Test wideorejestratora Xblitz Z10 Slim

Na świeżo po wideorejestratorze Xblitz X6 sprawdzamy model Xbitz Z10 SLIM. Wideorejestrator przyszedł w małych rozmiarów, białym opakowaniu. Z przodu pudełka widzimy jak prezentuje się kamera, natomiast na odwrocie znajdujemy informacje na temat tego co znajduje się w zestawie a także specyfikację techniczną urządzenia.

1

2

Otwierając pudełko naszym oczom ukazuje się cały zestaw: wideorejestrator Z10 SLIM, ładowarka samochodowa, taśma dwustronna, czytnik kart pamięci a także instrukcja obsługi.

3

Wideorejestrator jest równie małego rozmiaru co poprzednio przez nas testowany X6. Zmienia się nieco kształt urządzenia bowiem ta kamerka jest wykonana w kształcie walca, od którego odchodzi uchwyt a także obiektyw.
Od góry umiejscowiono przycisk włączający zasilanie.

6

Z drugiej strony znajdujemy wejście dla kabla USB oraz karty microSD.

7

Wzdłuż po obu stronach rejestratora znajdujemy otwory wentylacyjne, które mają za zadanie chłodzić urządzenie.

9

8

IMG-20221014-WA0025 (Kopiowanie)

Dane techniczne

Rozdzielczość kamery przedniej i tylnej: FHD 1080p
Połączenie WIFI: tak
Wbudowany mikrofon: tak
Szeroki kąt widzenia: tak
G-Sensor: tak
Nagrywanie w pętli: tak
Nagrywanie dźwięku (wbudowany mikrofon): tak
Obsługa kart pamięci: micro SD
Kod EAN: 5902479673370
Kod CN: 85258900
Waga kamerki: 36 g
Wymiary kamerki: 75x41x28 mm
Waga pudełka: 228 g
Wymiary pudełka: 130x115x40 mm
PN: XBL-CAR-DR065

Kamera jest kompaktowego rozmiaru – 75 x 41 x28 mm i waży 36 g – jest więc naprawdę maleńka i nie rozprasza kierowcy podczas jazdy. Wykonana została w kolorze czarno-metalicznym, więc będzie pasowała do wnętrza każdego samochodu. Zamocowanie jej jest równie proste jak w przypadku X6. Do testowanego Z10 SLIM producent również dołączył długi kabel a więc tym razem również jesteśmy w stanie rozlokować go w taki sposób, że nie będzie rzucał się w oczy.

13

Aby rozpocząć użytkowanie kamery samochodowej należy oczywiście włożyć kartę microSD. Do dyspozycji mamy nagrywanie w pętli czyli LOOP RECORDING – pozwala ono na filmowanie obrazu bez przerwy, bez względu na to jakiej pojemności posiadamy kartę pamięci. Nagrywanie w pętli jest dużą zaletą. Wiele osób nie docenia tej funkcji a przecież umożliwia nam w wygodny sposób przeglądać filmiki z najważniejszych zdarzeń, jednocześnie nie przeciążając karty pamięci bo nie trzymamy na niej niepotrzebnych filmów, które zajmowałyby wolne miejsca na karcie.

Automatyczne zabezpieczenie nagranych plików zapewni nam G-sensor. Gdy trzeba gwałtownie zahamować albo auto bierze udział w wypadku – nasze materiały pozostają bezpieczne i nie zostaną skasowane. Mowa tutaj oczywiście o materiałach z najbliższego przedziału czasowego a więc mogą okazać się kluczowe w pomocy ustalenia winnego niebezpiecznego zdarzenia drogowego i pociągnięcia go do konsekwencji.

Kamera wyposażona została również w tryb WDR Wide Dynamic Range - dzięki temu trybowi sensor obrazu – czyli matryca – wyodrębnia duże różnice w poziomie natężenia światła w kadrze, co skutkuje wyrównaniem różnic naświetlenia, tym samym wydobywając jak najwięcej szczegółów z obrazu.

IMG-20221014-WA0006

Dzięki obiektywowi 140° kamerka nagrywa filmy a także robi zdjęcia w wysokiej jakości High Definition 1080px w 30 klatkach na sekundę uchwycając dwa pasy drogi. Obraz jest wyraźny, nie rozmazany – materiał może posłużyć jako dowód w przypadku stłuczki czy innego zdarzenia drogowego a więc posiadając Z10 SLIM w wyposażeniu auta – możemy czuć się naprawdę bezpiecznie.

Poniżej przykładowy film nagrany testowanym wideorejestratorem:

12

Kamerka łączy się za pośrednictwem połączenia Wi-Fi. Przeglądanie nagranych materiałów umożliwia aplikacja – Roadcam. Apka jest bardzo intuicyjna, w związku z tym nikt nie będzie miał problemu z jej obsługą. Ważne jest to, że obraz z kamery uzyskamy tylko wtedy gdy nasz telefon będzie w zasięgu wideorejestratora (musi nastąpić połączenie Wi-Fi między telefonem a kamerą). Poniżej przedstawiam screen z aplikacji.

Do zestawu został dołączony czytnik kart SD, jednak różni się tym od tradycyjnych czytników, że podłącza się go w port USB. Po podłączeniu do komputera czytnik ładnie podświetla się na czerwono. Z10 SLIM przyjmuje karty do 32 GB.

4

20221014_194847 (Kopiowanie)

Kamera samochodowa Xblitz Z10 SLIM to kompaktowe urządzenie nie rozpraszające w żaden sposób kierowcy podczas jazdy. Urządzenie prezentuje się minimalistycznie ale zarazem nowocześnie i stylowo. Klasyczna kolorystyka sprawia, że kamerka będzie świetnie prezentować się w każdym aucie. Z10 SLIM nagrywa filmy a także robi zdjęcia w wysokiej jakości High Definition 1080px w 30 klatkach na sekundę uchwycając dwa pasy drogi. Obraz jest wyraźny, nie rozmazany – materiał może posłużyć jako dowód w przypadku stłuczki czy innego zdarzenia drogowego a więc posiadając Z10 SLIM w wyposażeniu auta – możemy czuć się naprawdę bezpiecznie. Dodatkowo sprzęt został wyposażony w G-sensor, tryb WDR Wide Dynamic Range, nagrywanie w pętli czyli LOOP RECORDING a także obsługa kamerki w wygodny sposób za pomocą aplikacji. Wideorejestrator Xblitz Z10 SLIM jest dostępny w bardzo dobrej cenie – 219,00 zł.

Xblitz Z10 SLIM – Link do sklepu

ocena9

Sprzęt do testów dostarczył:

logo Xblitz