Test przenośnego telewizora BestBuy DVB-T Easy Home TRAVELER 7′

Test przenośnego telewizora BestBuy DVB-T Easy Home TRAVELER 7′

Podobne artykuły

  • Brak podobnych artykułów.

Postęp techniczny jaki towarzyszy nam w ostatnich latach jest ogromny. Producenci prześcigają się z coraz to nowszymi technologiami, aby zaspokoić potrzeby potencjalnych klientów. Coraz więcej rodziców korzysta z przenośnych telewizorów, aby w trakcie długiej podróży ich dzieci mogły obejrzeć ulubioną bajkę. Właśnie takie urządzenie wzięliśmy ostatnio pod lupę. Mobilny telewizor BestBuy DVB-T Easy Home TRAVELER 7′ to urządzenie które według zapewnień producenta doskonale sprawdzi się w każdym miejscu. Czy faktycznie tak jest? Zapraszamy do naszej recenzji.

tv1.jpg

Urządzenie dotarło do nas w oryginalnym opakowaniu. W zestawie znajdziemy:
– telewizor
– pilot
– ładowarkę
– antenę
– instrukcję napisaną w kilku językach
– karta gwarancyjna.

Najważniejsze funkcje:
– Ekran LCD 7, 16:9
– Rozdzielczość: 800×480 RGB
– Wbudowany tuner DVB-T MPEG4
– Wbudowany port USB 2.0
– Wbudowany port HDMI
tv2
Specyfikacja:
– Zakres częstotliwości: 170~230 Mhz / 470~860 Mhz (UHF)
– Poziom sygnału: -25 ~ -85 dBm
– Modulacje QPSK, 16QAM, 64QAM
– Wyjścia AV: analogowe, stereo JACK, HDMI
– Menu ekranowe w języku polskim
– Obsługa multimediów poprzez złącze USB w tym MKV, AVI,
– Dekodowane formaty: MPEG 4 AVC/H.264 HP@L4 MPEG2 MP@ML.HL
– Pełna obsługa EPG
– Funkcja PVR na zewnętrznym nośniku USB
– Obsługa teletekstu
– Wbudowany akumulator 1600 mAh
– Antena zewnętrzna z magnesem w podstawie
tv3.jpg

tv5
Pierwsze wrażenie po wypakowaniu urządzenia z pudełka jest bardzo pozytywne. Sprzęt jest wykonany z bardzo dobrych materiałów. Pewnie leży w rękach i nic w nim nie trzeszczy. Producent zadbał o dodatek w postaci nóżki, która umożliwia postawienie telewizora na płaskiej powierzchni. Pilot cienki, ładnie wykonany i dzięki niemu możemy korzystać z urządzenia bez podnoszenia się do telewizora.

tv6.jpg
Z lewej strony obudowy umieszczone zostały: złącze ładowarki, włącznik, złącza AV analogowe i wyście słuchawkowe.
W górnej części znajdują się: złącze anteny, port USB ,wyjście HDMI oraz przyciski MENU, EXIT i MEDIA służący do uruchomienia opcji odtwarzania multimediów z pamięci USB (w tym PVR). Przyciski nawigacyjne na telewizorze są ułożone w jednej płaszczyźnie, w związku z czym osoby mające grubsze palce mogą mieć problem z ich obsługą. Nie jest to wielka wada, jednak w przyszłości producent może pomyśleć o bardziej funkcjonalnych przyciskach.
tv7
Na telewizorze przy rozdzielczości 800×480 wyświetla się bardzo ładnej jakości obraz. Do dźwięku też nie mamy zastrzeżeń, jest przyzwoitej jakości. Oprócz oglądania telewizji spokojnie możemy wykorzystać telewizorek do słuchania muzyki.

Urządzenie po naładowaniu baterii działa średnio 2 godziny. Nie jest to może imponujący wynik jednak jest to wystarczający czas na obejrzenie średniej długości bajki czy filmu. W przypadku podróży przydałaby się ładowarka samochodowa, proponuję się w nią zaopatrzyć. Ładowanie baterii trwa około 2 godzin. Urządzenie sygnalizuje rozładowanie napisem wyświetlanym na ekranie, natomiast naładowany telewizor zmienia czerwoną diodę ładowania na zieloną.

tv11
tv8.jpg

Zarówno w pomieszczeniu (dom) jak i na zewnątrz urządzenie radzi sobie z sygnałem telewizyjnym bez zarzutu. W domu antena postawiona przy oknie spełniała swoją funkcję idealnie. Obraz i dźwięk działają bez zakłóceń. Ze znalezieniem zasięgu na zewnątrz również nie było żadnych problemów.
Podczas jazdy samochodem trudno jest złapać sygnał, musimy zadowolić się więc odtwarzaniem filmów z pendrive’a.

tv13

Nasz testowany sprzęt doskonale radzi sobie jako ramka do zdjęć otwierając formaty jpg. Ponadto możemy obejrzeć film AVI z napisami w formacie txt. Odtworzy on także filmy formatu MKV, popularne formaty muzyki jak i programy telewizyjne nagrane za pomocą tego urządzenia. Samo nagrywanie działa bez najmniejszych problemów. Istnieje również możliwość zaplanowania nagrywania podczas rozpoczęcia się danego programu.tv10

Telewizor posiada wartą uwagi funkcję PVR czyli możliwość zatrzymania oglądanego programu i późniejsze jego wznowienie. Można także podłączyć go za pomocą HDMI do monitora i głośników PC i obejrzeć telewizję w wysokiej jakości. Wszystkie pozostałe funkcje działają bez zarzutu.
tv14
Podsumowanie:

Sprzęt jest warty polecenia osobom które potrzebują małego TV w swoim pokoju, kuchni, ale będzie on również przydatny do obejrzenia ulubionych programów, czy seriali w ogrodzie, lub w trakcie wycieczki za miasto. Na wakacje – jak najbardziej. Jeśli zdecydujemy się na zakup otrzymamy wysokiej jakości produkt w niskiej cenie.

Cena
Od 233 zł
Nasza ocena

ocena9wujekpoleca