Test słuchawek ART AP-59

Otrzymaliśmy do testów proste i tanie w swojej klasie słuchawki multimedialne firmy ART. Model AP-59 to uniwersalne słuchawki dla wszystkich. Czy są warte uwagi? Zapraszamy do poniższej recenzji.

sluch1.jpg

Słuchawki zostały podesłane do nas w oryginalnym opakowaniu dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem w transporcie.
W skład zestawu wchodzą słuchawki wyposażone w dwa wtyki mini jack 3,5 mm, instrukcja i karta gwarancyjna.

Specyfikacja techniczna:
– Kolor – czarny
– Rodzaj – nauszne
– Połączenie – przewodowe
– System dźwięku – stereo
– Rodzaj wtyczki: Jack 3,5 mm
– Średnica głośnika: 40 mm
– Impedancja – 32 ohm
– Pasmo przenoszenia – 20 – 20000 Hz
– Czułość 102dB
– Długość przewodu: 1,8 m
– Wbudowany mikrofon – tak
– Gwarancja – 24 miesiące

Konstrukcja modelu AP-59 jest bardzo prosta. Plastikowy pałąk w kolorze czarnym jest lekki, pokryty błyszczącym plastikiem.
Pałąk ulega lekkim zabrudzeniom, przez to że jest błyszczący. Odciskają się na nim głównie palce.
Nauszniki pokryto błyszczącym białym plastikiem, jednak na nich nie widać tak odcisków. Wypełnienie jest miękkie, obite materiałem przypominającym skórę. Słuchawki nie przykrywają całych uszu jednak nie ma to wpływu na jakość odsłuchu. Regulacja słuchawek jest na plastikowych prowadnicach i dużą ich zaletą jest możliwość złożenia ich do transportu.
Mikrofon wbudowany w kabel prezentuje się przyzwoicie.

sluch2.jpg

Słuchawki jak na ten przedział cenowy wypadają całkiem dobrze. Sprzęt nie osadza się mocno na głowie, dzięki temu nie mamy wrażenia jakby nam ściskało głowę. Przy dłuższym użytkowaniu jednak odczujemy zmęczenie uszu i głowy, jednak zdarza się tak w przypadku wielu słuchawek multimedialnych.

Słuchawki sprawdzą się i przy słuchaniu muzyki, jak i oglądaniu filmów lub podczas grania.
Dźwięk generowany ze słuchawek jest w porządku, chociaż brakuje trochę wysokich tonów. Mamy za to mocny środek i całkiem niezłe basy. Jak na ten przedział cenowy grają przyzwoicie.
sluch4
Mikrofon w jaki wyposażone są słuchawki działa całkiem dobrze. Nie było problemu w trakcie rozmowy przez skype. Moi rozmówcy nie narzekali że zdania wypowiadane przeze mnie są niezrozumiałe czy wręcz niesłyszalne.

sluch5

Słuchawki ART AP-59 będą dobrym rozwiązaniem dla osób które nie dysponują dużym budżetem. Generują przyzwoity dźwięk, posiadają wbudowany mikrofon i są składane , dzięki czemu możemy zabrać je wszędzie ze sobą nawet jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca. Bez wątpienia te słuchawki są jednymi z lepszych produktów firmy ART.

ocena8wujekpoleca