Verbatim Dual Drive OTG/USB 2.0 – test

Pamięci w telefonie nigdy nie jest za dużo, dlatego warto mieć w zanadrzu jakiś zapas. Verbatim wprowadził na rynek pendrive Dual Drive wyposażony w złącze USB 2.0, oraz złącze microUSB. Dzięki niemu możemy zwiększyć pamięć naszego urządzenia o dodatkowe gigabajty, a jedynym warunkiem jest obsługa OTG w naszym smartfonie czy tablecie.

Specyfikacja

 • Waga: 3,6g
 • Wymiary: 29 x 15 x 5.5mm
 • Interfejs: USB 2.0 & MicroUSB
 • Źródło zasilania: gniazdo USB
 • Pojemność: 16 GB

Zawartość zestawu

 • Dual USB Drive OTG
 • Smycz

Verbatim_Dual_USB_Drive_16GB_2

Verbatim Dual Drive dostępny jest w trzech pojemnościach: 16 GB, 32 GB i 64 GB. Do testów trafiła wersja najmniejsza, czyli 16 GB. W całości wykonany został z tworzywa, dzięki czemu jest leciutki, a biorąc go do ręki praktycznie nie odczuwamy żadnego ciężaru. Waży dokładnie 3,6 grama, a jego wymiary są na tyle małe, że zmieści się dosłownie wszędzie. Sprawia to, że zawsze możemy mieć go przy sobie i w każdej chwili z niego korzystać.

Verbatim_Dual_USB_Drive_16GB_3

Verbatim_Dual_USB_Drive_16GB_4

Część właściwa pendriva jest koloru grafitowego, a dołączona zatyczka jest czarna. Na pendrivie malutką czcionką umieszczono jego pojemność. Logo producenta znajdziemy na zatyczce. Zatyczkę możemy używać obustronnie, czyli do nas należy decyzja czy podczas przenoszenia będzie ona chronić złącze microUSB, czy też duże USB. Ma to swoją zaletę, ponieważ niezależnie z której strony pendriva korzystamy w danej chwili, zatyczkę zawsze możemy umieścić po przeciwnej stronie. Przy mocowaniu zatyczki słychać wyraźne kliknięcie, które informuje o poprawnym zamocowaniu. Nie ma ryzyka że sama odpadnie i ją zgubimy, trzyma się mocno swojego miejsca. Do zestawu dołączona jest także malutka smycz, którą możemy przymocować do pendriva lub zatyczki.

Verbatim_Dual_USB_Drive_16GB_5

Verbatim_Dual_USB_Drive_16GB_6

Dual Drive posiada złącze USB 2.0, którym podłączymy go do komputera, czy innego sprzętu, oraz microUSB, dzięki któremu pendrive zagości w naszym smartfonie lub tablecie. Proces podłączania jest banalny, po wpięciu Dual Drive do urządzenia jest błyskawicznie wykrywane i gotowe do pracy. Możemy korzystać z niego jak ze zwykłego pendriva i po prostu przenosić dane z i na telefon, co jest bardzo przydatne jeśli nie mamy przy sobie przewodu do połączenia smartfona z komputerem. Można też wykorzystać Dual Drive do zapisywania bezpośrednio na nim zdjęć czy filmów, które robimy.

Verbatim_Dual_USB_Drive_16GB_7

Verbatim Dual Drive posłuży też jako zwykły nośnik danych, chociaż interfejs 2.0 nie jest zbyt szybki. Na co stać naszego małego przyjaciela dowiemy się dzięki dwóm programom: AS SSD Benchmark i Crystal Disk Mark.

Poniżej wyniki:

 1. AS SSD Benchmark 1.9
  – odczyt – 19,65 MB/s
  – zapis – 7,86 MB/s
 2. Crystal Disk Mark 5
  – odczyt – 20,25 MB/s
  – zapis – 9,57 MB/s

Dual USB Drive nie jest demonem prędkości, ale nie jest też najgorszy pod tym względem. Odczyt na poziomie 20 MB/s i zapis w okolicach 8 – 9 MB/s są niezłym wynikiem jak na urządzenie z niskiej półki cenowej.

Verbatim_Dual_USB_Drive_16GB_8

Podsumowanie

Verbatim Dual USB Drive OTG jest lekki i solidnie wykonany. Prędkość transferu nie jest wysoka, ale w tym przedziale cenowym ciężko znaleźć coś szybkiego. Głównym zadaniem Dual Drive jest komunikacja i przechowywanie danych z naszego smartfona/tableta i w tym sprawdza się bardzo dobrze. Pendrive jest mały, tani i warto mieć go przy sobie, tak na wszelki wypadek.

Cena
Od 27 zł
Nasza ocena

ocena8wujekpolecaSprzęt do testów udostępnił

verbatim_logo