Test Halo H50G Mesh Wi-Fi

Dziś testujemy Mesh Wi-Fi od Mercusys. Mowa o modelu Halo H50G.

Urządzenie dotarło w czerwono-czarnym opakowaniu. Z jego przedniej części dowiadujemy się z jakim modelem mamy do czynienia, widzimy jak prezentują się kostki.

1

Tył opakowania:

2

W środku pudełka znajdziemy 3 x Mesh, 3 zasilacze dla każdej z kostek, kabel ethernet RJ45 oraz dokumentację.

3

Każda z kostek została prawie w całości wykonana w kolorze białym. Wyjątkiem będzie logo Mercusys umiejscowione od góry– to zostało wykonane w kolorze szarym i kolejny wyjątek to czarny pasek ciągnący się dookoła każdej z kostki.

4

Frontowa strona Mesha wyposażona została w diodę. Tutaj umiejscowiono również szary napis ,,Halo”.

7

Zarówno napis ,,MERCUSYS” jak i ,,Halo” zostały wykonane w bardzo delikatnym odcieniu koloru szarego, są prawie niewidoczne. Oba boki każdego urządzenia wyglądają tak samo – są gładkie, nie wyposażone w żadne funkcje.

9

Z tyłu każdą jednostkę Halo H50G wyposażono w gniazdo zasilania, 3 porty gigabitowe a także przycisk reset

6

Od spodu jednostki są wykonane w kolorze czarnym, znajdują się tutaj 4 wypustki na kształt nóżek – dzięki nim jednostki będą w miarę stabilnie trzymały się podłoża, na którym będą stały. Pod spodem znajdują się również liczne małe otwory wentylacyjne, które będą służyć chłodzeniu urządzeń.

5

Specyfikacja techniczna:

Standardy bezprzewodowe: IEEE 802.11 a/n/ac 5 GHz, IEEE 802.11 b/g/n 2,4 GHz

Prędkość transmisji: 1300 Mb/s w paśmie 5 GHz, 600 Mb/s w paśmie 2,4 GHz

Czułość odbiornika

2,4 GHz:

11g 6 Mb/s:-96 dBm
11g 54 Mb/s:-78 dBm
11n HT20 MCS7:-76 dBm
11n HT40 MCS7:-73 dBm
5 GHz:
11a 6 Mb/s:-95 dBm
11a 54 Mb/s:-77 dBm
11ac VHT20 MCS8:-72 dBm
11ac VHT40 MCS9:-67 dBm
11ac VHT80 MCS9:-63 dBm

Moc transmisji: 2,4 GHz < 20 dBm (EIRP); 5 GHz < 23 dBm (EIRP)

 Bezpieczeństwo transmisji bezprzewodowej: WPA-PSK/WPA2-PSK

 Protokół sieci mesh: 802.11k/v/r

Oprogramowanie: Operation Modes
 Router, punkt dostępowy

 Quality of Service: WMM

Sieć WAN: Dynamiczny adres IP/statyczny adres IP/PPPoE/L2TP/PPTP

Zarządzanie lokalne, zarządzanie zdalne, wieloosobowe zarządzanie

 DHCP: Serwer, klient

Zapora sieciowa: SPI FirewallProtokoły: Obsługa IPv4 i IPv6Sieć dla gości: Sieć dla gości 2,4 GHz; Sieć dla gości 5 GHz

Cechy sprzętowe: Wymiary (S X G X W) 88 × 88 × 88 mm (3,5 × 3,5 × 3,5 cala)

Porty: 3 gigabitowe porty na jednostkę Halo (automatyczne rozpoznawanie WAN/LAN)
Przyciski: Reset
Zawartość opakowania: 3 jednostki Halo H50G, 1 kabel Ethernet RJ45, 3 zasilacze, 1 instrukcja szybkiej instalacji
Środowisko pracy:
Dopuszczalna temperatura pracy: 0℃~40℃ (32℉~104℉)
Dopuszczalna wilgotność powietrza: 10%~90%, niekondensująca
Dopuszczalna wilgotność przechowywania: 5%~90%, niekondensująca

Instalacja przebiegła bardzo łatwo. Wystarczy stosować się do sygnalizacji diod znajdujących się na urządzeniu a proces konfiguracji pierwszego jak i kolejnych kostek Mesh przebiega płynnie i bezproblemowo. Przed instalacją należy oczywiście założyć konto aby móc poprawnie skonfigurować nasz nowy sprzęt. Poniżej przedstawiam cały proces krok po kroku:

Po podłączeniu i instalacji nowej sieci wykonaliśmy test pomiaru parametrów przepustowości łącza. Test wykonaliśmy w pomieszczeniu znajdującym się najdalej od routera i w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na kluczowy fakt – wartość opóźnień przesyłania ilości pakietów nie różnił się w całe od miejsca najbliższego routera. Oscylowało to w granicach 7 m/s więc jest do wynik bardzo dobry. W przypadku wysyłania – tutaj zauważyliśmy lekki spadek, natomiast prędkość pobierania danych utrzymywała się na takim samym poziomie jakbyśmy byli podpięci bezpośrednio do routera bez wykorzystywania kostek mesh. Pomiar przeprowadziliśmy na 80m2 i śmiało możemy stwierdzić ze po połączeniu 3 kostek jesteśmy w stanie rozciągnąć dostęp do sieci 550 metrów.

speedtest

H50G to trzy oddzielne jednostki pracujące w standardzie AC1900. Te 3 niepozorne urządzenia umożliwiają nam połączyć się z ponad setką urządzeń! Dwa zintegrowane pasma Smart Connect (połączone pasmo 2,4 GHz oraz 5GHz a ich wspólna nazwa – SSID). Dzięki zastosowanej funkcji mamy możliwość w inteligentny sposób łączyć urządzenia z najlepszym dostępnym pasmem sieci Wi-Fi, gwarantując tym samym płynną transmisję danych. Oba pasma szybkiej sieci bezprzewodowej osiągają łącznie prędkość 1,9 Gb/s. Dzięki sześciu jednoczesnym strumieniom danych jesteśmy w stanie dysponować większą przepustowością danych, większą prędkością internetu, korzystając tym samym z płynnej transmisji strumieniowej, pobierania plików i grania w gry.

Smart Connect łączy ze sobą pasma 2,4 GHz oraz 5 GHz poprzez wspólną nazwę SSID. Funkcja umożliwia inteligentne łączenie urządzeń z najlepszym dostępnym pasmem Wi-Fi, zapewniając tym samym płynną transmisję danych.

dioda1diodanieb

H50G został wyposażony w liczne ciekawe funkcje. Jedną z nich jest kontrola rodzicielska – w wygodny sposób, korzystając z aplikacji mobilnej mamy możliwość włączyć albo wyłączyć dostęp do internetu naszym pociechom, zawsze wtedy gdy uznamy to za stosowne. Z poziomu aplikacji mamy też inne możliwości, takie jak tworzenie profili użytkowników, filtrowanie treści, ustalanie limitów dostępu, czasowe blokowanie dostępu do internetu. Technologia MU-MIMO. Dzięki niej osiągniemy do trzech razy lepszą wydajność a co za tym idzie – maksymalną przepustowość w każdym podłączonym do niego urządzeniu bez żadnego denerwującego buforowania czy opóźnień. Dzięki tej dodatkowej funkcji damy radę utrzymywać jednoczesne połączenia ze smartfonami, komputeramy czy urządzeniami IoT. Wszystko działa płynnie i bez zacinania nawet gdy urządzenia pracują na najwyższych obrotach.

Dodatkowo do dyspozycji mamy nowoczesną technikę beamforming. Technika ta wykrywa urządzenia a następnie powoduje przesył danych w kierunku silnego sygnału Wi-Fi.  Przesyłanie sygnału Wi-Fi odbywa się nawet wtedy, gdy urządzenie znajduje się w dalekiej lokalizacji albo mają niski poziom zasilania.

Ciekawą funkcją jest autonaprawa. Na czym polega? W przypadku wystąpienia na którejś z jednostek błędu – wbudowany system automatycznie przekierowuje dane do innej z kostek. Dzięki temu nie dopuścimy do sytuacji, w której stracimy sygnał a tym samym nie będziemy mieć żadnej przerwy w dostępie do internetu.

Podsumowanie:

MESH HALO H50G od MERCUSYS to 3 połączone ze sobą jednostki pracujące w standardzie AC1900 korzystające z dwóch zintegrowanych ze sobą pasm Smart Connect (połączone pasmo 2,4 GHz oraz 5GHz a ich wspólna nazwa – SSID). Te 3 niepozorne urządzenia umożliwiają nam połączyć się z ponad setką urządzeń! Do dyspozycji w przypadku testowanego modelu mamy funkcję autonaprawy, technikę beamforming, technologię MU-MIMO czy chociażby kontrolę rodzicielską. Halo H50G oferują jednolitą sieć Wi-Fi, płynny roaming, 3 porty gigabitowe a także łatwe zarządzanie z poziomu aplikacji. Kostki obejmują zasięgiem do 550 m 2 a więc sprawdzą się zarówno w dużym mieszkaniu, domu czy biurze. Cena w jakiej dostępny jest ten 3-pack od Mercusys jest bardzo przystępna. Polecamy!

Cena Halo H50G: od 349zł

ocena9 Produkt dostępny na ceneo.pl

Produkt do testów dostarczył:

Bez tytułu