Test przenośnego głośnika ART AS-B10

Wśród wielu dostępnych na rynku przenośnych głośników często znajduje się przepaść cenowa. Można kupić urządzenie za 40 zł ale i za 700 zł. Ile trzeba wydać by cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem? ART AS-B10 to głośnik, który kupimy poniżej 100 zł. Czy to go skreśla? Na to pytanie odpowiem w poniższej recenzji.

Specyfikacja

 • Producent: ART
 • Symbol producenta: AS-B10
 • Rodzaj urządzenia: Głośniki BLUETOOTH
 • Moc R.M.S.: 10 W
 • Pasmo przenoszenia: 90Hz-20KHz
 • Czułość: 80 dB
 • Wejście audio: Tak
 • Zasilanie: Bateria
 • Inne cechy: Dzięki wbudowanemu mikrofonowi, możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych
 • Inne cechy: Funkcja łatwego parowania NFC
 • Gwarancja: 24 miesiące

Zawartość opakowania

 • Głośnik ART AS-B10
 • Przewód USB
 • Przewód JACK/JACK
 • Instrukcja obsługi

ART-AS-B10_2

Opis

ART AS-B10 zapakowany jest w ładne małe biało czerwone tekturowe pudełko. W środku znajduje się głośnik w plastikowej wanience. Pod wanienką znajdziemy akcesoria dołączone do głośnika. Są to: instrukcja obsługi, przewód USB służący do ładowania głośnika, oraz przewód 3,5mm JACK/JACK pozwalający podłączyć źródło dźwięku do wejścia AUX.

Głośnik jest wielkości szkolnego piórnika w kształcie walca. Jest prawie cały czarny, z grubą chromowaną listwą biegnącą górą wzdłuż głośnika. Na listwie znajdziemy logo producenta, oraz oznaczenie NFC, sugerujące, że w tym miejscu znajduje się moduł NFC.

ART-AS-B10_3

Od frontu znajduje się przycisk służący do pauzowania bądź wznawiania odtwarzania, oraz do odbierania i rozłączania rozmów telefonicznych.

ART-AS-B10_4

Z tyłu znajduje się gniazdo AUX, gniazdo ładowania miniUSB DC 5V oraz przełącznik ON/OFF.

Od spodu znajdziemy gumowaną podstawkę zapewniającą stabilność głośnikowi, na której wyżłobiono napis informujący, że głośnik jest wyposażony w moduł Bluetooth.

ART-AS-B10_5

Co do samego wykonania, to ART AS-B10 został wykonany z dobrej jakości materiałów. Wygląda solidnie, wszystkie elementy są dobrze spasowane, nic nie trzeszczy i nic się nie ugina. Maskownica głośnika została pokryta miękką siateczką, tył w całości pokryty jest bardzo miłym w dotyku tworzywem, które przypomina gumę, jednak nie ugina się, jest sztywne. Całość prezentuje się bardzo ładnie.

Wrażenia z testów

Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu – nic specjalnego, czarny kolor, obłe kształty – po prostu głośnik. Po ujęciu w dłoń okazuje się że nie jest to plastikowa wydmuszka. Głośnik ma swoją wagę, zaciśnięcie na nim ręki powoduje, że czuje się jego solidne wykonanie. Zwłaszcza tył głośnika jest przyjemny w dotyku.

Głośnik dobrze trzyma się podłoża, żeby przesunąć go po stole, czy biurku należy użyć pewnej siły.

Po włączeniu zostaniemy poinformowani charakterystycznym dźwiękiem, że urządzenie zostało uruchomione. Następnie usłyszymy krótki dźwięk informujący, że głośnik oczekuje na połączenie ze źródłem dźwięku. Oczekiwanie sygnalizowane jest także migającym na niebiesko przyciskiem PLAY.

Do podłączenia źródła dźwięku możemy użyć wejścia AUX znajdującego się z tyłu głośnika, lub połączenia Bluetooth. ART AS-B10 wyposażony jest w moduł NFC, połączenie więc możemy uzyskać po prostu przykładając nasz smartfon do głośnika.

Łączenie i parowanie odbywa się szybko i nie nastręcza problemów.

Głośnik nie został wyposażony w regulację głośności, dokonujemy jej więc z poziomu źródła dźwięku. Zgodnie z informacją na opakowaniu głośnik posiada moc R.M.S. 10W. Faktycznie potrafi głośno zagrać, a na maksymalnej głośności muzyka nadal brzmi poprawnie, nie ma trzasków czy innych zakłóceń.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to jest poprawna, dźwięk jest wyraźny i czysty. Górne i dolne pasma są obcięte, mamy za to mocny środek. Trochę brakuje basu.

Głośnik umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych, testy wykazały, że rozmówcę słychać bardzo dobrze, natomiast mikrofon wbudowany w głośnik mógłby trochę lepiej zbierać głos. Jednak funkcjonalność ta jest jak najbardziej użyteczna.

ART AS-B10 wyposażony jest w baterię o pojemności 1050mAh. Wystarcza to na 5 – 6 h odtwarzania muzyki. Ładowanie trwa około trzech godzin.

ART-AS-B10_6

Podsumowanie

ART AS-B10 to solidnie wykonany głośnik, pozwalający na dość długie odtwarzanie muzyki. W cenie w jakiej jest oferowany na pewno wart jest zainteresowania.

Cena
Od 84 zł
Nasza ocena

ocena8

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

art-logo