Test słuchawek Jabra Elite PRO 7

W celu przetestowania otrzymałam produkt od mojej jednej z ulubionych firm czyli od Jabra a dokładnie mowa o słuchawkach dousznych Elite 7 PRO. Dotarły w niewielkim, czarnym opakowaniu. Z przodu pudełka widzimy jak prezentują się słuchawki, natomiast z tyłu wyszczególniono zawartość zestawu.

1

2

3

Pudełko otwiera się niczym książka i możemy tutaj znaleźć kilka informacji o testowanych słuchawach – na przykład na temat aplikacji Jabra Sound +.

4

W zestawie znajdujemy 4 pary silikonowych nakładek na słuchawki, etui ładujące oraz słuchawki. Wszystko zostało starannie zapakowane i zabezpieczone.  W środku zestawu znajdziemy również dokumentację oraz kabel ładujący.

5

6

Zarówno etui jak i słuchawki zostały wykonane w kolorze czarnym. Jeśli chodzi o futerał jest wykonany z przyjemnego w dotyku, śliskiego tworzywa. Od góry umiejscowiono napis ,,Jabra”.

8

Z przodu znajduje się złącze USB z małą diodą.

16
Etui otwiera się do góry.

9

Spód etui ładującego:

17

W środku znajdujemy parę słuchawek. Zostały oznaczone oczywiście odpowiednią literami ,,L” i ,,R” czyli prawa i lewa.

10

Słuchawki prezentują się klasycznie i właściwie nie nie wyróżniają się niczym szczególnym jeśli chodzi o wygląd. Każdy z nas może dobrać odpowiednie nakładki pasujące do wielkości waszych uszu. Muszę przyznać, że w uchu słuchawki leżą idealnie – nie przesuwają się, nie wypadają.

15

W celu poprawnego sparowania wystarczy je wyciągnąć z futerału, następnie włączyć Bluetooth w swoim urządzeniu i po dosłownie chwilce parowanie kończy się sukcesem. Nie napotykamy żadnych problemów z łącznością.

Screenshot_20230821-170601_Settings

Podczas użytkowania słuchawek nie napotkałam ani razu żadnych kłopotów z łącznością bluetooth,  jeśli chodzi o odbieranie połączeń również odbywało się bez żadnych zakłóceń – byłam zarówno dobrze słyszana jak i ja dobrze słyszałam rozmówcę. Wszystko to zawdzięczamy Jabra MultiSensor Voice – technologia ta odizolowuje nasz głos od hałasu otoczenia. Dodatkowo do dyspozycji w tym modelu są 4 mikrofony Voice Pick Up (VPU) – doskonale spradzają się w podróży, gdy może być zbyt głośno. Nadal możemy cieszyć się rozmowami z bliskimi czy efektownie pracować zdalnie.

0

Jak z jakością odtwarzanej muzyki? Niezmiennie po raz kolejny Jabra pozytywnie mnie zaskakuje bo dźwięk jest naprawdę na wysokim poziomie – czysty, klarowny, bez żadnego trzeszczenia czy buczenia. Różne gatunki muzyczne brzmią naprawdę świetnie – zarówno delikatne jaki i te z mocniejszym brzmieniem. Basy są bardzo dobrze zaznaczone.

Elite Pro 7 zostały wyposażone w technologię ANC i Hear Through – dzięki tym możliwościom bez problemu dostosujemy poziom głośności otoczenia do naszych potrzeb. Jak to zrobić? Należy skorzystać z aplikacji Sound+ i po prostu wybrać jeden z pięciu dostępnych poziomów regulacji ANC i Hear Through.

Bez tytułu

Aplikacja jak widzicie ma przejrzysty imterfejs i zaskakuje ilością możliwości, chociaż trochę brakuje mi języka polskiego. W apce zajdujemy informacje na temat poziomu naładowania etui i samych słuchawek, equalizer, personalizacja ANC, ustawienia rozmów telefonicznych i głośności naszego głosu. Elite 7 Pro obsługują również możliwość współpracy z asystentami głosowymi.

Zbliżając się ku końcowi recenzji – użytkowanie słuchawek Jabra Elite 7 Pro to czysta przyjemność.

Zaletą również dla mnie są fizyczne przyciski umiejscowione na słuchawkach – nie jestem przekonana do końca do panelów dotykowych bo często napotykałam na trudności w ich poprawnym funkcjonowaniu. Jabra stawia na klasykę i  powtórzę – uznaję to za duży plus.

12

Oczywiście sterowanie kliknięciem na słuchawkach również możemy dostosować za pomocą aplikacji do swoich potrzeb. Sterujemy za pomocą jednego, dwóch albo trzech kliknięć. Wszystko działa bez zarzutu. Dodatkowo słuchawki automatycznie zatrzymują odtwarzanie gdy wyjmujemy je z uszu.

Bez tytułu

 

Na koniec wspomnijmy o pracy baterii Jabra Elite 7 Pro. Każda ze słuchawek została wyposażona w akumulatory, które są w stanie działać 8 godzin i rzeczywiście tyle trwa ich praca. Dzięki etui wydłużymy czas odtwarzania aż do 30 godzin. Każdy powinien być zadowolony z tak długiego czasu pracy bez ładowania.

Słuchawki z etui są niewielkich rozmiarów więc zmieszczą się w dowolną kieszonkę w plecaku czy torebce. Cena jest również przystępna bo zaczyna się już od 699 zł. Biorąc pod uwagę stosunek jakości to cena nie jest wygórowana i warto sprawić sobie bądź komuś taki prezent.

Jabra Elite 7 Pro są dostępne na Ceneo 

ocena10