Thermaltake Chaser A31 – test designerskiej obudowy

Thermaltake Chaser A31 to nowa propozycja znanego producenta. Obudowę dostaliśmy  w kolorze niebieskim, jednak mamy możliwość jej zakupu także w kolorach czarnym oraz białym.

 thermaltake_chaser_a31_pudelko

Specyfikacja obudowy

  • rozmiar: Midi Tower
  • wymiary: 501 x 212 x 495 mm
  • waga: 6,5 kg
  • materiały: stal, bardzo wytrzymałe tworzywa sztuczne
  • obsługiwane płyty główne: mATX, ATX
  • panel I/O: 2x USB 3.0,wejście oraz wyjście audio
  • Karty rozszerzeń: maksymalnie 7
  • zatoki zewnętrzne: 3x 5,25 cala (z jednej możemy zrobić 3,5 cala))
  • zatoki wewnętrzne: 6x 2,5 cala/3,5 cala
  • maksymalna długość kart rozszerzeń: 290,410 mm (po wyjęciu półki na dyski)
  • maksymalna wysokość układu chłodzącego procesora: 160 mm
  • wentylacja: 1x 120 mm, 1x 120 mm LED (można zamontować dodatkowo  jeszcze 4)

 thermaltake_chaser_a31_akcesoria

Opis

Thermaltake Chaser A31 wykonana została ze stali i wysokiej jakości tworzyw sztucznych, nie ma tutaj miejsca na źle spasowane elementy, czy niestabilność i trzaski. Producent wykonał produkt wzorowo. Przekłada się to także na wagę obudowy – 6,5kg.

thermaltake_chaser_a31_front

thermaltake_chaser_a31_light

Górny panel został wyposażony w dwa porty USB 3.0, wejście i wyjście audio, przycisk zasilający,  diodę pracy dysku twardego oraz przycisk twardego resetu. Powyżej została umieszczona półeczka, w której możemy umieścić zewnętrzny dysk twardy, czy też niewielkie przedmioty (np. Pendrive). Dodatkowo w górnej ściance obudowy umieszczony jest filtr antykurzowy, pod którym możemy umieścić wentylator.

We Frontowej części obudowy znajdujemy 9 wyjmowanych zaślepek które możemy zdemontować po umieszczeniu dodatkowych urządzeń we wnętrzu jednostki centralnej (DVD, czytnik kart).

thermaltake_chaser_a31_glass

Jeden z bocznych paneli obudowy został wyposażony w sporych rozmiarów okno  pozwalające obserwować  wnętrze komputera podczas pracy.

Wnętrze obudowy sprawia bardzo dobre wrażenie wizualne. Widać że producent dba również o elegancki wygląd wnętrza, przestrzeń w środku została perfekcyjnie zagospodarowana. Mamy możliwość zainstalowania napędów lub paneli w 3 zatokach 5,25 cala, 6 dysków twardych 3,5/2.5 cala, które to możemy zamontować  bez użycia dodatkowych narzędzi. W obudowie umieścimy także 7 kart rozszerzeń.

thermaltake_chaser_a31_in

thermaltake_chaser_a31_light_in

W tylnej części są umieszczone dwa przepusty co pozwoli nam doprowadzić elementy potrzebne do chłodzenia cieczą. Niestety także w tej  obudowie podobnie jak w poprzednio testowanych brakuje wyprowadzenia dodatkowych kabli do podpięcia USB 2.0 do panelu przedniego. W obudowie możemy zamontować  maksymalnie 6 wentylatorów , standardowo dołączone są dwa (120 mm). Jeden na tylnej ścianie wyposażony w niebieskie podświetlenie LED, oraz drugi na przednim panelu. Drugim a zarazem ostatnim minusem obudowy jest brak złączy które pozwalałyby podpiąć zasilanie do naszych dodatkowych wentylatorów. Jest to kolejna obudowa, w której boli nas brak tych elementów , szkoda że to staje się standardem.

thermaltake_chaser_a31_back

thermaltake_chaser_a31_bottom

 Filtr przeciwkurzowy umieszczony na spodzie obudowy zabezpieczy nas przed dostawaniem się nieczystości do środka obudowy. Do nóżek w dolnej części zostały podklejone gumowe podkładki zapobiegające drganiom i pozwalające na cichą prace przy komputera. Nie musimy się martwić o to czy będziemy mieli wystarczającą ilość śrubek oraz dystansów, gdyż producent dołączył wszelkiego rodzaju elementy do montażu części.

thermaltake_chaser_a31_top

Podsumowanie

Thermaltake Chaser A31 to kolejny solidny produkt znanego producenta. Oferuje nam designerski wygląd, ergonomiczne wnętrze, które w dużej mierze możemy spersonalizować oraz świetną jakość materiałów.

Cena
Od 302 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpolecagra