Test słuchawek Zalman ZM-RS6F

Każdy wymagający gracz oczekuje od sprzętu nienagannej jakości, która przyczyni się do zapewnienia wygody i pełnego zadowolenia z jego posiadania. Niewątpliwie jednym z istotnych urządzeń, które wykorzystują współcześni miłośnicy gier są słuchawki. Czystość dźwięku z pewnością polepszy precyzyjność a także komfort, wynikający z posiadania odpowiedniego sprzętu. Na rynku znajdziemy ogromny wybór słuchawek, wyposażonych w różne, mniej bądź bardziej oczekiwane funkcje. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że wybór sprzętu zależy głównie od rodzaju jego użytkowania. Dlatego też, niniejsza recenzja jest dedykowana w szczególności wszystkim tym, dla których niesamowita jakość efektów dźwiękowych zgodna z dopracowaną grafiką tworzy istotę ich pasji, którą jest właśnie miłość do gier.

Specyfikacja:

Producent ZALMAN
Nazwa produktu Theatre 6
Model ZM-RS6F
Typ głośników Ogkrągłe elektrodynamiczne mikrogłośniki
Pasmo przenoszenia 50 – 20,000Hz
Głośność 89dB +/-3dB at 50mW
Impedancja 16Ohm at 1kHz
Minimalna moc 0.02W
Maksymalna moc 0.15W
Waga 316.8g (bez opakowania)
Kabel Prosty, okrągły, 3 żyłowy- 300cm
Wtyczki 3 minijack
Cena około 280 zł

Głośniki Zalman ZM-RS6F zapewniają niewyobrażalne wrażenia słuchowe dzięki zawartym 6 odseparowanym głośnikom (w każdym nauszniku równo po 3), które jednocześnie pozwalają nam odczuć efekt przestrzenny. Tak dobrze wypracowany dźwięk 3D z pewnością ucieszy społeczność graczy w odróżnieniu od tych, którzy są miłośnikami stosowania przenośnych urządzeń do odtwarzania muzyki.

zalman_zm_rs6f_3

Otwarta obudowa akustyczna sprawia, że niektóre dźwięki są wyrzucane na zewnątrz, tak więc możliwości ich wykorzystywania są po prostu ograniczone. Jeśli chodzi o ogólne wrażenia dotyczące wyglądu zewnętrznego, słuchawki mają niestandardowy design. Na pierwszy rzut oka kojarzą się właśnie z celem ich przeznaczenia. Są dynamiczne i oryginalne, a możliwość ich złożenia jest jedną z zalet. Po przeobrażeniu ich z pierwotnego kształtu zajmują zdecydowanie mniej miejsca, niż moglibyśmy się tego spodziewać co gwarantuje wygodę ich transportowania. W zestawie kabel ma wystarczającą długość, bo aż 300cm, zakończony 3 minijackami w trzech kolorach: szary (rear), czarny (center) i przybrudzona biel (front). Niestety nie odpowiadają one kolorom standardowych wtyczek komputerowych co może stanowić małe utrudnienie w ich podłączeniu. Wyznacznikiem są natomiast litery odpowiednie do każdej z wejściówek: R, F, C. Regulowany pałąk dołącza możliwość dopasowania sprzętu do indywidualnego posiadacza. Nauszniki natomiast są wyjątkowo duże, co pozwala nam na swobodę podczas długiego użytkowania słuchawek. Nie obciskają aż nadto małżowiny usznej i są zdecydowanie wygodne, do czego przyczyniają się także miękkie, owinięte delikatną skórą poduszki. Poprzez fakt, że nausznice obejmują w całości nasze narządy słuchowe czujemy jakbyśmy byli zamknięci w przestrzeni naszej ulubionej gry, a wszystkie dźwięki nazewnątrz są nieobecne. Dlatego słuchawki Zalman dają niesamowity efekt trafnego rozmieszczenia dźwięków, wydobywających się z konsoli czy innego sprzętu do gier.

zalman_zm_rs6f_2

 Do wnętrza słuchawek możemy się łatwo dostać poprzez odkręcenie czterech śrubek. Wewnątrz jednej naucznicy znajdujemy 3 głośniki. Ich wielkość tłumaczy wygląd zewnętrzny i kształt każdej z nausznic, a także efekt dźwiękowy poszczególnych kanałów. I tak za koleją głośniki tylne (16 Ohm) odpowiadają za tylny kanał, centralne (32 Ohm) za przedni, a frontowe (także 16 Ohm) odgrywają środkowy kanał. Jest to gwarancją doskonałego odbioru standardowych sygnałów takich jak: Dolby Digital 5.1 czy Dolby Surround. Poza tym dzięki takiej konstrukcji, słuchawki Theatre 6 mogą pochwalić się głębokim basem i efektywnie tłumionym dźwiękiem z zewnątrz.

zalman_zm_rs6f_4

Jakość wykonania słuchawek jest satysfakcjonująca. Nawet po długim użytkowaniu i transportowaniu brakuje zauważalnych zadrapań czy uszkodzeń materiału. Poza tym konstrukcja składania jak i wygoda, wynikająca z dużych nausznic, z pewnością przyczyni się do wzrostu zadowolenia potencjalnego posiadacza Theatre 6 firmy Zalman. Jak na tak niską cenę, specyfikacja urządzenia wzbudza zachwyt. Zdecydowanie wyraźnie słyszalne najdrobniejsze dźwięki w tle urozmaicają korzystanie ze słuchawek i sprawiają, że tym samym gra staje się dla gracza bardziej wciągająca, jak zarówno wzbogacona o nowe efekty. Przenikanie dźwięków wydobywających się z każdego głośnika dodaje poczucie wejścia w inną przestrzeń i wcielenia się w rolę bohatera z gry.

Cena ok 280 zł na dzień 8.06.2013
Nasza ocena

ocena9

wujekpolecagra