Test głośników Creative T60

W dzisiejszym odcinku mamy przyjemność przedstawić wam bliżej głośniki T60 od producenta sprzętów znanego i cenionego na całym świecie a mianowicie od CREATIVE.

Sprzęt przyszedł do nas starannie zabezpieczony w białym pudełku z pomarańczowymi akcentami.

11*–

Zawartość opakowania to: dwa głośniki Creative T60, wtyczki zasilacza (zależnie od regionu), kabel z dwoma wtykami stereofonicznymi 3,5 mm (1,2 m), przedłużacz do zestawu słuchawkowego (30 cm), kabel USB-C do USB-C (1,2 m), konwerter USB-C na USB-A, skrócona instrukcja obsługi, broszura z informacją na temat gwarancji.

Głośniki prezentują się klasycznie – wykonane zostały w całości w kolorze czarnym. Przód obu głośników pokrywa śliska w dotyku powierzchnia, błyszcząca się niczym lustro. Na prawym głośniku umiejscowione zostały – pokrętło regulowania głośności a także przyciski: szybkiego włączania funkcji Clear Dialog i Surround oraz przycisk zasilania do włączania głośników i przełączania się między źródłami dźwięku. Na lewym głośniku widnieje duże logo ,,CREATIVE”.

9

Boki głośników są matowe, nie wyposażone w żadne funkcje.

3

2

Od spodu zamocowane zostało ułatwienie użytkowania a mianowicie – 4 antypoślizgowe kółka, dzięki którym głośniki nie będą w żaden niepożądany sposób przemieszczać nam się po powierzchni, na której stoją.

6

Z tyłu głośników usytuowano  miejsce dla podłączenia poszczególnych kabli.

5333

DANE TECHNICZNE

Wymiary
Lewy głośnik: 147 × 92 × 199 mm, Prawy głośnik: 157 × 92 × 199 mm
Długość kabla
głośnika o długości 2,0 m, zamocowany na stałe do lewego głośnika, Kabel USB-C do USB-C (długość: 1,2 m), Kabel z dwoma wtykami stereofonicznymi 3,5 mm (długość: 1,2 m)
Waga
1,9 kg
Temperatura podczas pracy
od 0°C do 45°C
Moc wyjściowa
2 x 15W RMS, Całkowita moc systemu: Do 30 W RMS, Moc szczytowa: 60 W
Przetworniki
Podwójne przetworniki głośnikowe o średnicy 2,75”
Pasmo przenoszenia
50–20,000 Hz
Konfiguracja systemu
System 2.0
Stosunek sygnału do szumu (SNR)
≥ 75 dB
Częstotliwość robocza Bluetooth
2402–2480 MHz
Zasięg działania urządzeń Bluetooth
do 10 metrów, (pomiar na otwartej przestrzeni. ściany i elementy konstrukcyjne mogą wpływać na zasięg urządzenia.)
Wersja Bluetooth®
Bluetooth 5.0
Obsługiwane profile Bluetooth
HFP (Profil głośnomówiący), A2DP (transmisja bezprzewodowa, stereo, Bluetooth)*
*Profil stereo Bluetooth (A2DP) umożliwia bezprzewodowe przesyłanie dźwięku stereo w pełnym zakresie do innych urządzeń Bluetooth. Informacje dotyczące obsługi przez dane urządzenie (notebook, komputer stacjonarny lub urządzenie przenośne) technologii Bluetooth AD2P można znaleźć w dokumentacji lub witrynie internetowej producenta.
Obsługiwane kodeki
SBC
Typ złącza
Bluetooth, Wejście Aux, USB AUDIO, Mic-in, USB-C, gniazdo słuchawek / zestawu słuchawkowego
Kolor
Czarny
Konstrukcja
BasXPort

WYMAGANIA SYSTEMOWE

Windows®

 • Procesor Intel® i3 / równoważny procesor AMD® lub lepszy
 • System operacyjny Windows 10 lub nowszy w wersji 32- lub 64-bitowej
 • Dostępny port USB

macOS

 • Komputer Macintosh z systemem MacOS w wersji 10.12 lub nowszej
 • Dostępny port USB

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

 • Creative T60
 • Wtyczki zasilacza (zależnie od regionu)
 • Kabel z dwoma wtykami stereofonicznymi 3,5 mm (1,2 m)
 • Przedłużacz do zestawu słuchawkowego (30 cm)
 • Kabel USB-C do USB-C (1,2 m)
 • Konwerter USB-C na USB-A
 • Skrócona instrukcja obsługi
 • Broszura z informacją na temat gwarancji

GWARANCJA

2 ograniczona gwarancja na sprzęt

Patrząc na powyższą specyfikację techniczną – głośniki zapowiadają się naprawdę ciekawie a jak w praktyce?

Jeśli chodzi o rozpoczęcie przygody z T60 – trzeba przyznać, że nie ma nic łatwiejszego. Oczywiście na sam początek musimy podłączyć odpowiednie kable i zasilacz do źródła prądu. Po poprawnym podłączeniu testowanego sprzętu podświetla się nam malutka dioda powyżej przycisku zasilającego sprzęt. Dioda najpierw świeci się na kolor czerwony, zmienia się po chwili w fioletowy. Po kliknięciu przycisku – zaświeca się kolor niebieski, który miga. Następnie kolor zmienia się w bardzo jasny niebieski i głośniki zaczynają odtwarzać dźwięk. Banalne, prawda?

10

Głośniki tak jak model wskazuje – T60- dołączyły do serii ,,T”, który do tej pory reprezentował wyłącznie przez model T100. T60 zostały wyposażone w technologie – Clear Dialog i Surround. Zapewniają wyraźne dialogi i doskonały dźwięk przestrzenny, który brzmi naprawdę realistycznie. Model ten posiada także wzmacniacz cyfrowy, który został w nie wbudowany. Dzięki zastosowaniu tego wzmacniacza, dźwięk wydobywający się z głośników jest bardzo dobrze i mocno zaznaczony a tony niskie są wyraźniej słyszalne. To wszystko sprawia, że oglądając film, poczujecie się jakbyście byli w kinie.

W T60 zastosowano port USB-C, dzięki któremu będziemy w stanie odtwarzać dźwięk z konsoli. Gniazdo słuchawek i mikrofonu 3,5 mm- to również bardzo wygodne i przydatne wyposażenie tych głośników. Bez problemu połączymy się gdy np. nagle musimy wziąć udział w jakiejś rozmowie online. Do tego mamy do dyspozycji możliwość połączenia się przez Bluetooth® 5.0; do dyspozycji jest także gniazdo AUX-in 3,5 mm.

Pośrodku głośnika, zaraz obok przycisku zasilającego – mamy dostępny przycisk przełączania między głośnikami a zestawem słuchawkowym. Jest to bardzo wygodne i łatwo dostępne rozwiązanie. Łatwiej już chyba być nie może!

O czym jeszcze warto wspomnieć w opisie tego modelu? O dwóch funkcjach, w które został wyposażony a mianowicie: Voice detect oraz Noise clean. Pierwsza z opcji to dokładniej – automatyczne wyciszanie i wyłączanie tego wyciszenia. Działa to na zasadzie wykrywania głosu. Mając wolne ręce możemy się skupić na aktualnie wykonywanym zadaniu, bo Voice detect będzie kontrolował stan wyciszenia za nas, nie musimy prosić nikogo o to by wyciszył mikrofon. Druga opcja, czyli Noise clean to dwukierunkowe tłumienie hałasu z tła otoczenia. Przydatna będzie w przypadku gdy w pobliżu działa na przykład wentylator, klimatyzacja, suszarka czy chociażby odkurzacz. Producent wspomina również o wyciszeniu dźwięku kosiarki do trawy! Niestety z racji pory roku nie udało nam się tego sprawdzić ale wierzymy na słowo!

Noise clean-in wykryje również za nas zakłócenia tła, które mogą pochodzić od innych osób przebywających z nami online. Tłumi niechciany szum ale jednocześnie zachowuje głosy i dialogi innych uczestników. Dzięki temu zastosowaniu głos jest o wiele lepiej i wyraźniej słyszany bez żadnych niepożądanych zakłóceń.

 T60 wyposażone zostały również w technologię SURROUND. T60 wykorzystują tą technologię w pełni. Zapewnia nam ona szeroką scenę dźwiękową odtwarzanych materiałów a co za tym idzie – uzyskujemy perfekcyjny dźwięk.  Ujmując to prosto w jednym zdaniu – technika ta pozwala na zwiększenie poczucia otoczenia dźwiękiem i rzeczywiście dźwięk jest realistyczny, co przekłada się na komfortowe wielogodzinne delektowanie się ulubioną rozrywką, która dzięki tym głośnikom pochłonie was na maxa.

Jak możemy podsumować ten sprzęt w kilku zdaniach? T60 są głośnikami komputerowymi 2.0, które wyglądają klasycznie i prosto. Błyszczące fronty będą się bardzo ładnie wyglądać odbijając światło w pomieszczeniu. Czarny kolor sprawia, że głośniki będą się idealnie prezentować w każdym miejscu. Korzystanie z tych głośników zdecydowanie należy do przyjemności. Basy bardzo dobrze zaznaczone. Żadnych trzasków, żadnego buczenia. Idealne brzmienie wszystkich tonów w czystej postaci. Dźwięk osiąga wartość do 30 W RMS a moc szczytowa do 60 W. Do wspomnianego wyżej fajnego wyglądu dodajmy funkcjonalne możliwości połączeń i niemalże doskonałą akustykę i na koniec przystępną cenę – otrzymujemy produkt godny naszego polecenia!

Cena: około 370zł

Produkt dostępny na ceneo.pl

ocena10