Recenzja słuchawek ADL EH008

Na nasz warsztat otrzymaliśmy douszne słuchawki firmy ADL EH008 zobaczmy jak się prezentują.

Zawartość opakowania:
Otrzymany produkt został zapakowany w tekturowe małe pudełko, co zaskakuje, dość ciężkie. W środku znajdujemy sztywne i zgrabne etui z Logo ADL a w nim słuchawki + 3 nakładki.

IMG_3098

Po otwarciu skórzanego etui dostrzegamy na pierwszy rzut oka doskonale zabezpieczone słuchawki, natomiast sam wygląd testowanych słuchawek zapewnia, że są solidne i żywotne. Ich wielkość trochę mnie odstraszyła, jako że jestem zwolennikiem klasycznych i małych dokanałówek ale postanowiłem nie skreślać ich od razu. W końcu pozory mogą mylić.IMG_3104

IMG_3108
Niestety obawy się potwierdziły przy pierwszym użyciu słuchawek. Słuchawki są ciężkie i masywne co sprawia, że z trudem trzymają się w uszach. Stojąc bez ruchu i w skupieniu jeszcze jest możliwość posłuchać, ale będąc na zewnątrz i wykonując różne codzienne czynności – droga do szkoły, pracy, autobus – nie zdadzą egzaminu. Pomaga trochę silikonowy pierścień, który zwiększa szczelność ale zdarza mu się zsuwać i wędrować na tył słuchawki.

IMG_3110IMG_3112
Jeżeli chodzi o dźwięk… tutaj również szału nie ma. Jeżeli włączymy muzykę z delikatnym brzmieniem, da się go przełknąć i nawet z zadowoleniem posłuchać. Niestety w bardziej konkretnej muzyce zawiedziemy się bowiem wszystko kręci się wokół basu, którego generalnie nie ma wcale. Cierpią przez to wokale, które brzmią jakby wykonawca miał ciągły katar i przytkany nos. Inne instrumenty są przez to bez życia i zupełnie wyblakłe, gdzieś się rozmywają i część przekazu przez to ucieka.IMG_3116

IMG_3121

Podsumowując – zapowiadały się lepsze doznania dźwiękowe. Jeśli chcemy czerpać przyjemność ze słuchania na tym sprzęcie musimy wybierać mniej wymagające gatunki muzyczne. Dla osób, które lubią sobie posłuchać coś łagodnego przed snem – sprawdzą się idealnie.

Ocena:

ocena6