Test tanich głośników komputerowych Creative Pebble Plus

Creative Pebble Plus to zestaw składający się z dwóch niewielkich głośników oraz subwoofera. Zasilane są z gniazda USB możemy więc podłączyć je do laptopa bez potrzeby podłączania zasilacza sieciowego. Zapraszam do testu.

Specyfikacja

 • Wymiary (W x S x G): Lewy głośnik: 116 × 122 × 115 mm, Prawy głośnik: 116 × 122 × 115 mm, Subwoofer: 150 × 195 × 202 mm
 • Długość kabla: Pomiędzy głośnikami 1,2-metrowy kabel formowany, Wejście liniowe: 1,2-metrowy kabel z wtyczką stereo jack 3,5 mm, Zasilanie: 1,2-metrowy kabel z wtyczką USB Type-A, Subwoofer: Kabel 1,8 m zakończony standardowym złączem RCA
 • Waga: Lewy głośnik: 0,3 kg × 1, Prawy głośnik: 0,34 kg × 1, Subwoofer: 1,05 kg
 • Temperatura podczas pracy: od 0°C do 45°C
 • Moc wyjściowa: Całkowita moc układu: Do 8 W RMS
 • Pasmo przenoszenia: 50 Hz ~ 20 kHz
 • Konfiguracja systemu: System 2.1
 • Stosunek sygnału do szumu (SNR): ≥ 75 dB
 • Typ złącza: Wejście Aux, USB
 • Kolor: Czarny
 • Other Features: Wbudowane wejście AUX 3,5 mm do podłączania innych urządzeń audio
 • Gwarancja: 2 lata

Zawartość zestawu

 • Pebble Plus 2.1
 • Instrukcja
 • Ulotka gwarancyjna

Creative_Pebble_Plus_6

Creative Pebble Plus wykonane są z bardzo dobrej jakości tworzywa sztucznego, w głośnikach obudowa od frontu jest błyszcząca, natomiast pozostała część jest matowa, natomiast subwoofer w całości jest matowy. Jakość wykonania jest bardzo dobra jak zawsze w przypadku tego producenta. Wszystkie elementy są dobrze spasowane, całość prezentuje się solidnie i nowocześnie. Zarówno głośniki jak i subwoofer są czarne, jedynie membrany mają złoty kolor.

Głośniki są okrągłe, membrana ustawiona została pod kątem 45 stopni w stosunku do podłoża, co ma gwarantować najlepsze wrażenia słuchowe.

Creative_Pebble_Plus_2

Creative_Pebble_Plus_3

Na prawym głośniku znajduje się pokrętło regulacji głośności, które spełnia jednocześnie rolę włącznika/wyłącznika głośników oraz świecąca na zielono dioda informująca o tym czy zestaw jest włączony. Od spodu znajdziemy przełącznik GAIN – L/H.

Creative_Pebble_Plus_5

Oba głośniki wyposażone są w gumowe, okrągłe stopki.

Creative_Pebble_Plus_4

Przewód łączący oba głośniki ma 120 cm, nie jest to dużo, produkt wyraźnie przeznaczony jest do używania na biurku. Z kolei przewód biegnący do subwoofera ma 180 cm, co pozwala na dość swobodne ustawienie go na podłodze pod/za biurkiem. Przewody USB (zasilania) i Jack 3,5 mm (do podłączenia źródła dźwięku) mają długość 120 cm i jest to optymalne rozwiązanie.

Creative_Pebble_Plus_7

Creative_Pebble_Plus_8

Subwoofer ma kształt sześcianu, na frontowej ścianie posiada gniazdo RCA do połączenia z głośnikami, pozostałe ściany i góra są gładkie. Od spodu znajduje się głośnik niskotonowy i otwór bass reflex. Osadzony jest na 4 stopkach zapewniających stabilność i odpowiednią odległość od podłoża.

Creative_Pebble_Plus_9

Żeby rozpocząć pracę z Pebble Plus należy podłączyć je do gniazda USB komputera oraz gniazda słuchawkowego Jack 3,5 mm. Teraz wystarczy przekręcić potencjometr regulacji głośności w prawo, co spowoduje włączenie głośników.

Jakość dźwięku generowanego przez głośniki jest bardzo dobra. Jest on czysty, wyraźny i mocny. Przeważają średnie tony i basy, natomiast wysokie tony są poprawne, ale nie wybijają się ponad przeciętną. W porównaniu do zestawu Pebble 2.0 mamy tutaj przeskok jakościowy. Dzięki zastosowaniu zewnętrznego subwoofera głośniki grają czysto nawet na maksymalnej głośności, a bas jest głęboki i dynamiczny.

Dodatkowo mamy do dyspozycji dwa tryby pracy, tryb LOW na standardowym zasilaniu 5V kompatybilnym z gniazdami USB 2.0, oraz tryb High przy zasilaniu 5V i natężeniu prądu 2A dla gniazd USB 3.1 oraz ładowarek i powerbanków mogących zapewnić takie zasilanie. Dzięki wyższemu natężeniu prądu głośniki generują większą moc, a co za tym idzie znacznie zwiększa się ich głośność.
W obu trybach głośniki grają bardzo dobrze i chwała im za to.

Testowałem zestaw z różnymi rodzajami muzyki i grał bardzo ładnie. Także w grach i podczas odtwarzania filmów generuje przyjemny, bogaty w efekty dźwięk. Jest to zestaw uniwersalny.

Źródłem dźwięku mogą być zarówno komputer, laptop, tablet jak też smartfon, odtwarzacz mp3.

Creative_Pebble_Plus_10

Podsumowanie

Creative Pebble Plus to świetny zestaw głośnikowy, który charakteryzuje się dobrym basem, czystym dźwiękiem i wysoką jakością wykonania. Zasilanie tylko z gniazda USB jest ciekawym rozwiązaniem, jeśli jednak nie chcemy obciążać naszego laptopa, to zawsze możemy skorzystać z ładowarki sieciowej. Na plus przemawia też cena, która jak za tej jakości zestaw jest niewątpliwie niska.

Cena
Od 149 zł (link do sklepu)
Nasza ocena

ocena9wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

creative_logo