Test monitora firmy AOC model E2461Fwh

W dniu dzisiejszym prezentujemy test dość specyficznego monitora firmy AOC model E2461Fwh. Ta jeszcze niedawno słabo znana firma wprowadziła na rynek monitor dla graczy który nie potrzebuje podstawy. Czy jest on dzięki temu stabilny? Sprawdziliśmy i zapraszamy do recenzji.

aoc-e2461fwh-monitor-spec-476x346

Monitor został dostarczony w dobrze zapakowanym pudełku. Trzeba zaznaczyć, że producent zadbał o każdą wolną przestrzeń w opakowaniu i każdy element był precyzyjnie wykorzystany. Sam panel zaprezentował się po wypakowaniu bardzo ładnie i estetycznie. Zachowana czarno-czerwona kolorystyka prezentuje się stylowo. Grubość monitora to jedyne 8 mm a samo urządzenie wykonano bardzo starannie z materiałów wysokiej jakości.
4
Bardzo fajnym rozwiązaniem jest umożliwienie postawienia monitora wspartego tylko na nóżce. W tym celu wykorzystano właśnie nóżkę oraz gumowe podstawki na ramce. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu monitor zachowuje się bardzo stabilnie, nie ma obawy że się przewróci.

Przyciski odpowiedzialne za kontrolę monitora zostały przeniesione na tył ramki i dzięki temu monitor prezentuje się bardziej elegancko. Po prawej stronie z tyłu ramki umieszczonych zostało 5 punktów które działają bez najmniejszego zarzutu. Dzięki temu pozostawiamy może ślady palców na matrycy, jednak nie jest to bardzo uciążliwe. Nie zapomniano o oprogramowaniu iMenu i praktycznie całą obsługę urządzenia można przeprowadzić przez GUi w systemie operacyjnym.

2
Ponadto z tyłu urządzenia zostały umieszczone wejścia. Znajdziemy tu wejście do  zasilania jak również wejście HDMI oraz analogowe D-Sub. Brakuje złącza cyfrowego DVI, co powoli staje się standardem w monitorach. Na tylnym panelu znajdziemy również miejsce na montaż VESA 75×75.
img_6897
Monitor wyposażony jest również w podstawkę. Jej montaż jest łatwy i nie powinien sprawić nikomu większego problemu. Nóżka w połączeniu z podstawką niestety powoduje chwianie monitora. Ciężko stwierdzić czy to wina złej konstrukcji czy jakiś inny problem jednak nawet przy delikatnym ruchu biurka monitor chwiał się momentami niebezpiecznie. Istniało wówczas ryzyko uszkodzenia sprzętu.
1
Matryca TN w tym 24 calowym monitorze nadaje się bardzo dobrze do gier. Nie jest widoczne żadne smużenie bez względu na szybkość gry.
W trakcie pracy biurowej, surfowaniu po internecie również niezauważalne są jakiekolwiek niedoskonałości. Jedynie w przypadku oglądania filmów z ciemnymi scenami odznaczała się widoczność ramki LED. Monitor przed użytkowaniem należy odpowiednio skonfigurować aby cieszyć się z jego zalet.

img_6899
Monitor firmy AOC pomimo wady w postaci chwiania i kołysania się panelu przy zamontowanej podstawie praktycznie wypada bardzo dobrze. Ładny wygląd, możliwość ustawienia go bez podstawy i niewygórowana cena przemawiają na jego korzyść. Gracze którzy szukają solidnego monitora na pewno się nie zawiodą.

Cena: od 503 zł

ocena8wujekpolecagra