Test myszy firmy Genius model Energy Mouse

W ostatnim czasie przeprowadziliśmy test bardzo ciekawego gryzonia. Coraz trudniej zaskoczyć potencjalnego użytkownika zastosowaną technologią, zwłaszcza w przypadku myszki. Genius zaskoczył nas jednak pozytywnie. Czym? Zapraszamy do poniższej recenzji.

energy1.jpg
Cechy produktu:

4 przyciski
Rozdzielczość 1200 DPI
Akumulator: Li-polimer, 2700 mAh
Mini odbiornik dla ułatwienia transportu
Technologia bezprzewodowa 2,4 GHz

Wymagania systemowe:

Windows 8/7/Vista/XP

Mysz Genius Energy Mouse dotarła do nas w oryginalnym opakowaniu dobrze zabezpieczona przed ewentualnym zniszczeniem. W pudełku znajdziemy mysz, kabel, instrukcję i odbiornik USB.
energy2
Gryzoń w kolorze niebiesko-czarnym prezentuje się bardzo ładnie. Mysz wykonano z plastiku dobrej jakości, odpornego na zarysowania. Mysz jest dosyć szeroka więc zdecydowanie lepiej leży w dłoni osoby która ma większe ręce. Po chwilowym dyskomforcie u osób mających mniejsze dłonie można się do niej przyzwyczaić. Mysz jest przeznaczona zarówno dla osób prawo jak i leworęcznych stąd też brakuje na niej jakichkolwiek wyprofilowań na dłoń. Sensor optyczny z rozdzielczością 1200 DPI jest naprawdę dokładny. Mysz radzi sobie dobrze na różnych powierzchniach z czego najlepiej na podkładce i biurku.
energy3.jpg
Posiada 2 główne przyciski: lewy i prawy, scroll oraz przycisk, który aktywuje tryb powerbanku. Na obudowie umieszczono cztery diody informujące o poziomie naładowania akumulatora.  Z dołu urządzenie wyposażone jest w przycisk ON/OFF. Od przodu mysz posiada port microUSB a z drugiej strony USB.

energy4.jpg
Zastanawiacie się zapewne po co w myszy dwa porty? Jeden umożliwi nam podładowanie telefonów i tabletów, gdy akurat zbraknie energii, a drugi służy do ładowania myszki. Jest to bardzo dobre rozwiązanie aby np. na urlop nie brać niepotrzebnych, dodatkowych kabli.

energy5.jpg
Mysz została wyposażona w akumulator o pojemności 2700mAh dzięki czemu jak zapewnia producent (nam nie udało się tego potwierdzić) może pracować nieprzerwanie przez 18 miesięcy. Mimo zastosowania tak pojemnego akumulatora gryzoń nie jest zbyt ciężki.

Genius Energy Mouse z komputerem łączy się bezprzewodowo przy pomocy odbiornika 2,4 GHz. Zasięg myszy jest wystarczający aby obsługiwać multimedia z dalszej odległości.

energy7.jpg
Cena myszki nie jest najniższa, natomiast jest to bardzo dobre rozwiązanie dla użytkowników którym wiecznie rozładowują się smartfony czy tablety. Warto również wspomnieć o jeszcze jednej zalecie produktu. Energia jest tak dzielona, aby nie brakło jej nigdy dla myszki, dzięki czemu użytkownik nie musi obawiać się o rozładowanie akumulatora poprzez ładowanie telefonu czy tabletu. Jednak czy warto zainwestować w tą mysz? Decyzję pozostawiamy Państwu.

Cena : od 69 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpoleca