Test solidnego trymera Wahl Stainless Steel

Włosy na naszym ciele ciągle rosną i niekoniecznie podoba nam się to, gdzie się pojawiają i w którą stronę wykręcają. Stała regulacja, przycinanie i golenie pozwalają zachować elegancki wygląd i dobre samopoczucie. Żeby zabiegi te były szybkie i skuteczne pomagamy sobie różnego rodzaju sprzętem. Do testów trafił trymer Wahl Stainless Steel, który jest bardzo dobrym pomocnikiem, pozwalającym zapanować nad niesfornym zarostem.

Specyfikacja

 • Czas ładowania: 1 godzina
 • Czas pracy: 4 godziny
 • Szybkie podładowanie w jedną minutę
 • Automatyczne wyłączanie po naładowaniu
 • Pięć lat gwarancji

Zawartość zestawu

 • Trymer Stainless Steel
 • Końcówka tnąca
 • Końcówka do golenia
 • Końcówka do przycinania włosów w nosie i uszach
 • 3 nakładki grzebieniowe
 • 6-cio stopniowa nakładka do ścinania włosów
 • Podstawka
 • Grzebień
 • Olej
 • Pędzelek do czyszczenia
 • Ładowarka
 • Etui
 • Instrukcja obsługi
 • Karta gwarancyjna

Wahl_Stainless_Steel_2

Wahl Stainless Steel wykonany jest z metalu i gdy weźmiemy go w rękę czuć jego wagę. Trymer jest idealnie wykonany i solidny. Dobrze leży w dłoni i jest przyjemny w dotyku. Zestaw jest bogaty i w pudełku poza trymerem znajdziemy też metalową podstawkę, która jest bardzo przydatna. Trymer ma kształt walca i jeśli powierzchnia jest lekko pochyła, to może sturlać się i spaść. Podstawka zapewnia mu bezpieczeństwo i zajmuje mniej miejsca niż sam trymer. Poza podstawką do dyspozycji mamy trzy nakładki grzebieniowe i nakładkę do strzyżenia. Trymer możemy przenosić w materiałowym etui, które wyposażone zostało w dwie komory, dzięki czemu osobno umieścimy urządzenie oraz akcesoria.

Wahl_Stainless_Steel_5

Od przodu trymer ma możliwość zmiany końcówki. Należy ją popchnąć od góry i końcówka odepnie się. Założenie innej jest bardzo proste i dokładnie opisane w instrukcji. Dolną część końcówki zaczepiamy w specjalnym wgłębieniu trymera, a następnie dociskamy górę, która powinna się zatrzasnąć i urządzenie jest gotowe do pracy.

Wahl_Stainless_Steel_6

Włącznik zasilania znajduje się na górze, tak by trzymając trymer kontrolować go kciukiem naszej dłoni. Przycisk jest koloru szarego, podczas pracy podświetla się na niebiesko i pulsuje.

Wahl_Stainless_Steel_8

Wahl_Stainless_Steel_7

Od spodu trymer posiada gniazdo zasilania. Producent wyposażył swój produkt w specjalną zaślepkę, którą wkładamy do gniazda gdy nie używamy maszynki. Zabezpiecza ona gniazdo przed zabrudzeniem, oraz blokuje możliwość przypadkowego włączenia się urządzenia np. podczas podróży. Włącznik zadziała dopiero po wyjęciu zaślepki z gniazda. Daje to też pewną ochronę przed uruchomieniem urządzenia przez nasze wszędobylskie pociechy. Żeby wyjąć zaślepkę trzeba ją podważyć z odpowiednią siłą, co może być niewykonalne dla maluchów.

Wahl_Stainless_Steel_4

Wahl_Stainless_Steel_3

Wahl Stainless Steel posiada w zestawie trzy końcówki.

 1. Końcówka do golenia – jak sama nazwa wskazuje, używamy jej do golenia zarostu, tak jak zwykłej golarki. Ponieważ jest dość mała, to ogolenie całej twarzy jest praco i czasochłonne, ale wykonalne. Nie zastąpi raczej zwykłej golarki, jednak nie takie jest jej przeznaczenie.Wahl_Stainless_Steel_13
  Dzięki niewielkim rozmiarom powierzchni tnącej pozwala na precyzyjne golenie w miejscach, do których zwykłych rozmiarów golarka jest zbyt duża. Dzięki tej końcówce dokładnie zgolimy włosy przy krawędziach naszego zarostu bez ryzyka, że uszkodzimy naszą wymodelowaną brodę, czy wąsy.
 2. Końcówka do przycinania włosów w uszach i nosie – pozwala na kontrolowanie niesfornych włosów wyłaniających się z nosa, czy ucha. Widok włosów wystających z nosa i uszu nie należy do najprzyjemniejszych i bardzo wskazane jest ich usuwanie.Wahl_Stainless_Steel_10
  Okrągła końcówka idealnie penetruje otwory w nosie i uszach, a pionowe wycięcia pozwalają na dokładne przycinanie włosów przy ściankach wewnętrznych. Oczywiście nie należy wkładać trymera zbyt głęboko, zalecana głębokość penetracji to 0,6 cm, co w zupełności wystarcza do wycięcia problemów i zachowania estetycznego wyglądu nosa i uszu.Wahl_Stainless_Steel_9
 3. Końcówka tnąca – to podstawowa końcówka do skracania, przycinania i strzyżenia wszelkiego owłosienia na naszym ciele. Wyposażona została w specjalne nakładki, które sprawiają, że ma wielorakie zastosowanie.Wahl_Stainless_Steel_11
  Wahl_Stainless_Steel_12Nakładka do strzyżenia posiada sześciostopniową regulację, dzięki czemu możemy dokładnie określić do jakiej długości mają zostać przystrzyżone włosy, czy broda. Ścinanie powinniśmy zawsze zaczynać od najdłuższego ustawienia, co pozwoli na późniejszą korektę. Wraz z nabieraniem doświadczenia w używaniu trymera szybciej i łatwiej określimy właściwą długość, którą chcemy osiągnąć. W zestawie są także trzy nakładki grzebieniowe. Pozwalają one na skracanie zarostu jednocześnie go czesząc, co zwiększa precyzję cięcia. Nakładki są oznaczone rzymskimi cyframi I, II, III – im niższa cyfra tym krótszy będzie zarost po ścięciu. Dzięki nakładkom możemy skracać nie tylko brodę, ale także brwi. Należy jednak pamiętać, by prowadzić trymer od środka twarzy na zewnątrz, czyli przesuwając go od nasady nosa w kierunku ucha. Bez przeszkód zetniemy też włosy na klatce piersiowej, plecach, brzuchu i wszędzie tam gdzie jest nam to potrzebne.

Wahl_Stainless_Steel_15

Wahl_Stainless_Steel_16

Wahl_Stainless_Steel_17

Wahl Stainless Steel po naładowaniu posłuży nam maksymalnie przez 4h. Po tym czasie trzeba ponownie naładować baterię. Ładowanie trwa bardzo szybko bo tylko godzinę. Jeśli urządzenie rozładuje się, a nam się spieszy, to nie musimy się martwić. Wystarczy podłączyć zasilanie na minutę, by trymer pracował przez kolejne trzy.

Trymer nie jest wodoodporny nie należy więc go moczyć. Jeśli przypadkiem będzie miał kontakt z wodą, to trzeba go wyłączyć i wysuszyć. Nie powinno się także myć końcówek z ostrzami, do ich czyszczenia dołączony został specjalny pędzelek. Po wyczyszczeniu ostrza należy naoliwić dołączonym do zestawu olejem, dzięki czemu sprzęt dłużej zachowa pełną sprawność i ryzyko awarii będzie mniejsze.

W zestawie znajdziemy jeszcze grzebień, który jest niewielki, za to bardzo dobrze sprawdza się przy czesaniu i przycinaniu zarostu.

Wahl_Stainless_Steel_14

Podsumowanie

Trymer Wahl Stainless Steel to solidnie wykonany i bogato wyposażony produkt. Jest ostry, precyzyjny i doskonale radzi sobie z każdym owłosieniem na naszym ciele. Jeśli lubisz dobrze wyglądać to trymer Wahl Stainless Steel stanie się dla Ciebie niezastąpionym narzędziem. Podczas kilkutygodniowych testów nie udało mi się znaleźć żadnych wad. Chętnych od zakupu urządzenia może odstraszyć cena, jednak za tak dopracowany i niezawodny produkt warto zapłacić.

Cena
Od 320 zł
Nasza ocena

ocena10wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

wahl-logo