Test kieszeni dla dysków – ZALMAN ZM-HE135

Przenosząc swój dysk z jednego miejsca na drugie narażamy go niejednokrotnie na uszkodzenia w wyniku czynników zewnętrznych lub po prostu poobijania.

Pokusiliśmy się o test urządzenia które zabezpieczy nasze dyski przed wszelakimi uszkodzeniami.
i prezentujemy Państwu w dniu dzisiejszym recenzję aluminiowej kieszeni dla dysków 2,5 cala.img_8976
Kieszeń dotarła do nas w oryginalnym opakowaniu, w skład którego weszła kieszeń, eleganckie etui, kabel, śrubokręt, śrubki oraz instrukcja.

img_8985
Urządzenie prezentuje się bardzo stylowo. Wykonano je z gładkiego aluminium, co zapewnia mu elegancki wygląd oraz odprowadzanie energii cieplnej z dysku. Prezentowana kieszeń  jest stosunkowo niewielkich rozmiarów – 146 (D) x 81 (S) x 14 (W) mm i swym wyglądem przypomina Smartfona . Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania z sieci. W celu zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas przenoszenia kieszeń wraz z dyskiem można schować do imitującego skórę etui zawartego w zestawie. Sprzęt jest bardzo lekki i waży zaledwie 79 gram. Niewielka waga sprawia, że kieszeń nie będzie dla nas ciężarem.

img_8994img_8986
Obudowa powleczona błyszczącym materiałem wygląda elegancko, jednak zwiększa to podatność na zarysowania i ewentualne odpryski. Plusem błyszczącego materiału jest to że możemy wykorzystać je jako lusterko.

img_8997

Specyfikacja:

img_9004
Kieszeń ZALMAN ZM-HE135 jest gotowa do pracy w momencie podłączenia jej do portu USB w komputerze.
Oferuje transfer danych na poziomie 640 MB/s w trybie USB 3.0. Zadedykowana została 2,5-calowym nośnikom HDD i SSD. W pamięci urządzenia wykorzystano program Secure Tool umożliwiający wykonanie podstawowych operacji bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania co jest jej dużym atutem. Warto wspomnieć, że nasze dane, dzięki tej kieszeni, możemy sprzętowo zaszyfrować 256-bitowym kluczem AES.
Zastosowany w urządzeniu przycisk One Touch Backup & Safe Removal pozwala na łatwe przekopiowanie plików do wskazanego przez użytkownika folderu . Przytrzymanie tego przycisku przez około 3 sekundy umożliwia wyłączenie urządzenia bez obawy o uszkodzenie plików .
img_9006
Sugerowana cena detaliczna (brutto) obudowy ZALMAN ZM-HE135 to 115 PLN brutto. Nie jest ona wysoka w stosunku do oferowanego sprzętu.

img_9011
Zalman przygotował bardzo ciekawy produkt na tle innych kieszeni produkt wyróżnia się nowoczesnym designem i starannością wykonania. Dodatkowym atutem jest eleganckie etui i funkcje które zostały opisane w naszej recenzji. Jeśli potrzebujesz eleganckiej kieszeni na dysk Zalman ZM-HE135 będzie doskonałym wyborem.

ocena9

wujekpoleca