Test Creative Sound Blaster Axx SBX 8

Creative udostępnił nam do testów nowy miniaturowy głośnik przenośny do laptopów o oznaczeniu Axx SBX 8. Jakie sprawił na nas wrażenie? Zapraszam do lektury recenzji.

Zawartość opakowania

– Creative Sound Blaster Axx SBX 8
– kabel microUSB
– instrukcja obsługi

zawartosc

Głośnik zapakowany jest w małe, zgrabne tekturowe pudełko. Już samo opakowanie wyglądem przyciąga wzrok, kolory zostały dobrane bardzo dobrze, sprawiając wrażenie elegancji i dynamiki. Patrząc na jakość wykonania pudełka, możemy oczekiwać, że wewnątrz znajduje się jeszcze lepiej wykonany produkt.
Wewnątrz opakowania znajdziemy głośnik, kabel microUSB i instrukcję obsługi.

front

Wygląd

Głośnik ma niewielkie wymiary, w całości jest czarny, z wyjątkiem loga Creative na przodzie i opisów gniazd na tylnym panelu. Prezentuje się bardzo ciekawie, nie posiada żadnych klasycznych przycisków, cała obsługa znajduje się w panelu dotykowym. To bardzo przyjemne i nowoczesne rozwiązanie, panel jest delikatnie podświetlany białym światłem, jeśli wyłączamy jakąś funkcję podświetlenie zmienia się na czerwono. Na panelu znajdują się cztery przyciski tworzące kwadrat, regulacja głośności znajduje się pośrodku. Po lewej na górze znajduje się przycisk „Noise” – pozwala włączyć filtrowanie dźwięku podczas korzystania z mikrofonu, procesor dźwięku zastosowany w urządzeniu potrafi rozróżnić dźwięki zakłócające i wyeliminować je np. dźwięk wiertarki, odkurzacza. Dzięki temu nasz rozmówca usłyszy tylko nasz głos. Po prawej na górze mamy przycisk kontroli dźwięku przestrzennego, sugeruję go nie wyłączać, głośnik daje lepsze brzmienie gdy funkcja jest włączona. Po prawej na dole znajduje się przycisk głośnika – służy do wyłączania/włączania dźwięku (mute). Po przeciwnej stronie włącznik/wyłącznik mikrofonu. Wymiary [mm]: 64.4 x 57 x 166.1. Urządzenie waży około 0,3 kg.
Głośnik podłączamy do komputera przy pomocy kabla microUSB. Miłym zaskoczeniem jest wykonanie samego kabla, który jest wykonany ze specjalnego materiału co podkreśla wysoką jakość całego zestawu. Na spodzie głośnika umieszczono gumę antypoślizgową, która zapewnia stabilność ustawienia.
Jakość materiałów użytych do stworzenia produktu jest bardzo dobra, świetne wykończenie i stylowy design są dużym atutem głośnika.

Specyfikacja

Interfejs

 • USB 2.0

Wbudowany mikrofon

 • Mikrofon wielokierunkowy

Wejścia audio

 • Jedno stereofoniczne gniazdo 3,50 mm (1/8 cala) typu jack pełniące rolę wejścia Aux lub wejścia mikrofonowego

Wyjścia audio

 • Jedno stereofoniczne gniazdo 3,50 mm (1/8 cala) typu jack pełniące rolę wyjścia słuchawkowego

Wymiary (dł. x szer. x wys.) [mm]

 • 64,4 x 57 x 166,1

Masa (kg)

 • ok. 0,3

Minimalne wymagania systemowe

 • Procesor Intel® Core™2 Duo 2,2 GHz, AMD Athlon 64×2 Dual Core lub odpowiadający im procesor
 • System Microsoft® Windows® Vista (64-bitowy lub 32-bitowy)
 • System Microsoft® Windows® 7 (64-bitowy lub 32-bitowy)
 • System Microsoft® Windows® 8 (64-bitowy lub 32-bitowy)
 • Macintosh OS 10.5 lub nowszy
 • 1 GB pamięci RAM
 • Zasilane gniazdo USB 2.0

Gwarancja

 • Roczna ograniczona gwarancja na sprzęt

 

Wrażenia z testów

Głośnik po podłączeniu do gniazda USB komputera automatycznie instaluje sterowniki i już po chwili możemy cieszyć się dźwiękiem wydobywającym się z głośnika.
Panel sterowania jest bardzo prosty i intuicyjny. Jakość dźwięku odtwarzanego przez urządzenie jest bardzo dobra – oczywiście biorąc pod uwagę wielkość głośnika. Średnie i wysokie pasmo gra czysto i ładnie. Jedyne zastrzeżenia budzą niskie tony, których prawie nie ma. Na usprawiedliwienie można powiedzieć, że konkurencja prezentuje się podobnie, do tej pory nie spotkaliśmy głośnika tej wielkości z dobrym poziomem niskiego pasma. Porównując dźwięk wydobywający się z głośników laptopa do testowanego Creativa, słyszymy przepaść. Dźwięk brzmi naprawdę dobrze i przejrzyście.
Możemy skorzystać także z funkcji mikrofonu, np. przy rozmowie przez skype. Mikrofon ma bardzo dobry zasięg, i przekazuje czysty wyraźny dźwięk. Funkcja filtrowania dźwięku także się sprawdza, procesor dźwięku bez problemu usuwa zakłócenia. Niewątpliwie jest to duża zaleta urządzenia.
W głośniku brakuje możliwości przesyłania dźwięku przez bluetooth lub za pośrednictwem sieci wifi. Do odtwarzania dźwięku z innego urządzenia niż laptop służy wejście AUX, w dzisiejszych czasach jest to dość archaiczne rozwiązanie.
Głośnik zasilany jest z gniazda USB tutaj także nie mamy wyboru, a szkoda, możliwość zastosowania baterii, bądź zasilania sieciowego także byłaby przydatna.

pudelko

Podsumowanie

Creative Sound Blaster Axx SBX 8 jest udanym produktem, charakteryzuje się świetnym designem (łącznie z pudełkiem) i czystym, ładnym brzmieniem. Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie i budzi same pozytywne odczucia. Brakuje jedynie możliwości połączenia bezprzewodowego i możliwości wybrania źródła zasilania. Do ceny głośnika należy podejść subiektywnie, patrząc na możliwości i jakość wykonania, cena jest bardzo adekwatna, natomiast jeśli nie zależy nam na świetnym wyglądzie i mobilności, to w podobnej kwocie jest wiele udanych zestawów 2.0 i 2.1. Należy więc odpowiedzieć sobie na pytanie co nam jest potrzebne? Creative Sound Blaster Axx SBX 8 to świetny wybór dla osób ceniących mobilno

ść, wzorowy design i bardzo dobrą jakość dźwięku w adekwatnej cenie. Głośnik dobrze prezentuje się zarówno na biurku w domu, jak i w pracy i wzbudza zainteresowanie.

Cena
Od 250zł
Nasza ocena

ocena8