Test klawiatury Porifera NATEC

Kolejna pozycja do sprawdzenia przez Wujka – Klawiatura Porifera od NATEC. Sprawdźcie ze mną czy warto ją kupić!

Klawiatura dotarła do mnie w średniej wielkości opakowaniu – czarno-niebieskim.

Z przodu pudełka widnieje testowany model.

Na odwrocie znajdziemy trochę informacji technicznych na temat urządzenia.

Zawartość opakowania: Klawiatura, miękka podkładka, dokumentacja a także kabel.

Pierwsze wrażenie o tej klawiaturze – niezwykle smukła, lekka. Została wykonana w kolorze czarnym.

Klawisze są śliskie, przyjemne w dotyku, minimalnie wklęsłe – bardzo przyjemnie się z nich korzysta już od pierwszego momentu.

Od spodu Porifera została wyposażona w dwie otwierane, antypoślizgowe podpórki.

Możemy je oczywiście również schować i korzystać z urządzenia na płasko.

Wówczas poślizgowi zapobiega 6 dodatkowych elementów zatrzymujących klawiaturę w pożądanym miejscu.

Gdy spojrzeć na Poriferę z boku zauważyć można, że pośrodku jest nieco wypukła, co daje większą orientację nie patrząc na klawisze.

W pudełku znajdujemy również odbiornik USB.

Dołączony do zestawu czarny element to nic innego jak podkładka pod łokcie, dzięki której nasze ręce nie będą obolałe podczas długotrwałego użytkowania. Podkładka jest miękka ale nie na tyle by powodować wgłębienia w materiale.

Niestety pod spodem przyczepiają się paproszki, które ciężko usunąć:

Specyfikacja techniczna:

Do testowanej klawiatury możemy podłączyć dwa urządzenia przez bluetooth i jedno przez Wi-Fi w paśmie 2,4 GHz.

Podłączenie za pomocą dołączonego do zestawu odbiornika USB odbywa się bardzo łatwo. Wystarczy włączyć komputer albo inne kompatybilne urządzenie, włożyć odbiornik do wolnego portu USB w wybranym urządzeniu. Następnie system operacyjny automatycznie zainstaluje sterowniki. Aby przełączyć się na łączność bezprzewodową 2,4 GHz należy wcisnąć klawisze FN + 2,4 GHz.

Po pomyślnym sparowaniu dioda LED zaświeci się na zielono. Klawiatura jest gotowa do użytkowania.

Klawiatura jest ładnie, delikatnie podświetlona:

Parowanie w trybie bluetooth jest równie łatwe. Znów włączamy komputer lub inne urządzenie kompatybilne a następnie włączamy bluetooth na urządzeniu, z którym chcemy sparować klawiaturę. Przytrzymujemy klawisze FN + BT1/BT2 przez około 3 sekundy – przełączamy się w tryb bluetooth. Tryb parowania urządzeń zasygnalizuje szybko migająca dioda LED. Następnie przechodząc w ustawienia bluetooth w urządzeniu, wybieramy z listy ,,Natec Porifera” – po sparowaniu dioda LED zaświeci się. Dla BT1 dioda LED zaświeci się na niebiesko, dla BT2 dioda zaświeca się na czerwono – gotowe – możecie cieszyć się użytkowaniem nowego sprzętu!

Warto dodać, że Porifera została wyposażona w inteligentną technologię zarządzania energią i przełącza się automatycznie w tryb uśpienia po kilku minutach naszej bezczynności. Aby ponownie działała – wystarczy wcisnąć dowolny klawisz.

Miganie diody LED powiadamia o niskim stanie naładowania baterii.

Jeśli chodzi o klawisze funkcyjne i multimedialne to wystarczy nacisnąć FN + ESC ażeby na stałe przełączyć ich tryb. Jednorazowe ich przełączenie można natomiast wykonać za pomocą kombinacji – FN + F1-F12.

Klawiatura podczas testów pełniła swoją funkcję bardzo dobrze – klawisze działają bez zarzutu, wystarczy delikatnie je naciskać i płynnie przesuwać palcami pomiędzy nimi. PORIFERA to pozycja, którą mogę polecić każdemu. Urządzenie jest niewielkie, smukłe i lekkie. Korzystanie z tej klawiatury należy do przyjemności a dodatkowo dzięki połączeniu bezprzewodowemu bluetooth i bez zbędnego okablowania – zabierzecie ją gdziekolwiek chcecie i połączycie w mgnieniu oka z komputerem czy innym urządzeniem w zależności z czego korzystacie. Dodatkowy komfort użytkowania zapewnia dołączona do zestawu wygodna podstawka. Polecam!

Klawiatura PORIFERA jest dostępna w sieci od 249,00 zł

Sprzęt do testów dostarczył producent: