Test myszy firmy Genius model DX-ECO

Kolejną myszką firmy Genius jaką chcemy zaprezentować to model DX ECO Jest to model który zamiast baterii posiada kondensator. Czy gryzoń wart jest uwagi? Zapraszamy do poniższej recenzji.

dx1.jpg
Mysz została zapakowana w plastikowe, przezroczyste pudełko, które pozwala obejrzeć produkt jeszcze przed zakupem. W opakowaniu oprócz myszy znajdziemy również instrukcję, kabel i niewielkich rozmiarów odbiornik USB. Dzięki swojemu rozmiarowi odbiornik nie wystaje za bardzo z portu USB komputera.

dx2.jpg
DX ECO to mysz optyczna, w której zastosowano przetwornik z niebieską wiązką światła o nazwie BluEye. Rozdzielczość myszy wynosi maksymalnie 1600 dpi i regulowana jest przyciskiem u góry. Wartość ta nie jest wystarczająca dla graczy, ale do pracy biurowej jak najbardziej. Gryzoń działa na większości powierzchni: biurko, podkładka czy stół.
dx3.jpgMysz posiada ergonomiczny kształt i przeznaczona jest dla osób praworęcznych. Utrzymana jest w kolorystyce srebrno-szarej. Mysz jest wykonana ze średniej jakości materiałów przez co traci trochę w naszych oczach. Po lewej stronie gryzonia umieszczono przyciski wstecz i dalej. Na górze myszy umieszczono czarny scroll, przycisk do zmiany dpi oraz przycisk funkcyjny. Przy domyślnym ustawieniu przycisku można zmienić tryb pracy myszy służący do przewijania stron www i dokumentów.

dx4.jpg
Myszka niestety nie jest dobrym wyborem dla graczy. Zastosowany w tym przypadku pojemny kondensator to dobre rozwiązanie dla cierpliwych osób. Kondensator ładuje się zaledwie 5 minut i pozwala na 4-5 godziny pracy, jednak w trakcie gry może być to bardzo uciążliwe. Kondensator ma mniejsze możliwości magazynowania energii niż akumulator, w związku z tym być może zaoszczędzimy pieniądze na zakup baterii czy akumulatorków, ale w ciągu dnia będziemy zmuszeni do krótkich przerw na podładowanie myszy. Aby podładować mysz podłączamy ją do komputera za pomocą kabla USB z przodu gryzonia. W tym czasie możemy korzystać z myszy ale nie jest to wygodne.
dx5.jpg
Genius DX-ECO to ciekawe rozwiązanie dla osób które mogą sobie pozwolić na krótkie przerwy w pracy. Mysz sprawdzi się idealnie w domu czy w biurze. Na jej korzyść przemawia także dodatkowy przycisk funkcyjny, przycisk zmian DPI oraz dioda sygnalizująca stan naładowania kondensatora.

dx6.jpg
Niestety mysz nie sprawdzi się wśród graczy ani u osób, które dużo podróżują, ponieważ kiedy zapomnimy kabla USB po kilku godzinach pracy będzie bezużyteczna. Ogólnie rzecz biorąc jest to ciekawa alternatywa dla baterii w tego typu urządzeniach, jednak na tym etapie wymaga to jeszcze dopracowania.

Cena: od 88 zł
Nasza ocena

ocena7