasem miał problemy z poprawnym wyświetlaniem napisów. Ten kombajn równie dobrze radzi sobie z wyświetlaniem zdjęć z pamięci przenośnych. Z kilkunastu tunerów które ostatnimi czasy podłączałem znajomym może dwa miały porównywalny bardzo realistyczny obraz. Oczywiście nie mogę powstrzymać się od tego aby nie wspomnieć że żaden z nich nie posiadał wcześniej wymienionej funkcji zmiany szerokości pasma. Wysokiej jakości jest również dźwięk odtwarzanych plików muzycznych.

Podsumowanie

BestBuy Easy Twin Tuner HD jest idealnym rozwiązaniem dla osób szukających dobrego i taniego tunera telewizyjnego. Zarówno obsługa jak i możliwości są dużymi atutami tunera. Producent zadbał o każdy szczegół i wprowadził na rynek bardzo dobry produkt.

Cena
Od 179 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpoleca