Test słuchawek Jabra Elite 4 Active

Około 4 miesięcy temu miałam przyjemność testować słuchawki Jabra Elite 3, niedawno dostałam do sprawdzenia kolejny model słuchawek Jabra – Elite 4 Active. Sprawdźcie ze mną czy są równie godne uwagi.

Słuchawki dotarły w niewielkim, białym pudełku. Przednia część opakowania prezentuje jak wygląda urządzenie a także, że jest wyposażone w Active Noise Cancellation – ANC.  1

Zestaw zawiera słuchawki Elite 4 Active, 3 różne rozmiary silikonowych nakładek, etui ładujące, kabel USB i dokumentację.

3

specyfikacja jabra 1 specyfikacja jabra 2

Słuchawki Elite 4 Active są na pierwszy rzut oka łudząco podobne do Elite 3, zdaje się, że różnią się jedynie kolorami ale to tylko pozory. ,,Active” w nazwie daje nam pogląd na przeznaczenie słuchawek – mają sprawdzić się podczas różnego rodzaju aktywności i treningów. Mają świetnie trzymać się uszu pomimo intensywnego ruchu a także być odporne na wodę i pot.

8

6

Jako, że stosunkowo niedawno testowałam podobny model słuchawek – pozwolę sobie zrobić ich krótkie porównanie. Wracając do testowanych przeze mnie Elite 3 – gdybyśmy mieli wymienić ich podstawowe cechy – lekkość, świetnie dopasowane silikonowe nakładki, wysoki poziom odtwarzanej muzyki, bezproblemowa łączność poprzez bluetooth, wygodne ładowanie za pomocą kabla USB; ochrona przeciwdeszczowa IP55 – zabezpiecza sprzęt przed delikatnym deszczem a także dużą ulewą, ochrona ta działa również na kurz; czas pracy na jednym ładowaniu wynosi około 7 godzin a dzięki zastosowaniu futerału ładującego praca słuchawek może trwać do około 28 godzin.

Jakie podstawowe cechy słuchawek Jabra Elite 4 Active?

Testowane słuchawki są równie lekkie, są świetni dopasowane i doskonale leżą w uszach – pomimo nietypowego kształtu – nie wypadają, mocno się trzymają.

11

Łączność za pomocą bluetooth 5.2 przebiega szybko i bezproblemowo, zajmuje kilka chwil. a b c d

Ładowanie słuchawek Jabra Elite 4 Active odbywa się w wygodny sposób za pomocą dołączonego do zestawu etui ładującego oraz kabla USB.

5

Dioda wskazuje nam stan naładowania słuchawek.

13

Słuchawki zostały wyposażone w ochronę przeciwdeszczową Ip57. Oznacza to, że słuchawki są chronione przed dostępem do części niebezpiecznych drutem, są chronione przed dostaniem się do nich pyłu a także przed skutkami krótkotrwałego zanurzenia w wodzie (do 1 metra na okres 30 min)

10

Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi około 7 godzin a dzięki zastosowaniu futerału ładującego praca słuchawek może trwać do około 28 godzin a tryb szybkiego ładowania (10 min ładowania) pozwala pracować słuchawkom przez dodatkową godzinę. Możemy również korzystać z ładowania mono – czyli korzystać z jednej słuchawki a drugą włożyć do etui. Gdy słuchawka się naładuje do pełna – wtedy wkładamy drugą. W ten sposób nie musimy przerywać słuchania muzyki czy oglądania filmu. Po prostu jednym uchem będziemy wtedy słyszeć co dzieje się wokół.

12

Dodatkowo mamy do dyspozycji przycisk HearThrough – dzięki wbudowanym mikrofonom urządzenie przepuszcza dźwięki z zewnątrz do słuchawek, wtedy gdy potrzebujemy usłyszeć co się dzieje wokół nas. Jest to bardzo przydatna funkcja bo nie musimy zdejmować słuchawek by słyszeć świat zewnętrzny, również wtedy gdy słuchamy muzyki.

11

Ciekawą opcją jest możliwość pobrania aplikacji Jabra Sound+. Dzięki niej jesteśmy w stanie dostosować swoje playlisty do rodzaju wykonywanych ćwiczeń podczas treningu – pomoże nam w tym korektor dźwięku i możliwość zmieniania naszych preferencji.

Dodatkowo słuchawki zostały wyposażone w funkcję ANC – aktywne wyciszanie szumów – czyli po prostu specjalny układ elektroniczny odwracający w fazie dźwięk zebrany mikrofonem z otoczenia i nakładający na niego muzykę.

Poza tymi wszystkimi udogodnieniami, które już wymieniłam do dyspozycji mamy również korzystanie z asystentów głosowych – Amazon Alexa, Siri a także Google Assistant.

Łącząc się przez bluetooth mamy możliwość szybciej parować się ze słuchawkami.

e

Korzystanie ze słuchawek jest bardzo proste. Parowanie jak już wspominałam wcześniej – przebiega bardzo szybko. Samo włączenie słuchawek polega na przytrzymaniu każdej z nich przez kilka sekund i już możemy delektować się odtwarzanymi dźwiękami i miło spędzać czas. Muszę przyznać, że jakość odtwarzanej muzyki jest na bardzo wysokim poziomie. Dźwięki są czyste, nic nie trzeszczy, nie buczy a basy dobrze zaznaczone. Poziom maksymalnej głośności jest bardzo wysoki ale nawet przy najwyższym poziomie – dźwięk pozostaje nadal nie zakłócony. Jednak najważniejszą dla mnie cechą tych słuchawek – powtórzę się – jest ich idealne dopasowanie do ucha.

Podsumowując – Jabra Elite 4 Active to niewielkie słuchawki dokanałowe, łączące się bezprzewodowo za pomocą bluetooth 5.2, które przebiega błyskawicznie (fast pair). Elite 4 Active wyposażone zostały w funkcję ANC, w przycisk przycisk HearThrough, możliwość korzystania z asystentów głosowych, wodoodporność klasy IP57, możliwość instalacji specjalnej aplikacji Jabra Sound+. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi około 7 godzin a dzięki zastosowaniu futerału ładującego praca słuchawek może trwać do około 28 godzin a tryb szybkiego ładowania (10 min ładowania) pozwala pracować słuchawkom przez dodatkową godzinę. Do tego wszystkiego mamy możliwość ładować jedną słuchawkę, podczas gdy druga jest aktualnie w użyciu.

9

Zarówno Jabra Elite 3 jak i testowane w dzisiejszym odcinku Jabra Elite 4 Active i serdecznie polecam je każdemu.

Cena słuchawek Jabra Elite 4 Active: 399zł

Produkt dostępny na Ceneo

ocena10