Recenzja słuchawek Fresh N’ Rebel CLAM2

Niedawno dostałam w celu przetestowania odświeżoną wersję słuchawek FRESH N’ REBEL – model nazwano CLAM2. Sprawdzimy sobie je dzisiaj. Słuchawki dotarły do mnie w bardzo podobnym opakowaniu do swojego poprzednika.

1

2

3

Zawartość zestawu to: słuchawki CLAM2, kabel USB, kabel mini jack a także pokrowiec, w którym możemy schować nasze słuchawki a także dokumentację.

4

Na pierwszy rzut oka słuchawki wyglądają bardzo podobnie do swoich poprzedników – oczywiście różnią się kolorystycznie bo CLAM 2 są wykonane w kolorze jasnym. Słuchawki wyglądają dosyć masywnie ale nie są ciężkie. Z ich zewnętrznej strony umiejscowiono logo kraba tak jak w poprzednich więc tutaj nie ma żadnej różnicy.

5

Pałąk pokrywa materiał, który umożliwia komfortowe użytkowanie słuchawek – z jednej strony jest miękki i dobrze przylega do głowy ale z drugiej strony jest delikatnie szorstki, co zabezpieczy sprzęt przed przesuwaniem się na głowie podczas poruszania nią.

7

Słuchawki możemy dopasować do odpowiedniej dla na nas wielkości. Regulacja przesuwa się płynnie.

13

 

14

Każda słuchawka została oczywiście odpowiednio oznaczona literami R i L. Na prawej słuchawce umiejscowiono przycisk włączający zasilanie słuchawek a także przycisk regulujący głośność oznaczony plusem i minusem.

10

Poniżej znajduje się wejście micro USB, za pomocą którego naładujemy nasze słuchawki.

11

Na lewej słuchawce umiejscowiono wejście mini jack 3,5 mm a także diodę sygnalizującą status ładowania słuchawek.

12

Słuchawki prezentują się ciekawie i stylowo – ich kolor jest delikatny. Porównując CLAM 2 z modelem CLAM wizualnie dostrzegam już kilka różnic – oczywiście kolor wykonania, kable – w tym modelu nie mamy już do czynienia ze sznurkowymi. Słuchawki CLAM 2 są również kompaktowo składane tak jak te wcześniejsze.

22

Rozpoczęcie użytkowania należy do łatwości – należy podłączyć urządzenie za pomocą kabla USB do źródła zasilania i naładować. Dioda wskazuje status naładowania słuchawek – świeci na czerwono bądź zielono. Zielony kolor oznacza naładowanie ich do pełna, natomiast czerwony – proces ładowania. Nowe CLAM 2 są w stanie odtwarzać dźwięk przez aż 80 godzin. W przypadku słuchawek CLAM ten czas wynosił około 35 godzin odtwarzania więc możemy tutaj zauważyć znaczącą zmianę.

Ładowanie słuchawek CLAM2 trwa około 3 godziny do pełna lub 15 minut by móc korzystać z nich przez 8 godzin.

19

18

Gdy urządzenie jest naładowane możemy rozpocząć użytkowanie – za pomocą kabla mini jack bądź za pośrednictwem bluetooth. Obie możliwości działają bez zarzutu. Połączenie bezprzewodowe nie napotyka żadnych przerw w działaniu. Sparowanie z urządzeniem, z którego zamierzamy odtwarzać dźwięk trwa dosłownie krótki moment.

a

c

b

 

Słuchawki dobrze przylegają do uszu, wygodnie leżą, nic nie uciska w żadnym miejscu głowy. Wygodne ułożenie słuchawek przy głowie idzie w parze z dobrym dopasowaniem – nie zsuwają się nawet podczas ćwiczeń fizycznych i tańca – nie musiałam ich co chwilę poprawiać i nasuwać na uszy.

20

Wiemy już, że słuchawki ciekawie wyglądają, nie są ciężkie, dobrze leżą na głowie ale jak z jakością odtwarzanych przez nie dźwięków?

Jest bardzo dobrze.

Odtwarzane melodie brzmią naturalnie a dzięki bardzo dobremu dopasowaniu słuchawek do ucha – zapewniają izolację od otoczenia. Dzięki temu nie przepuszczą dźwięków z zewnątrz. Minusem jest fakt, że otoczenie słyszy wszystko to czego aktualnie słuchamy i to z dużym natężeniem głośności. Czyste dźwięki  to drugie imię słuchawek CLAM 2 chociaż basy mogłyby być bardziej zaznaczone. Słuchając muzyki na najwyższym z możliwych poziomie dźwięk wcale nie powoduje bólu uszu mimo, że natężenie jest naprawdę wysokie. Nadal słuchamy z przyjemnością ulubionych utworów.

Zaletą tych słuchawek niewątpliwie jest brak okablowania – z powodzeniem możecie ich używać do biegania, ćwiczeń czy innych aktywnych ruchowo zajęć. Dzięki łączności bluetooth możemy odtwarzać ulubioną muzykę nawet z drugiego pomieszczenia, ściany nie są dla tych słuchawek żadną przeszkodą. Przypomnę, że czas pracy na jednym ładowaniu wynosi około 80 godzin, więc naprawdę bardzo długo!

Wcześniej wymieniałam różnice kolorystyczne w obu modelach testowanych już przeze mnie modeli słuchawek Fresh N’ Rebel ale nie musimy poprzestać na tych dwóch wersjach. Producent oferuje szeroki wybór odcieni kolorystycznych i na pewno każdy dopasuje coś do swojego indywidualnego stylu.

Bez tytułu

Najważniejsza jest oczywiście jakość odtwarzanego dźwięku a w przypadku CLAM2 jest na wysokim poziomie i serdecznie polecam ten model. Sprawdzą się znakomicie w przypadku słuchania ulubionej muzyki, oglądania filmów czy w grach. Ja sobie je chwalę za wygodę i dopasowanie podczas ćwiczeń fizycznych. Szkoda, że w odświeżonej wersji nie ma już sznurkowego oplotu kabli bo z pewnością ich żywotność byłaby większa. Jeśli szukacie modelu, który wytrzyma bardzo długo na jednym ładowaniu, słuchawek działających zarówno bezprzewodowo jak i na kablu to CLAM2 są idealną propozycją!

CLAM2 możecie nabyć już od 260,00 zł

ocena9

Sprzęt do testów dostarczył:

logo fresh n rebel