Recenzja monitora Samsung T22C300EW

Do naszego warsztatu dotarł monitor firmy Samsung T22C300EW który zapewni swoim przyszłym użytkownikom szeroką skalę możliwości. Co takiego w sobie posiada monitor który dziś Wam przedstawimy? Zapraszamy do lektury.

Zawartość opakowania:

Otrzymany produkt dotarł do nas w kartonowym oryginalnym pudełku firmy Samsung w którym znalazł się testowany produkt w raz z znakiem producenta. Co otrzymaliśmy w środku? Sam monitor T22C300EW, kabel zasilający, kabel D-sub oraz podstawkę, wszystko to zostało zabezpieczone oraz dokładnie posegregowane.

Specyfikacja techniczna:

Producent

Samsung

Gwarancja

3 lata

przekątna

21.5 cali

technologia wykonania

TN

rodzaj podświetlenia

LED

rozdzielczość nominalna

1920 x 1080 piksele

kontrast

1000:1

jasność

250 cd/m²

czas reakcji plamki

5 ms

kąt widzenia pion

160 °

kąt widzenia poziom

170 °

analogowe złącze D-Sub 15-pin

tak

porty wejścia/wyjścia

wejście audio

HDMI

Euro-Scart

Composite

Component Video

1 x USB

 antenowe

głośniki

tak 2 x 5W

wbudowany tuner TV

DVB-T / C

szerokość

509.7 mm

wysokość

396.6 mm

głębokość

195 mm

waga

3.95 kg

kolor obudowy

grafitowy

dodatkowe informacje

możliwość montażu na ścianie 75 x 75 | złącze CI | regulacja pochylenia podstawy (0° – 20°) | tuner DVB-T/C

Model, który otrzymaliśmy do testów to Monitor firmy Samsung T22C300EW. Monitor posiada matrycę o przekątnej wynoszącej dokładnie 21,5 cala typu LED TN, który umożliwia stałe wyświetlanie kolorów pod kątem 170 stopni poziomo a 160 w pionie. Warto zwrócić uwagę, że technologia wykonania matrycy w ekranach LCD charakteryzujący się szybką reakcją komórek, lecz niezbyt szerokimi kątami widzenia obrazu. Monitor dostępny jest w kolorze czarnym. Obudowa prezentowanego modelu została pokryta plastikiem. Na frontowej części w prawym rogu monitora zostały umieszczone przyciski którymi możemy zmienić ustawienia nadawania obrazu z odpowiedniego portu, ustawić obraz oraz dźwięk, dodatkowo możemy zmienić ustawienia dzięki pilotowi który znalazł się w zestawie.

P1030679

Na bocznej cześć prezentowanego modelu zostało umieszczone gniazdo USB jak i również złącze CI(Common Interface) dzięki niemu, pozwala użytkownikowi na odbiór programów płatnych, kodowanych w określonym systemie.

P1030671

Tylna część obudowy została pokryta w całości chropowatym plastikiem.Na górnej części została wycięta kratka do prawidłowego odprowadzenia ciepła, kratka wentylacyjna również znajduje się pod spodem urządzenia koło mocowania podstawki. Na samym środku obudowy zostało umieszczone logo producenta a pod nim etykieta o produkcie. P1030673. Użytkownik posiada spore pole do gamy portów jakie są dostępne w tym urządzeniu. Tylnej części monitora znaleźć możemy wejście HDMI, D-SUB, eurozłącze, wejście audio, wejście antenowe oraz Component AV który umożliwia on przesyłanie dźwięku i obrazu z konsoli PlayStation 2 lub PlayStation 3 do monitora.

P1030688

Prezentowany model głównie przeznaczony jest do użytku domowego, rozrywki w postaci gier bądź oglądania filmów dzięki wbudowanemu tunerowi DVB-T w standardzie MPEG-4 co pozwoli nam na oglądanie bezpłatnej cyfrowej telewizji naziemnej. Monitor posiada oprócz wspominanego na początku tunera DVB-T dodatkowo obsługę obrazu Full HD zapewniając w ten sposób oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości a osadzone w nim głośniki z technologią SRS TheaterSound o mocy 2x5W dostarczają odpowiednią jakość dźwięku.

P1030679

Monitor z matrycą LED oferuje perfekcyjną jakość obrazu, dzięki temu że diody LED są przyciemniane w pewnych obszarach ekranu gdy pozostałe są podświetlane w wyniku końcowym dostarcza nam wyższy współczynnik kontrastu oraz znakomitą jakość obrazu.

P1030683

 

Kolejną ciekawą funkcją jaką oferuje nam Samsung jest ConnectShare, wystarczy że użytkownik podłączy dysk HDD lub pamięć przenośną a oferowana funkcja pozwoli na łatwy dostęp do zasobów cyfrowych bez konieczności uruchamiania do tego celu komputera stacjonarnego czy notebooka.

Podsumowanie:

Samsung T22C300EW można powiedzieć posiada wszystko to, co tak naprawdę oczekujemy dzięki połączeniu telewizji z monitorem stawia monitor w gronie zaawansowanych monitorów i skierowany jest dla miłośników kina jak i dla graczy.

Cena:

od 500 zł

Ocena:

ocena9