Test głośników firmy LOGITECH model Z130

Muzyka jest nieodłącznym elementem naszego życia. Wielu z nas słucha jej w domu, w pracy i w samochodzie. Trudno znaleźć osobę, która w weekendowe wieczory nie lubi obejrzeć fajnego filmu. Jednak co w przypadku, gdy nasze głośniki komputerowe mają już swoje lata i trzeszczą, a te z laptopa nie spełniają swojej funki tak jak byśmy oczekiwali? Wujek postanowił sprawdzić głośniki niezbyt drogie i przekonać się czy warto je kupić. Zatem w dniu dzisiejszym prezentujemy recenzję z testu głośników firmy LOGITECH model Z130.
Przesyłka:
Głośniki dotarły do nas w oryginalnym pudełku, owinięte w folię co zapobiegło uszkodzeniu w trakcie transportu. W skład zestawu wchodzą głośniki, kabel zasilający oraz instrukcja.
8401
Specyfikacja:

Wymagania systemowe:
Zgodność z systemami Windows® i Mac OS®
Karta dźwiękowa lub wyjście audio 3,5 mm

Dane techniczne
5 W RMS (2 x 2,5 W)

Wymiary:
141.7 mm x 100.6 mm x 110.3 mm

Waga:
585 g

Długość kabli:
Kabel między prawym i lewym głośnikiem: 1,3 m
Kabel wejścia audio: 1,3 m
Kabel zasilacza: 1,8 m

8402
Głośniki te to model typowo komputerowy ze względu na fakt, iż ich przeznaczeniem jest biurko. Mogą również służyć jako głośniki podpięte do laptopa jednak ich „mobilność” pozostawia wówczas wiele do życzenia ze względu na zasilacz. Biorąc pod uwagę fakt,t iż wykorzystujemy je w domu nie przedstawia się to w sposób ujemny.
8407
Te niewielkich rozmiarów głośniki prezentują się bardzo fajnie. Ciekawy kształt sprawia, iż dobrze komponują się przy monitorze.Wykonane zostały z tworzywa sztucznego, odpornego na zarysowania. W górnej części modelu znajduje się standardowych otwór, a pod nim głośnik. Poniżej po prawej stronie umieszczono regulację głośności. Po lewej stronie natomiast wejście na słuchawki, które jest bardzo pomocne gdy domownicy mają dość słuchania odgłosów dobiegających z komputera. Oba elementy działają lekko i nie stawiają oporu przy próbie podgłoszenia dźwięku ani w trakcie umieszczenia słuchawek w otworze do tego przeznaczonym. Cała konstrukcja jest bardzo lekka i waży zaledwie 585 g. W tym modelu został umieszczony materiał antypoślizgowy jednak nie do końca spełnia on swoją funkcję prawdopodobnie ze względu na słabą jakość materiału.
Ten niewielki zestaw zasilany jest za pomocą zasilacza 10 V. Moc 5 watów zapewnia czysty dźwięk stereo. Podłączenie głośników jest bardzo proste. Jedyne co należy zrobić to podłączyć je do komputera za pomocą standardowej wtyczki 3,5 mm.
8409
Dźwięk wydobywający się z głośników jest bardzo przyjemny. Nie możemy spodziewać się potężnych basów, jednak przy takiej wielkości głośników dźwięk nie jest również stłumiony, a nawet sprawia wrażenie dźwięku przestrzennego.
Podgłoszenie do maksimum nie powoduje zniekształcenia dźwięku. Odgłos jest czysty, mocny, nie ma szumów, a nasze uszy nie cierpią katuszy.
Można by się pokusić o stwierdzenie, iż przy tak małych parametrach użytkowych głośniki poradziłyby sobie przy nagłośnieniu niewielkiej prywatki.

8410

Podsumowanie:

Głośniki w ogólnej ocenie wypadły bardzo dobrze. Mimo małych mankamentów uważam że są warte uwagi. W kolejnych modelach firma LOGITECH mogłaby jedynie zadbać o lepszą jakość materiału antypoślizgowego.
Przy niewielkiej cenie można mieć głośniki porządne i solidnie wykonane. Bardzo dobra relacja jakości do ceny!
Cena 109 PLN

ocena9wujekpoleca