Test Kruger&Matz KM0880EB

Firma Kruger&Matz słynie z produkcji doskonałej jakości systemów car audio. W segmencie rynku słuchawek nie może pochawalić się bardzo obfitym asortymentem. Jednym z produktów tej ofery są testowane przez nas słuchawki z serii „Wood series”.

Szczegóły techniczne:
Napęd: głośnik dynamiczny
Rozmiar głośnika: 50mm
Magnes: Neodymowy
Pasmo przenoszenia: 18Hz-22kHz
Dynamika: 107 +/- 3dB przy 1kHz, 1mW
R&L balans <3dB (50Hz=6kHz, 1 mW)
Całkowite zniekształcenie harmoniczne <3%
Impedancja: 32Ohm
Znamionowa moc wyjściowa: 30mW
Maksymalna moc wyjściowa: 50mW
Kabel: TPE długość 1.2m
Wtyczka 3.5mm pozłacana

Budowa i ergonomia.

Słuchawki KM0880EB zapakowane są w proste kartonowe pudełko wyglądające jakby pochodziło z recyklingu. W pudełku oprócz wspomnianych słuchawek znajdziemy jeden odpinany kabel o długości 1,2m, zakończony z obu stron pozłacanymi wtyczkami mini-jack oraz nakręcaną przejściówkę 6.3mm. Zarówno wtyczki jak i przejściówka, obudowane są drzewem. Przewód wykonany jest z beztlenowej miedzi w powłoce TPE, co ma zapewnić znikome straty oraz zniwelować zakłócenia.

1

Producent zapewnia iż kopułki wykonane są z drzewa hebanowego, które to jest bardzo cenione przez muzyków. Charakteryzuje się ono niezwykłą twardością oraz trwałością zapewniając przy tym wysokie doznania słuchowe. Najczęściej wykorzystywane jest przy produkcji instrumentów smyczkowych oraz gitar basowych. Niezmiernie rzadko stosuje się je do wykonywania pudeł rezonansowych ze względu na wysoką cenę.

2

Faktura drewna na kopułkach w połączeniu z matowymi, gumowanymi plastikami nadaje słuchawkom piękny i elegancki wygląd. Dodatkowo wszystkie elementy łączone są za pomocą śrub oraz części metalowych (widełki kopułek z pałąkiem). Sam pałąk jest metalowy oblany miękką gumą. Gąbki nauszników oraz samoregulujące się punkty oparcia na głowie pokryte są miękką sztuczną skórą co zapewnia komfort podczas słuchania.

3

Kopułki można obracać w dwóch płaszczyznach o 180 stopni co umożliwia np. wygodny odsłuch bez konieczności zakładania słuchawek. Produkt ten jest znakomicie wykonany jest masywny ale niespecjalnie ciężki. Brak oznaczeń kanałów na kopułkach, jedynym znakiem jest gniazdo mini-jack na lewej kopułce.

4

Użytkowanie jest wygodne i przyjemne – miękkie nauszniki ściśle przylegają do uszu, natomiast zastosowany system samoregulacji zapewnia dopasowanie do każdej głowy. Oczywiście po kilku godzinach słuchania nacisk na uszy może męczyć ale nie powoduje pocenia. Świadczy to o tym, że słuchawki te posiadają bardzo dobrą izolację.

5

Po wnikliwym przeczytaniu oryginalnej instrukcji obsługi dowiadujemy się, że tak naprawdę słuchawki te produkuje firma ESMOOTH, słynąca właśnie z produkcji słuchawek wykonanych z drzewa. Ich flagowy model jest bliźniaczo podobny posiada nawet zbliżone oznaczenie. Niestety w polskojęzycznej części instrukcji brak wzmianki na ten temat.

6

Brzmienie

Przed przystąpieniem do odsłuchu testowego słuchawki zostały „wygrzane” przez około 50 godzin. W przypadku tych słuchawek jest to zabieg jak najbardziej wskazany pomimo ze produkt jest wstępnie wygrzany przez producenta. Na początku słuchawki brzmiały bardzo chaotycznie i wręcz dziwnie. Z czasem brzmienie stawało się łagodniejsze i bardziej poukładane.

7

Słuchawki grają wyraźnie basowo. Niskie tony są uprzywilejowane ale nie powodują przesłaniania innych dźwięków. Bas brzmi potężnie, ale nie jest to typowy bas z subwooferów. Ma swój charakter jest dynamiczny i miękki. Średnie tony są wyraźnie cofnięte ale obecne, lekko obniżone co uwypukla basowe brzmienie. Wysokie tony brzmią raczej zwyczajnie bez jakichś fajerwerków.

8

Słuchawki oferują dość szeroką holografię jednak trochę brak jej głębi. Grają w głowie i w jej obrębie rozmieszczając instrumenty z tyłu głowy i po bokach. Czasem wydawać się może, że słuchawki trzeba sobie poprawić i wycentrować na uszach ale to tylko złudzenie. Dodatkowo potęgowane to jest przez dobrą izolację i minimalne przecieki dźwięków z zewnątrz.

Podsumowując w tym zakresie cenowym słuchawki te oferują bardzo dobrze brzmienie oraz nietuzinkową stylistykę połączoną z wygodą użytkowania. Użytkownicy lubiący mocny bas z charakterem oraz dobrą izolację od świata zewnętrznego powinni rozważyć możliwość ich zakupu. Przypadną one do gustu również tym, którzy lubią ciemne, ciepłe brzmienie.

Cena:

do 165

Nasza Ocena:

ocena8