Test torby fotograficznej Case Logic Luminosity DSLR Large Messenger

Case Logic wypuścił nową serię toreb i plecaków Luminosity przeznaczonych dla fotografów. Do testów otrzymaliśmy torbę DSLR Large Messenger. Co oferuje nowa torba Case Logic? Zapraszam do recenzji.

DSLR Large Messenger (DSM 103 Black) to średniej wielkości torba fotograficzna, mogąca pomieścić lustrzankę z obiektywem, oraz 2-3 dodatkowe obiektywy i mniejsze akcesoria. Torba jest koloru czarnego, wykonana została z bardzo dobrej jakości materiałów. Oglądając torbę z zewnątrz jedyny element innego koloru to logo producenta umieszczone od frontu.

caselogic_luminosity8

Po bokach torby umieszczone zostały dwie kieszenie wykonane z delikatnej siateczki od góry zabezpieczone gumką.

caselogic_luminosity3

Na górze znajdziemy rączkę do noszenia, jest ona sztywna i dobrze leży w dłoni, sprawia wrażenie solidnej i dobrze stabilizuje torbę przy przenoszeniu.

caselogic_luminosity2

Tylna ścianka torby wykonana jest z grubej siatki i miękkiego wypełnienia w środku, dzięki czemu nie męczy i nie uwiera podczas noszenia, a siatka zapewnia ochronę przed poceniem przylegającej do ciała powierzchni. Od frontu pod klapą umieszczony został drugi uchwyt, który czasem może by przydatny. Pierwsze wrażenie po obejrzeniu torby jest bardzo dobre. Widać, że producent przyłożył się do jakości wykonania, a za główny cel obrał funkcjonalność. Torba poza wymienionymi uchwytami do przenoszenia ma także przypinany pasek naramienny, a pod tylną ścianką znajdziemy ukryte pasy do dodatkowego zapięcia torby wokół pasa. Przydatne rozwiązanie przy dłuższych wędrówkach.

caselogic_luminosity4

Przejdźmy do wnętrza. Po otwarciu ujrzymy niebieskie wypełnienie torby, całość jest konfigurowalna za pomocą przegródek i rzepów. Producent zastosował autorskie rozwiązanie Snake Divider System, krótko mówiąc chodzi o miękkie mocowania, które możemy dowolnie kształtować dostosowując do kształtu przenoszonego obiektywu/lampy, dzięki czemu nasz sprzęt ma zapewnioną większą stabilność i jest lepiej zabezpieczony podczas przenoszenia.

caselogic_luminosity6

A co zmieścimy w środku? Dwa obiektywy po bokach (maksymalnie długości Canona 70-200mm), lustrzankę z obiektywem, a pod nią znajdziemy miejsce na mniejszy obiektyw. Producent podając wymiary lustrzanki, która mieści się do torby był dosyć skromny i nie przewidział, że może zmieścić się w niej body z dołączonym gripem. Sprawdziłem, mieści się Canon 50D z dołączonym gripem. Dodatkowo producent umieścił kieszeń na tablet. Mamy do niej dostęp z głównej komory, bądź też z zewnątrz przy pomocy dodatkowego otworu zamykanego na suwak. Kolejny raz widzimy, że celem Case Logic była przede wszystkim funkcjonalność produktu.

caselogic_luminosity5

Torba zamykana jest na rzep, biorąc pod uwagę specyfikę pracy fotografów, producent przygotował „ciche” otwieranie torby, w przypadku, gdy hałas przy otwieraniu torby może mieć znaczenie. Mamy więc opcję zakrycia rzepa, zamknięcie nie będzie się trzymać, jednak pozwoli to na bezgłośne otwieranie i zamykanie torby ze sprzętem.

Poza główną komorą, mamy do dyspozycji kieszeń umieszczoną z przodu zamykaną na suwak, Wewnątrz znajdziemy dwie mniejsze kieszenie, oraz jedną większą zamykaną, pozwalają one na przenoszenie dodatkowych akcesoriów.

caselogic_luminosity7

Jako gratis w jednej z kieszonek znajdziemy szmatkę do czyszczenia obiektywów – mała rzecz, a cieszy.

Torba podczas testów sprawowała się świetnie, pojemna, wygodna i funkcjonalna, sprawdza się w większości sytuacji. Udało się jednak znaleźć także wadę. Mianowicie, spód torby nie jest sztywny, przy stawianiu na ziemi musimy uważać, bo ma tendencję do przewracania się do przodu. Być może jest to spowodowane tym, że od spodu producent umieścił kieszeń zamykaną na rzep, a w której znajdziemy pokrowiec przeciwdeszczowy. Przy odpowiednim jego ułożeniu możemy uzyskać jako taką stabilność.

caselogic_luminosity10

caselogic_luminosity9

Natomiast za sam pokrowiec kolejny plus dla producenta. Pokrowiec jest koloru niebieskiego i jest zapinany na rzepy. Całość ściągana jest gumką, a pokrowiec ma przygotowane otwory na pas naramienny.

caselogic_luminosity1

Podsumowanie

Case Logic Luminosity DSLR Large Messenger to bardzo funkcjonalna torba, wykonana ze świetnej jakości materiałów. Producent postawił na funkcjonalność i zaprezentował kilka ciekawych rozwiązań. Torba niewątpliwie jest godna polecenia.

Cena
Od 260 zł
Nasza ocena

ocena9wujekpoleca