Test słuchawek dla graczy Asus Orion Pro

Asus dostarczył nam do testów swoje słuchawki Orion Pro. Jest to produkt z serii Republic Of Gamers przeznaczony dla graczy. Jak sprawują się w grach i innych zastosowaniach? Zapraszam do recenzji.asusorionpro_1

Zawartość opakowania

– słuchawki Asus Orion Pro
– procesor dźwięku Spitfire
– organizer kabla
– instrukcja obsługi
– karta gwarancyjna

Specyfikacja

Słuchawki:

 • typ: stereofoniczne;
 • rodzaj: nagłowne, zamknięte;
 • interfejs: 2 wtyczki typu mini-jack 3,5 mm lub USB;
 • waga: 268 g (bez kabla);
 • pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz;
 • impedancja: 32 omy (+/- ~3%);
 • czułość: 117 dB (+/- 3 dB);
 • przewód sygnałowy: 2,5 metra z nylonowym oplotem i złoconymi stykami;
 • przetworniki: średnica 50 mm, magnesy neodymowe;
 • izolacja szumów: pasywna, do 30 dB.

Mikforon:

 • czułość mikrofonu: 30 dB;
 • pasmo przenoszenia mikrofonu: nieznane;
 • mikrofon z funkcją eliminacji szumów;
 • pilot na przewodzie, pozwalający na regulację głośności i dezaktywację mikrofonu.

DSP Asus ROG Spitfire:

 • nie wymaga sterowników;
 • interfejs USB;
 • realizowane sprzętowo funkcje: AMP (wzmacniacz), FPS EQ, Virtual Surround 7.1;
 • częstotliwość próbkowania: 48 kHz;
 • rozdzielczość próbkowania: 16 bit;
 • przewód sygnałowy: 1,5 metra z nylonowym oplotem.

asusorionpro_2

Opis

Słuchawki zapakowane zostały w średniej wielkości opakowanie, kolorystyka jest czerwono czarna, podobnie jak w innych produktach serii Republic Of Gamers. Wewnątrz pudełka znajdziemy słuchawki, procesor dźwięku Spitfire, organizer kabla, instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną.

Asus Orion Pro to słuchawki nauszne, tak jak większość słuchawek dla graczy mają przede wszystkim zapewniać wysoką jakość dźwięku w grach, ale także izolować od otoczenia.

asusorionpro_7

asusorionpro_5

Słuchawki są koloru czarno czerwonego. Wykonane są z bardzo dobrej jakości materiałów. Producent przyłożył się do każdego szczegółu. Poszczególne elementy są świetnie spasowane. Słuchawki wyglądają bardzo dobrze i spodobają się prawie każdemu.

asusorionpro_8

asusorionpro_15

asusorionpro_3

Nauszniki są duże i zakrywają całe uszy, obszyte zostały skóropodobnym materiałem, podobnie jak wnętrze pałąka. Standardowo mamy możliwość regulacji pałąka i dostosowania słuchawek do naszej głowy. W lewej słuchawce umieszczony został wysuwany mikrofon. Po wysunięciu możemy go dowolnie wyginać.

Słuchawki wyposażone są w długi przewód 2,5 metra zabezpieczony plecionką. Dodatkowo do dyspozycji mamy procesor dźwięku z 1,5 metrowym kablem. Tak długi przewód jest dużą zaletą, jednocześnie osoby, którym długość będzie przeszkadzała mają do dyspozycji organizer kabla, przy pomocy którego możemy skrócić przewód do odpowiadającej nam długości.

asusorionpro_6

Przewód słuchawek zakończony jest dwoma złoconymi wtyczkami jack 3,5 mm. W odległości 50 cm od słuchawek na przewodzie umieszczono regulację głośności wraz z przełącznikiem włączającym/wyłączającym mikrofon. Z tyłu umieszczono klips, którym możemy przypiąć urządzenie do ubrania.

Procesor dźwięku posiada dwa wejścia pozwalające na podpięcie słuchawek i mikrofonu. Od frontu znajdziemy trzy przyciski włączające/wyłączające poszczególne funkcje, całość jest podświetlana na czerwono. Do dyspozycji mamy przycisk FPS, Surround oraz AMP.

asusorionpro_14

asusorionpro_13

asusorionpro_12

asusorionpro_11

Procesor dźwięku podłączamy do komputera za pomocą złącza USB. Spitfire nie wymaga instalacji sterowników, działa na poziomie sprzętowym.

Wrażenia z testów

Ponieważ słuchawki są przeznaczone dla graczy, sprawdziliśmy je w kilku grach: Battlefield 4, Metro 2033 Last Light, Far Cry 3, Skyrim. Dźwięk generowany przez słuchawki jest bardzo dobrej jakości, dokładnie słychać wszelkie dźwięki z gry. Odgłosy kroków, muzykę, strzały. Możemy dokładnie określić z jakiego miejsca dobiega dźwięk i szybko zlokalizować ewentualnego przeciwnika czy inne zagrożenie. Dźwięki są naturalne i granie w słuchawkach sprawia dużo frajdy. Po podłączeniu dołączonego do zestawu procesora dźwięku Spitfire – dostajemy dodatkowe możliwości konfiguracji brzmienia dzięki trzem funkcjom dostępnych pod przyciskami. Do dyspozycji mamy tryby FPS, Surround (7.1) oraz AMP (wzmacniacz). Każdy znajdzie coś dla siebie, mi najbardziej przypadł do gustu tryb AMP, ale także pozostałe tryby są ciekawe i na pewno się przydadzą. O ile bez procesora dźwięk był bardzo dobrej jakości, o tyle po podłączeniu Spitfire’a osiągnął jeszcze wyższy poziom. Słuchawki w połączeniu z dołączonym procesorem dźwięku brzmią po prostu świetnie.

asusorionpro_10

Ponieważ są to słuchawki dla graczy ważne jest, by dobrze izolowały użytkownika od otoczenia. I tutaj Asus Orion Pro wypada bardzo dobrze. Podczas grania czy słuchania muzyki słuchawki zapewniają świetną izolację od odgłosów otoczenia i możemy skupić się na tym co robimy.

Słuchawki wyposażone są w wysuwany mikrofon. Nie mieliśmy żadnych problemów z jego działaniem, świetnie zbiera to co mówimy i wycisza szumy dochodzące z otoczenia. A dużym plusem jest to, że możemy go w każdej chwili schować żeby nie przeszkadzał jeśli nie jest potrzebny.

asusorionpro_6

Ponieważ słuchawek używamy zwykle nie tylko w grach, sprawdziliśmy jak sprawują się przy słuchaniu muzyki. I znowu pozytywne zaskoczenie. Słuchanie w nich muzyki jest przyjemne, basy są naturalne, średnie i wysokie tony dobrze zbalansowane. Jeśli potrzebujemy większej przestrzeni dźwięków możemy posłużyć się funkcją Surround. Słuchawki generują bardzo dobrej jakości dźwięk, raczej nie zadowolą audiofili i nie są konkurencją dla profesjonalnych słuchawek muzycznych, ale na potrzeby zwykłego śmiertelnika wystarczą aż nadto.

A co z komfortem użytkowania? Ponownie możemy dać wysoką ocenę. Słuchawki bardzo dobrze dopasowują się do kształtu głowy i dobrze przylegają, ale robią to delikatnie, przyjemnie, nie męczą. Po wielu godzinach użytkowania nie odczuwamy żadnego dyskomfortu, nic nie boli.

asusorionpro_4

Jedynym mankamentem jaki udało się zaobserwować jest kwestia wysokich temperatur panujących w lecie. Mianowicie słuchawki przylegają dokładnie i jest nam ciepło w uszy, o ile przy 25 stopniach jest dobrze, o tyle powyżej 30 możemy zacząć się pocić. Niestety jest to typowe dla słuchawek zamkniętych.

Podsumowanie

Asus Orion Pro to doskonałe słuchawki dla graczy, są świetnie wykonane, komfortowe i generują bardzo dobrej jakości dźwięk. Dodatkowym atutem jest dołączony procesor dźwięku Spitfire, który daje nam dodatkowe możliwości kontroli dźwięku i sam w sobie jest dobrej jakości kartą dźwiękową.

Cena
Od 375 zł
Nasza ocena

ocena10 wujekpolecagra