Test przewodowych słuchawek Maxell Retro DJ II

Firma Maxell w ubiegłym roku wprowadziła na rynek nowy zestaw słuchawek w stylu retro. Model ten jest następcą słuchawek, którą producent wypuścił na rynek w 2013 roku. Czy warto zainwestować w ten model słuchawek? Czy są warte uwagi? Zapraszamy do recenzji.

MaxellRetroDJII_2

Słuchawki dotarły do nas w oryginalnym, nieprzezroczystym, kartonowym opakowaniu dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem w transporcie. Na rynku dostępne są trzy wersje kolorystyczne modelu: białe, brązowe i czarne. Do naszej redakcji dotarły słuchawki w kolorze białym.Ich wygląd jest bardzo klasyczny. Kompatybilne są ze wszystkimi urządzeniami do których można podpiąć się za pomocą wtyczki jack 3,5 mm.

Dane techniczne:

– Pasmo przenoszenia: 10Hz – 20kHz
– Czułość: 95dB +/- 3dB (1kHz)
– Głośniki: 38mm
– Impedancja: 32om
– Maksymalny pobór: 200mW
– Długość kabla: 1.2m
– Waga netto: 0.175kg
– Wejście: <3dB
– Wtyczka: Gold Plated 3.5mm Straight Plug
– Wydajność nominalna: 50mW

Słuchawki są bardzo lekkie. Jest to ich bardzo duży plus, gdyż nikt nie lubi czuć ciężaru słuchawek na głowie podczas słuchania muzyki. Góra Retro DJ II obita została materiałem skóropodobnym i producent umieścił tutaj swoje logo.

MaxellRetroDJII_6
Od spodu jest dosyć miękkie wypełnienie, przylegające do głowy i nie powodujące gniecenia. Pałąk nie jest szeroki, ale elastyczny i wytrzymały.

MaxellRetroDJII_5

Po bokach umieszczono gumowo-plastikowe tworzywo ładnie spasowane i dosyć dobrej jakości. Na samych nausznikach po zewnętrznej stronie widnieje nazwa modelu słuchawek oraz umieszczone zostały aluminiowe, chromowane ozdobniki, na których bardzo szybko widać odciśnięte palce.

MaxellRetroDJII_9

Producent wyposażył model w metalowe prowadnice. Regulowanie słuchawek nie przysparza żadnego problemu. Muszle przesuwają się po prowadnicy lekko i cicho. Nauszniki natomiast są okrągłe i dosyć małe. Całe ucho nie mieści się wewnątrz, jednakże nie ma to znaczenia jeśli chodzi o odsłuch. Bezpośrednio do ucha przylega tworzywo skóropodobne, które nie jest zbyt miękkie, jednakże nie sprawia to dyskomfortu.

MaxellRetroDJII_8

Przewód wychodzi ze słuchawki prawej, a kabel jest sprężynowy i długi na tyle, że po podłączeniu do urządzenia zapewnia nam swobodę ruchu. Skręcony kabel zapobiega plątaniu się przewodów i zakończony jest pozłacaną wtyczką jack 3,5 mm. Na kablu umieszczono mikrofon, przycisk do odbierania rozmów i regulację głośności.

MaxellRetroDJII_4

Całość wykonania słuchawek jest bardzo dobra i utrzymana w stylu lat 80-tych. Wszystkie materiały są dobrze spasowane. Wyglądają bardzo solidnie, a materiały z których zostały wykonane są wysokiej jakości.

MaxellRetroDJII_7

Producent wyposażył ten model słuchawek w mikrofon. Jest to już w większości takich urządzeń standardem i tutaj mikrofonu nie pominięto. Element ten jest bardzo przydatny, gdy podczas słuchania muzyki chcemy odebrać telefoniczną rozmowę. Siła sygnału jest wystarczająca, a mikrofon zbiera bardzo dobrze. Mój rozmówca nie miał problemu ze zrozumieniem co do niego mówię.

Słuchawki same w sobie nie są dosyć głośne, ale wystarczy ustawić regulację na najwyższą i słychać je wystarczająco głośno. Odsłuch jest bardzo dobry, jak na ten przedział cenowy. Słyszymy dość mocny, przyjemny bas i wyraźne wokale. Dobrze sprawdzą się przy każdego rodzaju muzyce, jak i przy odsłuchu audiobooków. Można powiedzieć, że są to słuchawki uniwersalne.

MaxellRetroDJII_3

Podsumowanie:

Maxell Retro DJ II to bardzo lekkie, dobrze wykonane słuchawki. Ich stylowy wygląd zaciekawi niejedną osobę. Zapewniają bardzo przyzwoity poziom dźwięku i nie są drogie. Nie skuszą się na nich audiofile, ale wielu użytkowników, którzy potrzebują solidnych słuchawek w rozsądnej cenie może zwrócić się w ich stronę.

Cena
Od 113 zł
Nasza ocena

ocena8wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

Maxell-logos