Test głośników Creative GigaWorks T20 Series II

Creative GigaWorks T20 Series II to niewielkie głośniki komputerowe działające w systemie 2.0. Przeznaczone są dla osób, które potrzebują małych głośników, a jednocześnie zależy im na wysokiej jakości dźwięku. Creative połączył te dwie rzeczy tworząc model T20 Series II.

Specyfikacja

 • Seria zaawansowanych głośników 2.0 zaprojektowana z myślą o jeszcze lepszym brzmieniu muzyki z komputerów PC/Mac oraz odtwarzaczy MP3.
 • Wysokiej jakości przetworniki tonów średnich z kopułowymi membranami z włókna szklanego, wyróżniającymi się ciepłym brzmieniem basów i tonów średnich. Zaawansowane przetworniki tonów wysokich z tekstylnymi kopułkami dla krystalicznie czystych sopranów.
 • Technologia Creative BasXPort™ zapewniająca mocne, dynamiczne basy.
 • Umieszczone z przodu pokrętła do sterowania zasilaniem, basami i wysokimi tonami.
 • Dwa wejścia, umożliwiające podłączenie dwóch różnych urządzeń bez konieczności przełączania kabli.
 • Moc głośników:
  • 14 W RMS na kanał (2 kanały)
  • Pasmo przenoszenia: 50 Hz ~ 20 kHz
 • Wymiary: 230,0 x 88,0 x 143,0 mm
 • Długość przewodu 1,5m

Creative_Gigaworks_T20_Series_II_2

Creative GigaWorks T20 Series II są czarne, tylna część obudowy wykonana została z matowego tworzywa sztucznego, przód jest błyszczący. Głośniki prezentują się świetnie, zwłaszcza gdy zdejmiemy przednie osłony. Jak na Creativa przystało wykonanie jest dokładne, a materiały wysokiej jakości.

Creative_Gigaworks_T20_Series_II_3

Zestaw składa się z dwóch głośników pracujących w trybie stereo.

Creative_Gigaworks_T20_Series_II_4

Creative_Gigaworks_T20_Series_II_5

Na prawym głośniku umieszczono trzy srebrne pokrętła pozwalające na ręczną regulację basów, wysokich tonów, oraz głośności. To bardzo dobre rozwiązanie, które producent stosował już w poprzednich modelach. Pod pokrętłami znajdują się dwa gniazda – słuchawkowe i AUX IN.

Creative_Gigaworks_T20_Series_II_7

Z tyłu głośnika znajdziemy gniazdo zasilania, gniazdo do podłączenia lewego głośnika, oraz wejście liniowe do podłączenia źródła dźwięku.

Creative_Gigaworks_T20_Series_II_8

Na obu głośnikach od góry umieszczone zostały otwory wspomagające niskie tony.

Creative_Gigaworks_T20_Series_II_9

Od spodu znajdziemy cztery gumowe stopki, które trzymają głośnik w miejscu.

Creative_Gigaworks_T20_Series_II_6

Creative GigaWorks T20 Series II testowałem z komputerem stacjonarnym oraz laptopem. Głośniki nie są duże, ładnie prezentują się na biurku. Czego możemy po nich oczekiwać? Okazuje się, że całkiem dobrego dźwięku.

Creative_Gigaworks_T20_Series_II_10

Pochwalić należy zwłaszcza szeroką scenę i przestrzeń z jaką grają. Bardzo dobrze słucha się muzyki, także podczas oglądania filmów możemy oczekiwać dobrego dźwięku i efektów.

Creative_Gigaworks_T20_Series_II_11

Spędziłem też sporo czasu grając w Fallout New Vegas, czy Battlefield 1 i podczas rozgrywki niczego mi nie brakowało. Dźwięk jest czysty, każde pasmo spełnia swoją rolę, głośniki oddają klimat danej gry. Rozczarowani mogą poczuć się jedynie wielbiciele głębokiego basu, te głośniki go nie oferują. Bas jest dobrze wpasowany i uzupełnia pozostałe pasma, ale na wyższych głośnościach brakuje mu pary.

Creative_Gigaworks_T20_Series_II_12

Podsumowanie

Creative GigaWorks T20 Series II to bardzo dobre głośniki, które oferują dobrej jakości dźwięk przy zachowaniu niewielkich rozmiarów. Dobrze prezentują się na biurku i do zastosowań domowych w zupełności wystarczają. Cena w jakiej są oferowane może wydawać się wysoka, jednak to co dostajemy w zamian rekompensuje wydatek.

Cena
Od 249 zł
Nasza ocena

 ocena9

wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

creative_logo