Test monitora firmy PHILIPS model 237E4QHAD

Mamy przyjemność zaprezentować recenzję monitora firmy Philips model 237E4QHAD. Monitor wyposażony został w matrycę IPS i funkcję MHL (Mobile High Definition Link). Jakie wrażenie na nas wywarł? Czy wart jest uwagi potencjalnego klienta? Przekonają się Państwo czytając poniższy artykuł.

 philips-mhl-monitor-tabela-spec-584x362

Monitor ten przeznaczony jest w dużej mierze do użytku domowego, rozrywki w postaci gier, filmów oraz współpracy z urządzeniami zgodnymi z MHL. Model ten posiada matową matrycę o przekątnej wynoszącej 23 cale, typu IPS co umożliwia stałe wyświetlanie koloru nawet przy kącie 178 stopni w pionie jak i w poziomie.
img_6342
Monitor został zapakowany starannie i w bezpieczny sposób, tak aby w transporcie nic złego mu się nie przytrafiło.

Zawartość pudełka:
– Kabel HGMI i MHL
– kabel AUDIO
– przewód analogowy D-SUB
– Kabel zasilający
– Zasilacz
– Instrukcja obsługi

i oczywiście sam monitor.

img_6344

Specyfikacja:

Monitor posiada wychodzący z tyłu pałąk do którego przykręca się okrągłą podstawkę. Podstawa posiada lekko chropowatą fakturę o błyszczącym wykończeniu. Całość prezentuje się bardzo przyzwoicie natomiast jest to monitor jakich wiele. Zmiana położenia panelu z użyciem mechanizmu podstawy możliwa jest tylko w górę i w dół (-5/ +20 stopni). Aby zmienić położenie poziomo należy przesunąć całość konstrukcji wraz z podstawą. Konstrukcja monitora uniemożliwia jego zawieszenie na ścianie.

Na dolnej listwie obudowy umieszczono z prawej strony przyciski sterujące. Matryca jest matowa, natomiast pozostała konstrukcja wykończona została na wysoki połysk. Sama matryca nie powoduje żadnych niepożądanych odbić.
Na tylnej ścianie znajdziemy wszelkie złącza. Do dyspozycji mamy wejście dla kabla od zasilacza, cyfrowe wejście HDMI, zgodne z MHL, jedno wejście HDMI i analogowe VGA D-Sub. Monitor posiada głośniki jednak ich jakość i dźwięk pozostawia wiele do życzenia.

img_6345
Menu sterujące monitorem jest wielojęzyczne. Producent pomyślał również i o naszym ojczystym języku. Do ustawienia właściwości monitora służy 5 dotykowych niepodświetlanych przycisków umieszczonych po prawej stronie urządzenia. Pierwszym klawiszem wybierzemy jeden z predefiniowanych trybów obrazu (SmartImage) lub wykonamy ruch w dół. Drugim wybierzemy źródło sygnału wideo lub wykonamy ruch w górę, trzeci przycisk służy do regulacji głośności i wykonamy nim ruch wstecz, czwarty wyświetla główne menu OSD i działa jako typowy ENTER (zatwierdzanie akcji), a piątym włączymy lub wyłączymy monitor. Funkcja SmartImage ma poprawić w sposób dynamiczny kontrast, nasycenie kolorów oraz ostrość obrazów i filmów. Oprogramowanie SmartControl umożliwia nam dokonanie zmiany parametrów pracy monitora z poziomu systemu operacyjnego. Pobór mocy podczas pracy wynosił około 30 W przy standardowych ustawieniach monitora. Podczas uśpienia monitor pobiera poniżej 0,5 W mocy.

img_6349

Monitor wyświetla obraz w rozdzielczości 1920×1080 (Full HD). Dzięki zastosowaniu matrycy IPS odwzorowanie kolorów jest bardzo dobre, a kąty widzenia są akceptowalne – z pewnością lepsze od tych jakie widzieliśmy w typowych monitorach domowych z matrycami TN. Na monitorze można grać nawet w dynamiczne gry, choć w niektórych (bardzo rzadkich) sytuacjach delikatne smużenie może być widoczne (np. bardzo szybkie, kontrastowe animacje). Nie ma to jednak właściwie żadnego wpływu na komfort grania.

Na koniec wisienka na torcie czyli Mobile High-Definition Link, w skrócie MHL. To bardzo sprytna technologia, która pozwala wyświetlić obraz ze smartfona lub tabletu wprost na ekranie monitora. Funkcję wykorzystać możemy nie tylko do prezentacji interfejsu użytkownika na dużym ekranie, ale przede wszystkim do wyświetlania filmów HD. Coraz więcej osób trzyma kolekcję swoich ulubionych filmów i muzyki w pamięci urządzeń mobilnych, dlatego monitory i telewizory kompatybilne z MHL dają większą swobodę i szersze możliwości.
img_6351
Do panelu podłączyć możemy bez problemu nowoczesnego smartfona lub tablet. Aby wyświetlić obraz (na przykład film) wprost z urządzenia ultramobilnego wystarczy posłużyć się przewodem MHL, który z jednej strony dysponuje złączem micro USB, a z drugiej standardową, dużą wtyczką HDMI. Niektóre urządzenia wymagają użycia specjalnych adapterów. Sprzęt podłączony przez MHL jest jednocześnie ładowany, więc nie musimy się obawiać zużycia całej mocy zgromadzonej w baterii.

Zakup monitora firmy Philips z matrycą IPS będzie bardzo dobrym wyborem jeśli urządzenie ma służyć nam w domu czy biurze. Monitor może nie oferuje zbyt rozbudowanej ergonomii, jednak rekomensuje to złączem MHL-HDMI i matrycą IPS Full HD. Cena również nie jest wygórowana jak na sprzęt tej jakości.

Cena
od 650 zł

ocena8wujekpoleca