Test wideorejestratora samochodowego Xblitz- S3 Duo

Dziś przygotowałam dla was opis wideorejestratora Xblitz. Mowa o modelu S3 Duo.
Kilka słów przypomnienia o marce Xblitz- to firma sprzedająca swoje produkty elektroniczne zarówno w kraju jak i za granicą. Producent oferuje: czujniki, kamery samochodowe, alkomaty, zestawy głośnomówiące, akcesoria GSM, kamery sportowe, nianie elektroniczne czy słuchawki bezprzewodowe.
Bohater recenzji dotarł do mnie w niewielkim biało-czerwonym pudełku. Z przodu opakowania widzimy jak mniej więcej wygląda i chociażby to, że dostał nagrodę Laur Konsumenta 2021.

1

W zestawie znajdujemy kamerę, kamerę cofania, uchwyt, ładowarkę samochodową, kabel USB, instrukcję obsługi i czytnik kart microSD.

2

Kamera jest mała. Została wykonana w całości w kolorze czarnym, jest również lekka.Frontowa część kamerki jest oczywiście wyposażona w obiektyw, poniżej obiektywu -mikrofon, w lewym górnym rogu znajduje się logo Xblitz a także nazwa modelu urządzenia – S3 Duo.

7

Na odwrocie kamerki umiejscowiono ekran LCD, po prawej stronie przy wyświetlaczu dostępne są 4 przyciski funkcyjne.

8

Od góry znajdujemy miejsce na uchwyt, złącze mini USB dla kabla ładującego i drugie gniazdo AV – służy podłączeniu kamery tylnej.

10

Prawy bok kamerki pokrywają otwory wentylacyjne, które mają za zadanie chłodzić urządzenie, w tym miejscu również znajduje się wejście dla karty microSD.

13

Z lewej strony umiejscowiono informacje o certyfikacie CE, modelu urządzenia itp.

9

Od spodu urządzenie również zostało pokryte otworami wentylacyjnymi, tutaj też znajdujemy adres, w którym został nasz sprzęt wyprodukowany- Kraków KGK TRADE a także przycisk RESET, dzięki któremu jesteśmy w stanie przywrócić kamerę do ustawień fabrycznych.

11

Specyfikacja techniczna:

Rozdzielczość nagrywania: front FULL HD 1080P@30 fps
tył VGA
G-Sensor: Tak
Nagrywanie w pętli: Tak
Szeroki kąt widzenia: Tak
Detekcja ruchu: Tak
Wyświetlacz: LCD 2.4″
HDR: Tak
Tryb nocny: Tak
Wspierany format kart pamięci: microSD
Wymiary: 75x43x22 mm
Waga: 83g

Tak jak już wspominałam wyżej – kamera jest kompaktowego rozmiaru, będzie więc bardzo dyskretna w samochodzie, z pewnością nie będzie rozpraszać kierowcy w trakcie jazdy. Niemniej jednak wyświetlacz jest wystarczająco duży by komfortowo z niego korzystać. Jego przekątna wynosi 2,4 cala a interfejs jest w języku polskim, co znacznie ułatwia obsługę urządzenia.

g

f

Samo mocowanie kamerki w samochodzie odbywa się w wygodny i bezproblemowy sposób – za pomocą przyssawki.

5

b

h

Ładowanie S3 DUO odbywa się za pomocą złącza miniUSB.

4

Jak wskazuje nazwa modelu – DUO – jest to zestaw dwóch kamer samochodowych: przedniej i tylnej. Zyskujemy tym samym całkowitą kontrolę nad tym co dzieje się zarówno z przodu samochodu jak i z tyłu. Obiektyw, w który została wyposażona ta kamera nagrywa obraz w zakresie 140°.

Dzięki obiektywowi 140°, o którym mowa wyżej – kamerka nagrywa filmy a także robi zdjęcia w wysokiej jakości High Definition (rozdzielczość 1920 x 1080px w 30 klatkach na sekundę) a więc filmy nagrywane S3 Duo wychodzą naprawdę niezłe. Obraz jest w porządku. Bez problemu jesteśmy w stanie odczytywać numery tablic. Musicie jednak pamiętać o tym, że rejestrowanie i zapisywanie numerów rejestracyjnych aut nie w każdym kraju jest legalne więc zanim przekroczycie granice danego kraju koniecznie sprawdźcie obowiązujące tam przepisy ażeby uniknąć ewentualnej kary finansowej. Poniżej film nagrany wideorejestratorem S3 Duo w dzień i w nocy.

Jeśli chodzi o kamerę tylną – tutaj obraz nagrywany jest w rozdzielczości VGA – 640 x 480 pikseli. Filmy nagrywane tym modelem oraz zdjęcia zapisują się w plik MOV z kodowaniem H.264 więc będziemy w stanie włączyć je praktycznie na każdym, dowolnym urządzeniu. Materiały zapisywane są na kartę microSD ale niestety producent nie dołącza jej do zestawu więc musimy ją zakupić we własnym zakresie. Kamera tylna może posłużyć nie tylko do rejestracji zdarzeń za pojazdem ale również jako kamera cofania. W kwestii czysto technicznej – warto ją zamontować w okolicy oświetlenia tablicy rejestracyjnej.

3

c

Automatyczne zabezpieczenie nagranych plików zapewni nam G-sensor. Gdy trzeba gwałtownie zahamować albo auto bierze udział w wypadku – nasze materiały pozostają bezpieczne i nie zostaną skasowane. Mowa tutaj oczywiście o materiałach z najbliższego przedziału czasowego a więc mogą okazać się kluczowe w pomocy ustalenia winnego niebezpiecznego zdarzenia drogowego i pociągnięcia go do konsekwencji.

Dodatkowa funkcja to HDR- High Dynamic Range polega na równomiernym sposobie doświetlania wszystkich elementów zdjęcia. Uściślając – zdjęcia wykonane w tym trybie są utrwalane 3-krotnie i korzystają z trzech różnych wartości ekspozycji, gwarantując nam tym samym wyważony stosunek światła do cienia. Przydaje się to zwłaszcza przy robieniu zdjęć w silnym słońcu lub np. w ciemnym pomieszczeniu. Tryb HDR zbalansuje nam różnice w świetle oraz uchwyci więcej detali. Rzeczywiście zdjęcia wykonane rejestratorem S3 DUO są wyraźne i szczegółowe.

e

Na koniec ostatnia z opcji tego rejestratora, o której chcę wspomnieć a jest to nagrywanie w pętli czyli LOOP RECORDING – pozwala ono na filmowanie obrazu bez przerwy, bez względu na to jakiej pojemności posiadamy kartę pamięci (funkcja ta łączy się ściśle z czujnikiem G-sensor). Nagrywanie w pętli jest dużą zaletą. Wiele osób nie docenia tej funkcji a przecież umożliwia nam w wygodny sposób przeglądać filmiki z najważniejszych zdarzeń, jednocześnie nie przeciążając karty pamięci bo nie trzymamy na niej niepotrzebnych filmów, które zajmowałyby wolne miejsca na karcie.

Podsumowanie:

Kamerka Xblitz jest zatem przede wszystkim mała. Jej wymiary to 75 x 43 x 22 mm, waży zaledwie 83 g. S3 DUO nagrywa materiał na kartę micro SD w rozdzielczości full HD 1080p, tylna kamera w rozdzielczości VGA. Dodatkowe funkcje tego rejestratora to: G-sensor, nagrywanie w pętli, szeroki kąt widzenia, detekcja ruchu, HDR. W zestawie znajdziecie kamerę Xblitz S3 Duo, kamerę wsteczną z wbudowanym kablem AV, czytnik kart pamięci w formacie micro SD, uchwyt z przyssawką ładowarkę mini USB i skróconą instrukcję obsługi – ten bogato wyposażony zestaw dostępny jest w bardzo rozsądnej cenie 249 zł!

 Produkt dostępny na ceneo

Xblitz S3 DUO cena: 249 zł

ocena9

Sprzęt do testów dostarczył:

Bez tytułu