Test gamingowych słuchawek Kingston HyperX Cloud White

Z produkcji słuchawek dla graczy znanych jest wielu producentów. Dzisiaj dostaliśmy do testów słuchawki od znanego producenta, ale nie słuchawek. Kingston wszedł na rynek słuchawek swoim jedynym jak na razie modelem HyperX Cloud. Do testów otrzymaliśmy najnowszą wersję kolorystyczną tych słuchawek – model White. Jak sprawdzają się w codziennym użytkowaniu? Zapraszam do recenzji.

hyperxcloud_1

Słuchawki HyperX Cloud – White Edition – specyfikacja:

 • Dostępne wersje kolorystyczne: biała i czarna
 • Typ przetwornika: Dynamiczny o średnicy 53mm
 • Pasmo przenoszenia: 15Hz – 25KHz
 • Impedancja: 60 Ω
 • Czułość: 98±3dB
 • Zniekształcenia (T.H.D): < 2%
 • Zasilanie: 150mW
 • Tłumienie dźwięków zewnętrznych: ok. 20dBa
 • Nacisk pałąka: 5N
 • Waga z mikrofonem i przewodem: 350g
 • Przewód – rodzaj i długość: 1m + 2m przedłużenie + 10cm iPhone
 • Interfejs: mini stereo jack (3.5 mm)

Mikrofon:

 • Typ przetwornika: Kondensator (elektretowy)
 • Charakterystyka kierunkowości: Kardioidalna
 • Zasilanie: AB powering
 • Napięcie: 2V
 • Bieżące zużycie prądu: max 0.5 mA
 • Impedancja: ≤2.2 kΩ
 • Pasmo przenoszenia: 100–12,000 Hz
 • Zniekształcenia (T.H.D): 2% at f = 1 kHz: 20mV / Pa
 • Poziom ciśnienia akustycznego: 105dB SPL (THD≤1.0% at 1 KHz)
 • Mikrofon/wyjście: -39±3dB
 • Długość mikrofonu: 150mm
 • Średnica: Ø6*5 mm
 • Interfejs: mini stereo jack plug (3.5mm)

hyperxcloud_2

Opis

Kingston HyperX Cloud zapakowane zostały w duże kartonowe pudełko w barwach czerni i czerwieni. Na pudełku zobaczymy zdjęcie słuchawek oraz wszystkie informacje o specyfikacji. Pudełko jest ładne i prezentuje się bardzo dobrze. Wewnątrz umieszczono drugie pudełko w kolorze czarnym ozdobione na pokrywie srebrnym logiem HyperX.
Po jego otwarciu zobaczymy idealnie wypełnioną przestrzeń gąbką, w której umieszczono słuchawki i akcesoria. Dbałość o wykonanie pudełka i zabezpieczenie sprzętu budzi podziw. Pozytywnie zaskakuje także ilość akcesoriów dodanych do słuchawek.

hyperxcloud_3

Co więc umieścił producent w pudełku?
– mikrofon przypinany za pomocą złącza 3,5mm
– przejściówka iPhone,
– przejściówka samolotowa,
– przedłużacz 2m,
– przedłużacz z regulacją głośności,
– dodatkowe welurowe nauszniki,
– miękki pokrowiec,
– słuchawki Kingston HyperX Cloud White.

hyperxcloud_4

hyperxcloud_5

hyperxcloud_6

Jak widać jest tego dużo i należy pochwalić producenta za takie podejście do klienta.

Słuchawki HyperX Cloud White są czarno białe, kontrast kolorów pozytywnie wpływa na wygląd. Bardzo ładnie wykonano kabłąk, który jest czarny, a przyozdobiony białymi szwami. Regulacja kabłąka została wykonana ze stali i działa lekko i sprawnie. Kabłąk obszyty został miękkim skóropodobnym materiałem z wyszytym logiem HyperX.

hyperxcloud_8

Muszle pokryto warstwą gumy co sprawia, że są przyjemne w dotyku. Środek muszli przykryto aluminiowym deklem z logiem HyperX. Nauszniki są owalne i pokryte miękkim skóropodobnym materiałem doskonale przylegającym do głowy. Możemy je wymienić na nauszniki welurowe, stracimy wtedy na izolacji od otoczenia, ale jeśli jest gorąco unikniemy nadmiernego pocenia się.

hyperxcloud_11

Słuchawki sprawiają wrażenie solidnych i są dokładnie spasowane. Wykonanie całości jest bardzo dobre. Na lewej słuchawce mamy możliwość podłączenia mikrofonu przy pomocy jack’a 3,5mm do wejścia, które zasłonięte zostało gumową zaślepką. Trochę szkoda, że nie zamocowano jej na stałe do słuchawki, po odpięciu i odłożeniu istnieje możliwość, że ją po prostu zgubimy. Obok znajduje się mocowanie przewodu, przewód jest przytwierdzony na stałe, ma długość jednego metra i został zabezpieczony plecionką.

hyperxcloud_12

Jeśli przewód jest dla nas za krótki, mamy do dyspozycji dwa przedłużacze, jeden zwykły o długości dwóch metrów i jeden z regulacją głośności, oraz przełącznikiem włącz/wyłącz mikrofon.

hyperxcloud_7

Wrażenia z testów

Na początek komfort użytkowania. Jest bardzo dobrze, już po założeniu docenimy miękkie nauszniki doskonale przylegające do naszej głowy i izolujące nas od otoczenia. Słuchawki są bardzo wygodne, nie męczą po wielu godzinach użytkowania. Nic nie uwiera, zakładamy i po chwili zapominamy że mamy coś na głowie. System regulacji pozwala na dokładne dopasowanie słuchawek do naszej głowy. Przy przestawianiu słychać delikatne kliknięcia pozwalające określić ustawienie właściwej i takiej samej pozycji z obu stron.

hyperxcloud_10

hyperxcloud_9

Dużym plusem jest także szczelne przyleganie nauszników powodujące, że nawet przy głośnym odsłuchu na zewnątrz nie wydostaje się żaden dźwięk, grając w nocy nie będziemy przeszkadzać innym domownikom. To także idealne rozwiązanie do pracy, żeby nie przeszkadzać współpracownikom.

Dźwięk wydobywający się ze słuchawek jest czysty, pozbawiony szumów i zakłóceń. Ma odpowiednią przestrzeń pomagającą w grach na przykład stwierdzić, z której strony zbliża się przeciwnik. Wyłowimy też dużo szczegółów. Jeśli słuchamy muzyki polecam korzystać z dobrej jakości źródła dźwięku. Gdy na innych słuchawkach odsłuch słabej mp3 był akceptowalny, to w HyperX Cloud usłyszymy zbyt dużo zniekształceń i niedoskonałości by móc słuchać muzyki z takich plików. Jeśli mamy dobrej jakości źródło dźwięku na pewno docenimy to, co oferują nam słuchawki Kingstona.

Pierwsze co rzuca się w uszy to wyraźne wysokie tony, z początku wydawały się nawet zbyt wysokie, ale wrażenie to mija po jakimś czasie. Średnie tony są prawidłowe, a basy miękkie i przyjemne. Jeśli trzeba bas potrafi zejść naprawdę nisko. Słuchawki grają ładnie, wyraziście i dynamicznie. Bardzo dobrze brzmią zwłaszcza gitary. Słuchawki są uniwersalne i sprawdzają się przy słuchaniu każdego rodzaju muzyki.

hyperxcloud_13

Po wyjęciu gumowej zaślepki możemy podłączyć mikrofon. Możemy go dowolnie wyginać i ustawić w takiej pozycji, jaka nam najbardziej odpowiada.

hyperxcloud_14

Mikrofon sprawdza się bardzo dobrze. Ładnie zbiera to co mówimy bez wpływu odgłosów otoczenia. Nasz rozmówca słyszy dźwięk wyraźnie i głośno. Mikrofon sprawdza się zarówno w grach jak i rozmowach przez Skype’a.

Podsumowanie

Kingston HyperX Cloud White to świetne słuchawki zarówno do gier jak i do słuchania muzyki. Opakowanie i jego zawartość zostały dopracowane w każdym szczególe. Jakość dźwięku jest bardzo dobra, a komfort użytkowania wzorowy. Cena mogłaby być trochę niższa, ale z drugiej strony sprzęt wart jest każdej wydanej na niego złotówki.

Cena
Od 299 zł
Nasza ocena

ocena10

wujekpoleca