Bateria w telefonie trzyma za krótko? Maxell Storm 7800 pomoże – test niedrogiego power banku

Wraz ze wzrostem wydajności smartfonów i z coraz większymi ekranami wzrosło zapotrzebowanie na energię. Z rozrzewnieniem wspominamy czasy gdy bateria w komórce trzymała dwa tygodnie. Dziś wynik trzech dni bez ładowania to sukces. W związku z tym, że nie zawsze mamy gdzie naładować swój telefon producenci odpowiadając na potrzeby konsumentów zaprojektowali Power Bank. Urządzenie, które ma naładować nasz telefon gdy nie mamy dostępu do gniazdka. Swój produkt podesłał nam do testów Maxell. Urządzenie Storm 7800 na pewno zaciekawi wielu z Was. Zapraszam do testu.

Zawartość opakowania
– Power Bank Maxell Storm 7800
– Przewód USB
– Pokrowiec

Specyfikacja
– Pojemność – 7800mAh
– Rodzaj baterii – litowo jonowa
– Materiał – plastik
– Dostępne kolory – czarny / biały
– Instrukcja obsługi

Maxell_Storm_7800_2

Opis

Maxell Storm 7800 zapakowany jest w zielono szare opakowanie, wewnątrz znajdziemy dobrze zabezpieczony power bank, przewód USB, miękki pokrowiec oraz instrukcję obsługi.

Storm 7800 jest wykonany  z tworzywa sztucznego, jest prawie cały czarny, jedynie boki są koloru szarego. Jest dość ciężki, producent na stronie produktu nie podaje wagi, jednak ważąc w ręce można przypuszczać, że waży tyle co 3 smartfony średnich rozmiarów.

Maxell_Storm_7800_3

Od góry na czarnej powierzchni producent umieścił białą czcionką informację o pojemności urządzenia, oraz swoje logo. Oprócz tego znajdziemy tu klikalny podświetlany pasek informujący nas o poziomie naładowania urządzenia.
Pasek jest klikalny, ponieważ za jego pomocą włączamy bądź wyłączamy urządzenie, w tym celu należy przytrzymać przez chwilę wciśnięty przycisk.
Poziom naładowania jest przekazywany za pomocą czterech niebieskich diód. Jeśli wszystkie się świecą oznacza to, że urządzenie jest naładowane, trzy diody oznaczają naładowanie w 75%, 2 diody to 50% naładowania, a 1 to 25%. Gdy urządzenie ulegnie rozładowaniu żadna z diód nie świeci.

Maxell_Storm_7800_4

Z prawej strony umieszczone zostały dwa wyjścia USB służące do ładowania urządzeń, oraz jedno wejście microUSB służące do ładowania urządzenia.

Maxell_Storm_7800_5

Z lewej strony producent umieścił informacje techniczne, oraz informacje o normach spełnianych przez urządzenie.

Poza tym powierzchnia jest gładka i zaokrąglona.

Materiały z jakich wykonano urządzenie są solidne, a wszystko zostało bardzo dobrze spasowane.

Producent zwraca uwagę, że w przypadku ładowania urządzeń firmy Apple należy zastosować oryginalny przewód USB, w innym przypadku urządzenia mogą ulec uszkodzeniu.

Wrażenia z testów

Maxell Storm 7800 został bardzo dobrze wykonany i nie musimy martwić się o to, że się nam rozpadnie.

Czas ładowania przy wykorzystaniu ładowarki sieciowej to około czterech godzin.

W pełni naładowany power bank pozwolił na trzykrotne naładowanie baterii samsunga galaxy s4. Dużą zaletą urządzenia jest podwójne wyjście USB do ładowania dwóch urządzeń jednocześnie. Skorzystałem z tej możliwości ładując jednocześnie Honora 4c i głośnik przenośny Maxell IKUtrax, oba urządzenia zostały naładowane, a Strom 7800 miał jeszcze zapas mocy do naładowania czegoś jeszcze.

Maxell_Storm_7800_6

Storm 7800 może znaleźć także zastosowanie podczas jazdy autem. Jeśli nie posiadamy przejściówki do ładowania nawigacji z gniazda zapalniczki, lub też korzystamy ze smartfona, Storm 7800 dostarczy niezbędnej energii do dłuższego działania naszej mapy.

Możemy wykorzystać go także do naładowania wszelkiego rodzaju urządzeń korzystających z gniazda ładowania microUSB.

Jedyny mankament jaki znalazłem, to miękki pokrowiec. Sam w sobie świetnie spełnia swoją rolę, jeśli chowamy do niego sam power bank. Lecz zwykle potrzebujemy także kabla USB, szkoda że producent nie pomyślał o dodatkowej kieszeni na tenże przewód. Możemy trzymać go osobno lub spakować razem z urządzeniem. W tym przypadku przewód będzie źródłem zarysowań i otarć na Maxell Storm 7800. Nie wpłynie to na użyteczność urządzenia, ale szkoda, że straci ono na wyglądzie.

Podsumowanie

Maxell Storm 7800 to świetnie wykonany power bank, z niedługim czasem ładowania i sporymi możliwościami. Dużym atutem są dwa wyjścia USB. Ma także dobry stosunek jakości do ceny. Osobiście jestem bardzo zadowolony z użytkowania i polecam wszystkim szukającym solidnego i wydajnego power banku.

Sugerowana cena
159 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

Maxell-logos