Test słuchawek bezprzewodowych ART AP-B01

Słuchawki ART AP-B01 to produkt przeznaczony dla mniej wymagających użytkowników, dla których najważniejsza jest cena. Czego możemy się po nich spodziewać? Na to pytanie odpowiem w niniejszej recenzji.

Specyfikacja

Producent: ART
Symbol producenta: AP-B01
Rodzaj produktu: Słuchawki nauszne Bluetooth
Rodzaj złącza: BLUETOOTH / Mini Jack 3.5 mm
Pasmo przenoszenia: 20Hz-20KHz
Impedancja: 32 ohm
Czułość: 115 dB
Inne cechy: Bluetooth ver2.1+EDR
Inne cechy: Wygodne, dodatkowo z możliwością składania pałąka słuchawki
Inne cechy: Dzięki wbudowanemu mikrofonowi, możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych
Mikrofon: Tak
Gwarancja: 24 miesiące
Znak bezpieczeństwa/zgodności: CE
Dopuszczenie do obrotu w RP: Tak
Kraj pochodzenia: Chiny

Opis

Słuchawki zapakowane są w przeźroczyste pudełko wykonane z plastiku, wewnątrz jest dodatkowa tekturowa wstawka trzymająca sztywno słuchawki. Wewnątrz tekturowej wstawki znajdują się akcesoria dołączone do słuchawek.

ART-AP-B01_2

Zawartość pudełka to: słuchawki ART AP-B01, przewód USB, przewód 3,5mm jack/jack, instrukcja obsługi.

Dostępne są dwie wersje kolorystyczne słuchawek – czarna i biało-czarna. Do testów otrzymałem wersję czarną. Słuchawki wykonane są z plastiku średniej jakości, po wzięciu ich do ręki nie robią wrażenia solidnych. Poszczególne elementy są dobrze spasowane i nie widać żadnych niedoróbek. Wygląd mają ładny i mogą się podobać, zawdzięczają to głównie błyszczącej powierzchni kabłąka i okładzin słuchawek, stylu dodaje także srebrny pasek oddzielający okładziny od poduszek. Same poduszki wykonane są z miękkiego tworzywa sztucznego, które jest przyjemne w dotyku.

ART-AP-B01_4

Słuchawki posiadają możliwość regulacji za pomocą wysuwania z kabłąka, w moim egzemplarzu z jednej strony wysuwanie chodziło „normalnie” z drugiej trzeba było użyć sporo siły, mam nadzieję że jest to jednostkowy przypadek.

Wszystkie gniazda i przyciski umieszczone zostały na prawej słuchawce. Od boku znajduje się regulacja głośności i przycisk włączania/wyłączania słuchawek pełniący jednocześnie funkcję odbierania telefonu jeśli ktoś do nas zadzwoni podczas korzystania ze słuchawek. Od spodu znajduje się gniazdo ładowania microUSB, oraz gniazdo jack 3,5mm pozwalające podłączyć źródło dźwięku.

ART-AP-B01_3

Słuchawki są także wyposażone w mikrofon, dzięki czemu podczas rozmowy telefonicznej nie musimy wyciągać telefonu i trzymać go przy ustach.

Wrażenia z testów

Jak już pisałem pierwsze wrażenie jest takie, że słuchawki nie są solidne. Jednak kilka tygodni użytkowania sprawiło, że zmieniłem zdanie na ten temat – jest to tylko wrażenie i słuchawkom nic się nie dzieje, nie połamały się, wszystkie elementy nadal są na swoim miejscu. Jedyne ślady zużycia pojawiły się na błyszczącej powierzchni. Bardzo łatwo się rysuje, szkoda, że producent nie pomyślał o dołączeniu miękkiego pokrowca. Materiał ochroniłby delikatną powierzchnię przed zarysowaniami.

ART-AP-B01_5

Po założeniu na głowę pierwsze wrażenie jest takie, że słuchawki są niewygodne i ciężko je wyregulować. Czas spędzony z nimi na głowie działa na ich korzyść. Przyzwyczajamy się do ich specyficznego ułożenia i po pewnym czasie przestaje nam to przeszkadzać. Jednak cały czas czujemy, że mamy je na głowie. Słuchawki męczą dopiero po kilku godzinach spędzonych z nimi na głowie.

ART AP-B01 dobrze trzymają się na głowie i dopiero gwałtowne machanie głową może sprawić, że spadną.

Przejdźmy do jakości dźwięku. Nie spodziewałem się rewelacji w tej cenie i słusznie. Słuchawki grają poprawnie, mają ograniczone wysokie pasmo, słychać głównie środek. Dźwięk jest raczej płaski, nie słychać przestrzeni. Basy są poprawne ale także nie schodzą głęboko. Dźwięk jest czysty i wyraźny. Słuchawki potrafią także grać głośno.

Można na nich słuchać każdego rodzaju muzyki, są uniwersalne.

Muszle przylegające do uszu sprawiają, że na zewnątrz wydobywa się niewiele dźwięku. Przy średniej głośności na zewnątrz nie słychać prawie nic, dopiero na 2/3 głośności dźwięk zaczyna być wyraźnie słyszalny. Dzięki wyciszeniu słuchawki bardzo dobrze nadają się do korzystania z nich w pracy, tak żeby nikomu nie przeszkadzać.

ART AP-B01 wyposażono w mikrofon i przycisk do odbierania połączeń, dzięki temu w każdej chwili bez wyciągania telefonu z kieszeni, możemy odebrać rozmowę telefoniczną. Przycisk działa dobrze i bez problemu pozwala na odebranie telefonu. Gorzej jest z samą rozmową. O ile ja dobrze słyszałem rozmówcę, o tyle mikrofon słabo zbierał mój głos. Mimo, że siedziałem w cichym pomieszczeniu musiałem mocno podnosić głos, żeby mój rozmówca nie musiał zastanawiać się co powiedziałem. Pojawiały się także zakłócenia i trzaski.

Bluetooth pozwala na połączenie słuchawek na odległość do 10 metrów. Testy wykazały, że dokładnie tak jest, przy czym maksymalną odległość możemy uzyskać tylko wtedy, jeśli pomiędzy nami a urządzeniem nie pojawią się przeszkody (np. ściana), w innym wypadku skuteczny zasięg się zmniejszy.

Nie miałem problemu z połączeniem się ze słuchawkami z kilku modeli telefonów, wszystko działa szybko i bez zarzutu.

Słuchawki wyposażono w akumulator 350 mAh, którego ładowanie trwa maksymalnie 2h. Akumulator pozwala na około 4h słuchania muzyki.

ART-AP-B01_6

Podsumowanie

ART AP-B01 to tanie bezprzewodowe słuchawki. Są ładne, przyzwoicie wykonane i oferują przeciętną jakość dźwięku. Ich zaletą jest przede wszystkim połączenie bluetooth, dzięki czemu możemy cieszyć się swobodą ruchu. Wadą jest kiepsko zbierający mikrofon ograniczający użyteczność słuchawek w rozmowach telefonicznych.

Cena
Od 70 zł
Nasza ocena

ocena6

Sprzęt do testów dostarczył

art-logo