Green Cell Pro PB60 – test power banku o pojemności 8000 mAh

Power banki cieszą się dużą popularnością. Wraz z coraz krócej działającymi bateriami naszych telefonów, zwiększyło się zapotrzebowanie na dodatkowe źródło energii, które zawsze możemy mieć przy sobie. Green Cell Pro PB60 to propozycja niedrogiego power banku, o całkiem sporej pojemności 8000 mAh. Zapraszam do testu.

Specyfikacja

 • Pojemność: 8000mAh
 • Gwarancja: 12 miesięcy
 • Producent ogniw: Green Cell
 • Napięcie: 5V
 • Natężenie: 2.1A/1A
 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem: Tak
 • Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe: Tak
 • Typ: Li-Polymer
 • Zabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem: Tak
 • Zabezpieczenie przed przeładowaniem: Tak
 • Wymiary: 72x112x16mm
 • Waga: 203g

Zawartość opakowania

 • Power bank PB60
 • Przewód USB/microUSB
 • Instrukcja obsługi

Green_Cell_PB60_8000mAh_2

Green Cell Pro PB60 dostępny jest w trzech kolorach: niebieskim, srebrnym i czarnym. Do testów trafiła wersja czarna. Czarny to kolor najbardziej neutralny i będzie pasował każdemu użytkownikowi.

Poza power bankiem w pudełku otrzymujemy przewód USB/microUSB, oraz instrukcję obsługi.

PB60 posiada metalową obudowę, jedynie przedni i tylny panel wykonane zostały z białego tworzywa sztucznego. Power bank jest bardzo solidnie wykonany, nie reaguje na żadne próby nacisku. Poszczególne elementy są dobrze spasowane i starannie wykonane. Krawędzie boczne zostały zaokrąglone, dzięki czemu power bank ma lepszy wygląd i dobrze leży w dłoni. Szkoda, że krawędzie z przodu i z tyłu urządzenia nie zostały spiłowane i są dość ostre, a tym samym nieprzyjemne w dotyku. Power bank jest matowy, dzięki czemu nie zbiera odcisków palców.

Green_Cell_PB60_8000mAh_3

Na górnej powierzchni producent umieścił swoje logo.

Green_Cell_PB60_8000mAh_5

Z tyłu znajdziemy informacje o modelu, pojemności, napięciu wejściowym i wyjściowym, oraz o certyfikatach.

Green_Cell_PB60_8000mAh_4

Na przednim panelu od lewej strony umieszczono włącznik, następnie cztery diody led, port microUSB (in), oraz port USB (out).

Green Cell Pro PB60 ma wymiary 72x112x16mm i wielkością jest bardzo zbliżony do opakowania kasety magnetofonowej. Jego waga to 203 gramy, jest więc dość ciężki, co poczujemy trzymając go w ręce.

PB 60 ma pojemność 8000 mAh, oraz szereg zabezpieczeń: przed przegrzaniem, przeciwprzepięciowe, przed głębokim rozładowaniem oraz przed przeładowaniem. Czyni go to przyjaznym dla użytkownika, którego zadaniem jest jedynie podłączenie do power banku urządzenia, które potrzebuje energii, bądź też naładowania PB60, gdy ten się wyczerpie.

Green_Cell_PB60_8000mAh_7

Żeby naładować urządzenie za pomocą power banku, należy podłączyć go przewodem do gniazda USB(out). W momencie podłączenia PB60 włączy się automatycznie i rozpocznie proces ładowania podłączonego urządzenia. Praca power banku sygnalizowana jest świecącymi się diodami. Diod jest cztery i informują nas one o stopniu naładowania urządzenia. Gdy świecą wszystkie, oznacza to pełne naładowanie power banku. Trzy świecące diody to poziom baterii 75%, dwie – 50%, jedna 25%, a gdy ostatnia świecąca dioda zaczyna migać, to znak że power bank jest rozładowany i należy podłączyć go do ładowania. Ładujemy go za pomocą standardowej ładowarki 5V, bądź też innego urządzenia z gniazdem USB 5V np. komputer. W celu naładowania przewód z ładowarki umieszczamy w porcie microUSB(in). Czas naładowania power banku od 0 do 100% wynosi około 6 – 7h.

Green_Cell_PB60_8000mAh_6

Zwykle power banku używamy do ładowania naszego smartfona. Do testów użyłem smartfona z baterią o pojemności 2200 mAh. Rozładowywałem jego baterię do zera, a następnie podłączałem do power banku i ładowałem do 100%. Z PB60 8000 mAh udało mi się trzykrotnie naładować do pełna baterię smartfona.  Świadczy to o bardzo dobrej jakości ogniw zastosowanych w testowanym power banku. Czas pojedynczego ładowania od 0 do 100% wyniósł około 3h 15 minut. Po naładowaniu urządzenia diody gasną, dzięki czemu wiemy, że możemy je odłączyć.

Jeśli mamy podłączone urządzenie, a power bank nie jest włączony, to możemy włączyć go za pomocą przycisku power znajdującego się z lewej strony. Przycisk ten służy jedynie do włączania urządzenia, wyłączanie następuje automatycznie po około 15 sekundach bezczynności.

Przy pomocy Green Cell PB60 możemy ładować także inne urządzenia, takie jak głośniki przenośne, smartwatche czy odtwarzacze mp3.

Przez cały okres testów power bank sprawował się bez zastrzeżeń i należycie spełniał swoją rolę przenośnego banku energii.

Green_Cell_PB60_8000mAh_8

Podsumowanie

Power bank Green Cell Pro PB60 8000 mAh, to solidnie wykonane urządzenie, dysponujące sporym zapasem energii i przyjazne dla użytkownika. Niewątpliwą zaletą PB60 jest niska cena. Na pewno sprawdzi się w niejednej sytuacji.

Cena
Od 69,95 zł
Nasza ocena

ocena8wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

swiat_baterii_logo